FAQ e-wiza do Indii

Najczęściej zadawane pytania dotyczące e-wizy do Indii

 • Jak wygląda to po przylocie na lotnisko? Gdzie trzeba się zgłosić po e-wizę?

Odpowiedź: Na lotnisku będzie czytelnie oznaczone gdzie należy się skierować (trzeba szukać oznaczeń „tourist e-wisa” lub „eTV”). Każdy pracownik lotniska też na pewno wskaże drogę.

 

 • Czy wymagane zdjęcie paszportowe musi być identyczne jak w paszporcie czy mogę wyrobić nowe i takie przesłać?

Odpowiedź: Zdjęcie nie musi być takie samo jak w paszporcie. Powinno być aktualne, wykonane w ciągu 6 ostatnich miesięcy.

 

 • Lecę do Mumbaju z przesiadką w Delhi, jako destynację w wniosku mam podać Delhi czy Mumbaj?

Odpowiedź: To zależy, czy lecisz „na jednym bilecie”, czyli czy wychodzisz ze strefy tranzytowej, czy nie. Jeśli odbierasz bagaż i nadajesz go ponownie na lot wewnętrzny, to będziesz przechodzić przez kontrolę paszportową i wiza wbijana jest na lotnisku w Delhi. Jeśli natomiast bagaż leci do razu do Mumbaju, a Ty nie będziesz przechodził przez kontrolę paszportową, to wtedy w porcie docelowym na wniosku musisz wybrać Mumbaj.

 

 • Dlaczego, gdy przechodzę do płatności za wizę widnieje opłata 127$ (lub więcej) a nie 80$?

Odpowiedź: Formularz wizowy należy wypełnić na stronie: https://indianvisaonline.gov.in/visa/tvoa.html Istnieje bliźniaczo podobna strona pośrednika z rozszerzeniem .org zamiast .gov.

 

 • Mam kłopot ze zdjęciem do wizy, które nie chce zmieścić się w ramce. Dodaję skan zrobiony ze zdjęcia paszportowego. Obcina mi czubek głowy i brodę…

Odpowiedź: Spróbuj zmniejszyć zdjęcie, lub w programie graficznym dodać białe boki i górę.

 

 • Czy przed złożeniem wniosku on-line o e-wizę do Indii, należy mieć zarezerwowany lot do Indii lub też hotele?

Odpowiedź: Nie ma takiej potrzeby.

 

 • Przy płatności za wizę wyskakuje mi error.

Odpowiedź: Niestety pomoc techniczna nie odpowiada na wiadomości, dlatego jedyne rozwiązanie to spróbować dokonać opłaty używając innej karty.

 

 • Popełniłem błąd podczas wypełniania wizy i niestety już za nią zapłaciłem, czy mogę w jakiś sposób poprawić ten błąd?

Odpowiedź: Niestety nie ma takiej możliwości. W przypadku popełnienia błędu w danych, które wymagają weryfikacji: Imię, Nazwisko, Numer Paszportu itp. należy ponownie wypełnić wiosek i ponownie go opłacić.

 

 • Mam problem z załadowaniem PDF paszportu, plik się ląduje, ale nie generuje podglądu. Co robić?

Odpowiedź: Sprawdź format pliku i jego rozmiar. Jeśli wszystko się zgadza, spróbuj ponownie załadować plik. Jeśli nadal nie będzie podglądu, spróbuj wypełnić wniosek innej przeglądarce lub na innym komputerze. Jeśli i to nie pomoże i pogląd nadal nie będzie się pokazywał zignoruj to i wyślij wniosek. Mieliśmy raz problem ze skanem i poprosili o dosłanie pliku mailem (nie trzeba było ponownie wypełniać wniosku, ani płacić).

 

 • Ile muszę czekać na lotnisku na otrzymanie e-wizy?

Odpowiedź: Wiza wbijana jest do paszportu podczas kontroli paszportowej. Po wejściu na lotnisko kieruj się w stronę oznaczeń tourist e-wisa” lub „eTV”, jeśli ich nie znajdziesz poproś o pomoc obsługę lotniska. Czasem kolejka jest dość długa.

