FAQ e-wiza do Indii

Najczęściej zadawane pytania dotyczące e-wizy do Indii

 • Jak wygląda to po przylocie na lotnisko? Gdzie trzeba się zgłosić po e-wizę?

Odpowiedź: Na lotnisku będzie czytelnie oznaczone gdzie należy się skierować (trzeba szukać oznaczeń „tourist e-wisa” lub „eTV”). Każdy pracownik lotniska też na pewno wskaże drogę.

 

 • Czy wymagane zdjęcie paszportowe musi być identyczne jak w paszporcie czy mogę wyrobić nowe i takie przesłać?

Odpowiedź: Zdjęcie nie musi być takie samo jak w paszporcie. Powinno być aktualne, wykonane w ciągu 6 ostatnich miesięcy.

 

 • Lecę do Mumbaju z przesiadką w Delhi, jako destynację w wniosku mam podać Delhi czy Mumbaj?

Odpowiedź: To zależy, czy lecisz „na jednym bilecie”, czyli czy wychodzisz ze strefy tranzytowej, czy nie. Jeśli odbierasz bagaż i nadajesz go ponownie na lot wewnętrzny, to będziesz przechodzić przez kontrolę paszportową i wiza wbijana jest na lotnisku w Delhi. Jeśli natomiast bagaż leci do razu do Mumbaju, a Ty nie będziesz przechodził przez kontrolę paszportową, to wtedy w porcie docelowym na wniosku musisz wybrać Mumbaj.

 

 • Dlaczego, gdy przechodzę do płatności za wizę widnieje opłata 127$ a nie 50$?

Odpowiedź: Formularz wizowy należy wypełnić na stronie: https://indianvisaonline.gov.in/visa/tvoa.html Istnieje bliźniaczo podobna strona pośrednika z rozszerzeniem .org zamiast .gov.

 

 • Mam kłopot ze zdjęciem do wizy, które nie chce zmieścić się w ramce. Dodaję skan zrobiony ze zdjęcia paszportowego. Obcina mi czubek głowy i brodę…

Odpowiedź: Spróbuj zmniejszyć zdjęcie, lub w programie graficznym dodać białe boki i górę.

 

 • Czy przed złożeniem wniosku on-line o e-wizę do Indii, należy mieć zarezerwowany lot do Indii lub też hotele?

Odpowiedź: Nie ma takiej potrzeby.

 

 • Przy płatności za wizę wyskakuje mi error.

Odpowiedź: Niestety pomoc techniczna nie odpowiada na wiadomości, dlatego jedyne rozwiązanie to spróbować dokonać opłaty używając innej karty.

 

 • Popełniłem błąd podczas wypełniania wizy i niestety już za nią zapłaciłem, czy mogę w jakiś sposób poprawić ten błąd?

Odpowiedź: Niestety nie ma takiej możliwości. W przypadku popełnienia błędu w danych, które wymagają weryfikacji: Imię, Nazwisko, Numer Paszportu itp. należy ponownie wypełnić wiosek i ponownie go opłacić.

 

 • Mam problem z załadowaniem PDF paszportu, plik się ląduje, ale nie generuje podglądu. Co robić?

Odpowiedź: Sprawdź format pliku i jego rozmiar. Jeśli wszystko się zgadza, spróbuj ponownie załadować plik. Jeśli nadal nie będzie podglądu, spróbuj wypełnić wniosek innej przeglądarce lub na innym komputerze. Jeśli i to nie pomoże i pogląd nadal nie będzie się pokazywał zignoruj to i wyślij wniosek. Mieliśmy raz problem ze skanem i poprosili o dosłanie pliku mailem (nie trzeba było ponownie wypełniać wniosku, ani płacić).

 

 • Ile muszę czekać na lotnisku na otrzymanie e-wizy?

Odpowiedź: Wiza wbijana jest do paszportu podczas kontroli paszportowej. Po wejściu na lotnisko kieruj się w stronę oznaczeń tourist e-wisa” lub „eTV”, jeśli ich nie znajdziesz poproś o pomoc obsługę lotniska.

 

 • Czy płacąc za wizę muszę mieć konto walutowe?

Odpowiedź: Nie ma takiej potrzeby. Bank przelicza dolary na złotówki.

 

 • Od kiedy liczone jest 60 dni ważności wizy?

Odpowiedź: 60 dni jest liczone od daty wjazdu do Indii. Cyt. z oficjalnej strony: „The validity of e-Visa will be 60 days from the date of arrival in India.”

 

24 Responses

 1. Agnieszka

  Watam,
  Nie otrzymałam wizy , ponieważ nieczytelny był skan paszportu. W jaki sposób moge im dosłać nowy skan ? odpowiedzieli, żebym spróbowała ponownie, ale bez wyjaśnień jak mam to zrobić.
  Z góry dziękuję za pomoc.
  pozdrawiam
  Agnieszka

 2. Elżbieta

  Witam, po wypelnieniu wszystkiego na samym końcu jest koniecznośc wyboru sposobu płatności – Payment gateway, który powinno sie wybrać (są 2 opcje: Sbi e-pay, lub Axis Bank) Jak probowałam to ominąc, to mnie zupełnie wywaliło 🙁 Pomózcie, co wcisnąć, o co tu chodzi, bez wciśnięcia nie można kontynuować płatności? Kopia poniżej. Dzięki

  I, the applicant, hereby certify that I have read and understood all the statements/questions in this application. The answers and information furnished in this application are true and correct to the best of my knowledge and belief. I understand that the Visa fee once paid is non-refundable irrespective of the outcome of my application and doesn’t in any way guarantee issuance of e-Visa by the Government of India. I agree that I cannot cancel or amend this transaction.
  Yes No

  Select Payment Gateway: Sbi e-pay Axis Bank

  • Kinga

   Też się na to natknęłam i znalazłam odpowiedź na stronie travelwheretonext 🙂
   „When you get to the last page asking for payment, click the “Pay Now” button and check either the box for “Sbi e-pay” or “Axis Bank”. The Sbi link allows you to pay with either a credit or debit card in addition to Paypal while the Axis Bank link only allows for a credit or debit card.”