 

 • Czy płacąc za wizę muszę mieć konto walutowe?

Odpowiedź: Nie ma takiej potrzeby. Bank przelicza dolary na złotówki.

 

 • Od kiedy liczone jest 60 dni ważności wizy?

Odpowiedź: 60 dni jest liczone od daty wjazdu do Indii. Cyt. z oficjalnej strony: „The validity of e-Visa will be 60 days from the date of arrival in India.”

 

68 Responses

 1. Agnieszka

  Watam,
  Nie otrzymałam wizy , ponieważ nieczytelny był skan paszportu. W jaki sposób moge im dosłać nowy skan ? odpowiedzieli, żebym spróbowała ponownie, ale bez wyjaśnień jak mam to zrobić.
  Z góry dziękuję za pomoc.
  pozdrawiam
  Agnieszka

  • Agnieszka

   Czy ktos moze wie czy konieczne jest podawanie nr poprzedniej wizy? Bylam w Indiach 8 lat temu i zmienialam od tego czasu paszport i raczej starego juz nie znajde. Moze w ambasadzie maja takie informacje np ?

   • Artur

    Ponawiam pytanie, ponieważ zostało bez odpowiedzi. W formularzu wizowym nie można pominąć tej rubryki. Podobno można potwierdzić wizytę i wpisać w miejscu na numer, że „NA” lub „0000”, ale dalej trzeba podać datę wystawienia i tutaj żaden trik nie działa. Podając nieprawdziwą datę można narazić się na konsekwencje. Ktoś wie, co z tym zrobić?

 2. Elżbieta

  Witam, po wypelnieniu wszystkiego na samym końcu jest koniecznośc wyboru sposobu płatności – Payment gateway, który powinno sie wybrać (są 2 opcje: Sbi e-pay, lub Axis Bank) Jak probowałam to ominąc, to mnie zupełnie wywaliło 🙁 Pomózcie, co wcisnąć, o co tu chodzi, bez wciśnięcia nie można kontynuować płatności? Kopia poniżej. Dzięki

  I, the applicant, hereby certify that I have read and understood all the statements/questions in this application. The answers and information furnished in this application are true and correct to the best of my knowledge and belief. I understand that the Visa fee once paid is non-refundable irrespective of the outcome of my application and doesn’t in any way guarantee issuance of e-Visa by the Government of India. I agree that I cannot cancel or amend this transaction.
  Yes No

  Select Payment Gateway: Sbi e-pay Axis Bank

  • Kinga

   Też się na to natknęłam i znalazłam odpowiedź na stronie travelwheretonext 🙂
   „When you get to the last page asking for payment, click the “Pay Now” button and check either the box for “Sbi e-pay” or “Axis Bank”. The Sbi link allows you to pay with either a credit or debit card in addition to Paypal while the Axis Bank link only allows for a credit or debit card.”

 3. Aga

  Witam, wypelnilam wniosek. Na stronie o załadowaniu skanów użyłam opcji „skip and continue” myśląc, ze wrócę do tego pod koniec (akurat nie miałam skanu pod reka). Dokonczylam wypełnianie wniosku. W efekcie dostałam podgląd wydruku evisy bez wklejonego zdjęcia, bez możliwości płatności ani przejścia dalej. Proces zakończył się po prostu przedstawieniem mi podglądu wydruku moich danych. O co chodzi? Nie było wzmianki o płatności.

  • Nikogo nie ma w domu

   Hej, spróbuj opcji „Complete Partially Filled Form”

 4. Maja

  Dzień dobry,

  w wizie mamy podany port przybycia Dehli, tymczasem w Dehli mamy przesiadkę (tranzyt) a docelowo lądujemy w Jaipur. czy z tego powodu będzie problem?

 5. katarzyna

  Czesc,niestety wypelnilam wniosek na pirackiej stronie indiavisa.org :(czy powinnam.jeszcze.raz zaaplikowac na.tej legalnej?jestem zalamana:/

  • Nikogo nie ma w domu

   Jeśli masz jeszcze czas, to poczekaj, być może to pośrednik, który faktycznie wizę załatwi (choć po zawyżonej cenie).

 6. Alicja

  Hej,
  będę w Delhi 12 godzin, od 8 do 20. Wpisywać jakiś hotel czy wpisać tranzyt.
  A może jest możliwość aplikowania o wizę tranzytową?
  Alicja

 7. Halina

  Witam. Lecę do Delhi tam się zatrzymuję na jeden dzień, ale miejscem docelowym jest Ladakh.Czy nie będę miała kłopotów z lotem do Ladakh i powrocie do Delhi z e-visą?

 8. Magda

  Cześć,
  czy ktoś się może orientuje, czy jest możliwość zapłacenia tradycyjnym przelewem czy tylko kartą? Mam konto walutowe w dolarach, więc ominęłabym przewalutowania, ale nie mam do niego karty.

 9. AniaS

  Witam,
  czy otrzymawszy e-vise w new delhi, nie będę miała problemu z otrzymaniem pozwolenia na pobyt na Andamanach po przylocie do Port Blair (mam na myśli pozwolenie, które dostaje się na tamtejszym lotnisku).
  Dziękuję za odpowiedź.
  AniaS.

 10. Ania

  Witam czy posiadając e-visa bez problemu otrzymam pozwolenie na wjazd na Andamany i Nikobar? Chodzi mi o to pozwolenie wydawane na lotnisku w Port Blair. Czy muszę mieć do tego wizę wydawana przez ambasadę w Polsce?
  Dziękuję za odpowiedź.
  Ania

 11. Michal

  Hej, bylem w Indiach jakies 10 lat temu, podobno przy wypelnianiu wniosku o wize trzeba podac fakt poprzedniej wizyty w Indiach oraz numer poprzedniej wizy. Numeru tego nie pamietam, kilka lat temu wymienilem paszport na nowy. Co radzicie w takiej sytuacji ? Pozdrawiam, Michal

  • Nikogo nie ma w domu

   owszem, trzeba podać. Nie wiem, co w Twoim przypadku, myślę, że warto do nich napisać maila.

 12. Joanna

  Witam! Mam pytanie dotyczące wizy: na jednej ze stron znalazłam informację, że wiza online jest wizą „podwójnego wjazdu” – czy to oznacza, że jeśli w ciągu trwających pierwszych 60 dni, wyjadę choć na chwilę (2-3 dni) na Sri Lankę, przy powrocie zacznie mi się naliczać kolejne 60 dni, czy zostaną one dodane do poprzednich?

  https://www.ivisa.com/india-blog/india-e-visa-frequently-asked-questions
  („Is the tourist India e-visa for a single entry or multiple entries?
  The Indian e-Visa allows for DOUBLE ENTRY, with a maximum stay of 60 days per entry.”)

  Będę bardzo wdzięczna za pomoc!
  Pozdrawiam,
  Joanna

 13. Michal

  Czesc
  Jestem w trakcie wypelniania wiosku wizowego i chcialbym upenic sie co do formatu zdjecia paszportowego i jakosci skanu paszportu.
  1. Wg. wymagan zdjecie paszportowe powinno miec wymiary pomiedzy 350px/350px, a 1000px/1000px.
  Czy mógłby ktos podac dokladne wymiary zdjecia, ktore zostaly zatwierdzone.
  2. Skan paszportu w formacie PDF wazy duzo wiecej niz JPEG. Udaje mi sie zmniejszyc wage pliku ponizej 300KB, ale traci mocno na jakosci, tzn. objasnienia w kolorze czerwonym(imie, nazwisko, data wydania,etc) sa slabo czytelne. Zdjecie i wszystkie istotne dane jak Imie, nazwisko i wszelkie inne informacje sa wyrazne.
  Mogłby ktos doradzic/pomoc w tej sprawie.
  Pozdrawiam
  Michal

  • Nikogo nie ma w domu

   Cześć,
   ja korzystałem z jakiegoś kompresora pdf online. Rozmiar dawałem raczej bliżej tej górnej granicy (800px chyba).