 3. Aga

  Witam, wypelnilam wniosek. Na stronie o załadowaniu skanów użyłam opcji „skip and continue” myśląc, ze wrócę do tego pod koniec (akurat nie miałam skanu pod reka). Dokonczylam wypełnianie wniosku. W efekcie dostałam podgląd wydruku evisy bez wklejonego zdjęcia, bez możliwości płatności ani przejścia dalej. Proces zakończył się po prostu przedstawieniem mi podglądu wydruku moich danych. O co chodzi? Nie było wzmianki o płatności.

  • Nikogo nie ma w domu

   Hej, spróbuj opcji „Complete Partially Filled Form”

 4. Maja

  Dzień dobry,

  w wizie mamy podany port przybycia Dehli, tymczasem w Dehli mamy przesiadkę (tranzyt) a docelowo lądujemy w Jaipur. czy z tego powodu będzie problem?

 5. katarzyna

  Czesc,niestety wypelnilam wniosek na pirackiej stronie indiavisa.org :(czy powinnam.jeszcze.raz zaaplikowac na.tej legalnej?jestem zalamana:/

  • Nikogo nie ma w domu

   Jeśli masz jeszcze czas, to poczekaj, być może to pośrednik, który faktycznie wizę załatwi (choć po zawyżonej cenie).

 6. Alicja

  Hej,
  będę w Delhi 12 godzin, od 8 do 20. Wpisywać jakiś hotel czy wpisać tranzyt.
  A może jest możliwość aplikowania o wizę tranzytową?
  Alicja

 7. Halina

  Witam. Lecę do Delhi tam się zatrzymuję na jeden dzień, ale miejscem docelowym jest Ladakh.Czy nie będę miała kłopotów z lotem do Ladakh i powrocie do Delhi z e-visą?

 8. Magda

  Cześć,
  czy ktoś się może orientuje, czy jest możliwość zapłacenia tradycyjnym przelewem czy tylko kartą? Mam konto walutowe w dolarach, więc ominęłabym przewalutowania, ale nie mam do niego karty.

 9. AniaS

  Witam,
  czy otrzymawszy e-vise w new delhi, nie będę miała problemu z otrzymaniem pozwolenia na pobyt na Andamanach po przylocie do Port Blair (mam na myśli pozwolenie, które dostaje się na tamtejszym lotnisku).
  Dziękuję za odpowiedź.
  AniaS.

 10. Ania

  Witam czy posiadając e-visa bez problemu otrzymam pozwolenie na wjazd na Andamany i Nikobar? Chodzi mi o to pozwolenie wydawane na lotnisku w Port Blair. Czy muszę mieć do tego wizę wydawana przez ambasadę w Polsce?
  Dziękuję za odpowiedź.
  Ania

 11. Michal

  Hej, bylem w Indiach jakies 10 lat temu, podobno przy wypelnianiu wniosku o wize trzeba podac fakt poprzedniej wizyty w Indiach oraz numer poprzedniej wizy. Numeru tego nie pamietam, kilka lat temu wymienilem paszport na nowy. Co radzicie w takiej sytuacji ? Pozdrawiam, Michal

  • Nikogo nie ma w domu

   owszem, trzeba podać. Nie wiem, co w Twoim przypadku, myślę, że warto do nich napisać maila.

 12. Joanna

  Witam! Mam pytanie dotyczące wizy: na jednej ze stron znalazłam informację, że wiza online jest wizą „podwójnego wjazdu” – czy to oznacza, że jeśli w ciągu trwających pierwszych 60 dni, wyjadę choć na chwilę (2-3 dni) na Sri Lankę, przy powrocie zacznie mi się naliczać kolejne 60 dni, czy zostaną one dodane do poprzednich?

  https://www.ivisa.com/india-blog/india-e-visa-frequently-asked-questions
  („Is the tourist India e-visa for a single entry or multiple entries?
  The Indian e-Visa allows for DOUBLE ENTRY, with a maximum stay of 60 days per entry.”)

  Będę bardzo wdzięczna za pomoc!
  Pozdrawiam,
  Joanna

 13. Michal

  Czesc
  Jestem w trakcie wypelniania wiosku wizowego i chcialbym upenic sie co do formatu zdjecia paszportowego i jakosci skanu paszportu.
  1. Wg. wymagan zdjecie paszportowe powinno miec wymiary pomiedzy 350px/350px, a 1000px/1000px.
  Czy mógłby ktos podac dokladne wymiary zdjecia, ktore zostaly zatwierdzone.
  2. Skan paszportu w formacie PDF wazy duzo wiecej niz JPEG. Udaje mi sie zmniejszyc wage pliku ponizej 300KB, ale traci mocno na jakosci, tzn. objasnienia w kolorze czerwonym(imie, nazwisko, data wydania,etc) sa slabo czytelne. Zdjecie i wszystkie istotne dane jak Imie, nazwisko i wszelkie inne informacje sa wyrazne.
  Mogłby ktos doradzic/pomoc w tej sprawie.
  Pozdrawiam
  Michal

  • Nikogo nie ma w domu

   Cześć,
   ja korzystałem z jakiegoś kompresora pdf online. Rozmiar dawałem raczej bliżej tej górnej granicy (800px chyba).

Zostaw Komentarz