 14. Ola

  Ahoi!
  Czy nie ma mozliwosci uzyskania wizy online na dluzszy okres czasu (np. 90dni)?
  Potdrawiam

  • Nikogo nie ma w domu

   nie ma, trzeba się udać do ambasady po wizę tradycyjną.

 15. ola

  Wypełniłam wniosek do e-wizy, dołączyłam skany i go zatwierdziłam alr nie zapłaciłam. W międzyczasie zorientowałam się, że nie zaznaczyłam zmiany nazwiska (w sensie że dałam obecne, po mężu, bez zaznaczenia odpowiedniego kwadracika i wpisania nazwiska panieńskiego). Czy można to tak zostawić i wypełnić drugi wniosek i opłacić?
  Nie mogę znaleźć nigdzie odpowiedzi…
  🙁

  • Nikogo nie ma w domu

   Hej, wypełnij wniosek od nowa, ten nieopłacony nie będzie brany pod uwagę.

 16. Andrzej

  Dzień dobry. Czy spotkali się Państwo z przypadkiem żeby promesa na wizę do Indii zawierała zdjęcie lub wyszczególnione miejsce na zdjęcie aplikującego o nią ? Ja otrzymałem emailem Indian e-Visa ,Electronic Travel Authorization (ETA) ze statusem GRANTED , moimi danymi i oczywiście z różnymi :application ID, ETA number itd.
  Jeżeli tak to od czego to zależy i czy obie formy są traktowane jednakowo?
  Dziękuję

  • Nikogo nie ma w domu

   Zawsze na promesie miałem zdjęcie. Jeśli nie masz, to chyba powinieneś wysłać do nich maila.

 17. Kalina

  Witam. Czy po wyslaniu i oplaceniu wizy da sie zobaczyc jeszcze podglad zlozonego wniosku?
  Chcialabym sie upewnic jeszcze raz, ze wszystko jest ok.
  Pozdrawiam 🙂

  • Nikogo nie ma w domu

   Nie pamiętam na 100% ale wydaje mi się, że nie da się już podejrzeć wniosku.

 18. Bartek

  Witam serdecznie. Gdy kilka miesięcy temu planowałem swój pobyt maksymalna długoś przebywania jednorazowo w Indiach wynosiła 180 dni z możliwością przedłużenia na miejscu. Obecnie czytam że jest to 60 dni, po których należy opuścić Indie (np. na jeden dzień do Nepalu polecieć). Chciałbym być w Indiach minimum 5 miesięcy i to trochę komplikuje mi sprawę. Ile mogę być w Indiach na zwykłej wizie turystycznej- jest ważna 5 lat z możliwością wielokrotnego wjazdu tylko nie wiem ile można być maksymalnie naraz i czy muszą być jakieś odstępy gdybym np. co te 60 dni musiał opuszczać Indie. Coś teraz doczytałem że te 60 dni jest przy e-wizie (online) a dłuższy pobyt można załatwić „normalną” wizą- składaną osobiście w ambasadzie. Czy to prawda?Byłbym ci bardzo wdzięczny za pomoc.

  • Nikogo nie ma w domu

   Cześć. Na e-wizie możesz być w Indiach maksymalnie 60 dni (tyle wynosi jej ważność). Na wizie wydawanej w ambasadzie (roczne, pięcioletniej) maksymalna długość jednorazowego pobytu to 90dni. Czyli co 3 miesiące musisz opuścić Indie i nie ma sposobu, żeby przy wizie turystycznej to ominąć. Z tego co wiem, nie ma wymagań co do długości bycia „poza Indiami”, ale możesz jeszcze dopytać tutaj: https://www.facebook.com/groups/360901457700820/

 19. Marta

  Witam, składając wniosek o e-wizę jako miejsce przylotu podam Dehli ale jeżeli jednak kupię inny bilet i przylecę np. do Mumbaju to wbiją mi wizę na innym lotnisku czy nie? Innymi słowy czy muszę stawić się na podanym przeze mnie lotnisku bezdyskusyjnie.

  • Jasiek Skwara

   Raczej nie musisz, bo tam jest napisane „przewidywane miejsce przylotu”.

 20. Marta

  Witam ponownie, e-wize otrzymałam po 14 h a nie po minimum 72 h (ale to są Indie piękne i nieprzewidywalne) i dopiero tam jest pełne info, można przylecieć do jakiegokolwiek portu z listy, to co zadeklarowałam nie jest obowiązujące. W aktualnym wniosku jest niestety pytanie o miejsce przylotu bez przewidywane, ale biletów nie kupiłam jeszcze więc mam pełną swobodę. Nie mniej Twoja odpowiedź potwierdzała moje przypuszczenia że nie powinno to mieć znaczenia przy systemie informatycznym. Dziękuję.
  Mam jeszcze małe pytanie, czy dalej darmowa karta sim dla turystów jest dostępna na lotnisku, a jeżeli tak to w jakim punkcie jej szukać, i czy można to załatwić nocą? Przylot przewiduję Mumbaj lub Ahmadabad.

 21. Ilona

  Hej. Lece do Indii w październiku. Teraz wiza Jest już na rok przyznawana. Czy mogę już teraz złożyć wniosek czy lepiej poczekać?

  • Nikogo nie ma w domu

   o e-wizę można ubiegać się najwcześniej 120 dni przed wylotem.

 22. Kinga

  Czesc
  Ostatnio wypełniłam wniosek o ewize, wybrałam „pay Later” i do tej pory nie dostałam żadnej informacji na temat możliwości opłaty. Czy ktoś miał podobną sytuacje?

 23. Łukasz

  Hej. Jak długo obowiązuje promesa? Czy można wjechać do Indii w ostatnim dniu jej obowiązywania? Pracownicy LOT twierdzą, że nie, i że muszę mieć dzień zapasu. Tj. jeśli promesą jest do 20 pażdziernika, to aby dostać stempel, na lotnisku w Indiach muszę być 19. Nie wpuścili mnie do samolotu, nie poleciałem. Czy ktoś z was miał podobny przypadek? Dzięki za info

 24. Pawel

  Trzeba wybrac axis zamiast sbi i wtedy wszystko dziala. U mnie jak wybralem sbi pokazalo error po platnosci. Jak wybralem axis poszlo.

 25. Pawel

  Hej. Super strona, bardzo pomocna. Mam pytanie. Prosze o porade bo sprawa pilna.

  Jak laduje w Indiach o lokalnej godzinie 23:55 powiedzmy 25 listopada, czy moge wpisac ze faktycznie arrival bedzie 26 listopada? Bo nie sadze zebgm sie faktycznie wyrobil w tych 5 minutach odprawic i dostac wize.. czy oni restrykcyjnie patrzą na to w jakim dniu sie faktycznie przylecialo (czy kiedy podejdzie sie do okienka)?

  Dodam tylko ze to wiza biznesowa, bede mial tez zaproszenie z firmy do ktorej lece (moge to dostac na 25 lub 26). Powiem ze bardziej mi zalezy zebym mogl wpisac ten 26 niz 25, ale wole wiedziec czy nie bedzie problemu. Dzieki z gory.

 26. Gosia

  Hej, mam pytanie czy jeśli w tym roku w lutym wyrobiłam e-wizę, która jest ważna przed rok i pod koniec stycznia 2020 będę leciała znowu do Indii na dwa miesiące – powinnam wyrobić nową wizę czy jest jakaś opcja na przedłużenie?

 27. Asia

  Czesc,Wchodzac w tym momencie na strone E-visy pojawia sie mozliwosc aplikowania o E-wize 30 dniowa, roczna i piecioletnia. Ja chcialabym aplikowac o turystyczna E-vise roczna. i Tu moje pytanie: czy kazdy moze aplikowac o taka wize i czy skoro jest taka opcja na stronie to rzeczywiscie taka polroczna turystyczna wize moge otrzymac bez spelniania jakichs dodatkowych warunkow.
  Bede bardzo wdzieczna za odpowiedz.

  • Nikogo nie ma w domu

   Możesz aplikować bez żadnych dodatkowych warunków. Ja dopiero co aplikowałem o wizę 5-cio letnią i otrzymałem. Pamiętaj jednak, że bez względu na długość wizy, jednorazowy pobyt nie może być dłuższy niż 90 dni

 28. Asia

  Dziekuje za odpowiedz:) tyle osob przekonywalo mnie, że roczna czy nawet 5 letnia wiza jest nie do dostania dla „przecietnego” człowieka, że juz zwatpilam. Pozdrawiam was!

  • Nikogo nie ma w domu

   Ja też się trochę bałem, ale okazało się, że niepotrzebnie 🙂

 29. magda

  Hej , dzisiaj aplikowałam o e-wizę turystyczna , jednorazowa 30 dni. Płatnośc 25 $ plus mini tax ? czy to jest ok? Magda

 30. Iwona

  MAM PILNE PYTANIE! Na koniec wniosku, dostałam wygenerowany nr ID i w podsumowaniu Applicant Name są moje dwa imiona, które podałam we wniosku, zgodnie z danymi w paszporcie (a oprócz tego oczywiście nazwisko).
  Nie mogę wejść już w edycję. Jeszcze nie płaciłam. Czy zapłacić mimo, ze nie ma nazwiska, bo application ID jest wystarczające ? czy lepiej wypełnić nowy wniosek?

  • Nikogo nie ma w domu

   A jak przyszło w mailu potwierdzającym?
   Jeśli w mailu masz „Dear imonina i nazwisko”, to znaczy, że chyba jest ok.

 31. Pawel

  Jest ok. Niczym sie nie przejmuj, tez tak mialem pozniej bylo wszystko ok

 32. Ida

  mam pytanie. Wypełniam wiosek o e-wizę i w polu odnośnie miejsca wydania paszportu mam zonka. Nie ma w paszporcie miejsca wydania, jest za to organ wydający. Chcę więc wpisać zgodnie z paszportem: WOJEWODA WIELKOPOLSKI, ale to zbyt wiele liter i wchodzi mi tylko WOJEWODA WIELKOPOLSK (bez ostatniej litery). Czy tak mam zostawić czy napisać bez spacji czy jak?

 33. Madzia

  Hej, tez tak miałam tydzień temu . Wizę otrzymałam bez problemu 48h. Zostaw w takiej wersji . Pozdrawiam

 34. Gosia

  1.Czy do wniosku oprócz zdjęcia i paszportu trzeba wysłać skan biletu?
  2.Jeśli aplikuje o wizę turystyczną 30- dniową dnia 8 stycznia,a wylot mam 5 lutego i zamierzam tam być 3 tygodnie ,to jak zmieszczę się w czasie do 25 lutego? jest to więcej niż 30 dni.

  • Nikogo nie ma w domu

   Hej,
   1. skan biletu nie jest potrzebny,
   2. czas wizy liczy się od dnia wjazdu do Indii

 35. Joanna

  Cześć. Chciałabym wyjechać do Indii za dwa tygodnie na trzy tygodniowy pobyt. w momencie przekraczania granicy mój paszport byłby jeszcze ważny przez 5 miesięcy. Znalazłam informację, że powinien być ważny minimum 6 miesięcy od daty przybycia do Indii ale że nie jest to ściśle przestrzegane. Co sądzisz? jest to ok czy lepiej nie ryzykować?
  Joanna

 36. Zbogniew

  Prosze o pomoc nie moge przejśc do następnej strony w pkt Previous Visa/Currently valid Visa Details kasuje mi w polu Type of Visa Enployment i wpisuje na czerwono select visa type nie dając mozliwości ponownego wybrania visy employment. Pomóżcie prosze jestem bezsilna

Zostaw Komentarz