e-wiza do Indii, krok po kroku 2022

wpis w: Porady | 634

Wypełnianie wniosku wizowego do Indii nie jest tak skomplikowane, jak do Stanów Zjednoczonych, ale to też drogą przez mękę, dlatego postanowiliśmy Wam pomóc i przedstawiamy ten oto poradnik, w którym opisujemy wszystkie kroki na drodze do otrzymania upragnionej indyjskiej e-wizy (eTV).

Kto i kiedy może aplikować o e-wizę?

Od 2015r. obywatele Polski mogą ubiegać się o e-wizę. Wypełniając wniosek on-line oszczędzamy sobie wizyty w ambasadzie. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to otrzymamy „promesę” wizową, czyli dokument na podstawie którego właściwa wiza zostanie nam wbita na lotnisku w Indiach.

Wizę on-line można uzyskać, tylko jeśli leci się do jednego z 28 lotnisk, mogących wbić właściwą wizę lub w jednym z 5 portów,. Jeśli masz zamiar wylądować na innym lotnisku, musisz złożyć wiosek wizowy w konsulacie, lub skorzystać z biura pośrednictwa wizowego. Opuścić Indie możesz z jednego z 34 lotnisk, oraz z licznych portów i przejść lądowych, których listę znajdziesz tu: https://indianvisaonline.gov.in/evisa/tvoa.html (zakładka: „Authorized Immigration checkposts through which eVisa holders can travel”.

Obecnie mamy do wyboru 3 rodzaje wizy: 30 dniową, roczną i pięcioletnią. Są to wizy wielokrotnego wjazdu, a czas wizy liczy się od momentu wbicia jej na lotnisku (nie złożenia wniosku). Niezależnie od długości wizy, czas pojedynczego pobytu na terenie Indii nie może przekroczyć 90 dni. Niestety posiadający e-wizę może mieć problem z wjazdem do niektórych obszarów o ograniczonym dostępie (not valid for visiting Protected/Restricted and Cantonment Areas).

O e-wizę aplikować możesz najpóźniej 4 dni przed podróżą (lepiej wcześniej, na wypadek jakiś komplikacji) i najwcześniej 30 dni przed przylotem.Wypełnianie wniosku wizowego

Przed wypełnieniem wniosku upewnij się, że posiadasz skan zdjęcia paszportowego i skan paszportu (rozkładówki z danymi osobowymi).

 

 1. Wniosek wizowy składa się na stronie https://indianvisaonline.gov.in/visa/tvoa.html (Sprawdźcie dokładnie adres strony, dostaliśmy informacje, że istnieją bliźniaczo podobne strony pośredników wizowych, na których opłata jest dużo wyższa. Ta strona to jest rządowy system, wiec nie ma żadnych opłat za pośrednictwo).

2. W pierwszym kroku podaje się rodzaj paszportu (zazwyczaj ORDINARY) i podstawowe dane.

 

 

3. Po przejściu do kolejnego kroku, zobaczysz na górze tymczasowy numer wniosku. Zapisz go, będzie potrzebny, jeśli przerwiesz wypełnianie i będziesz chciał je dokończyć później.

Wybierając wykształcenie masz poniższe opcje do wyboru:

BELOW MATRICULATION – niepełne podstawowe
GRADUATE – wyższe wykształcenie
HIGHER SECONDARY – wykształcenie średnie
ILLITERATE – brak formalnego wykształcenia
MATRICULATION – podstawowe
NA BEING MINOR – nie dotyczy (dziecko)
POST GRADUATE – podyplomowe
PROFFESIONAL – wykształcenie specjalistyczne
OTHER – inne

 

 

4. W następnym kroku trzeba wypełnić dane adresowe, pracodawcy oraz rodziców.

 

5. W tym kroku pytają o miejsca, które zamierzasz odwiedzić. Nie trzeba być dokładnym, wystarczy podać kilka miast. Jeśli byłeś już w Indiach, to będziesz musiał podać odwiedzone miejsca (znów nie musi być dokładnie), miejsce zamieszkania (może to być jeden z hoteli) i numer poprzedniej wizy.

W polach dotyczących danych kontaktowych w Indiach możesz podać adres hotelu, w którym chcesz się zatrzymać. Jeśli tak jak my, zazwyczaj jeździsz w ciemno, wpisz cokolwiek z przewodnika, albo internetu.

 

6. W tym kroku padają pytania o to, (1) czy byliśmy kiedyś skazani, (2) czy odmówiono nam kiedyś wjazdu do jakiegokolwiek kraju, lub czy byliśmy deportowani, (3) czy handlowaliśmy ludźmi, narkotykami, popełnialiśmy przestępstwa wobec dzieci i kobiet lub oszustwa finansowe, (4) czy byliśmy zaangażowani w cyberprzestępstwa, sabotaże, szpiegostwo, ludobójstwo, zabijanie polityków lub inne akty przemocy, (5) czy popieraliśmy lub usprawiedliwialiśmy terroryzm, oraz (6) czy ubiegaliśmy się o azyl, w tym polityczny, w jakimkolwiek państwie. Nie mam pojęcia, co się stanie, jak się odpowie „tak” na któreś z pytań 🙂

 

7. Wgraj zdjęcie paszportowe i skadruj je tak, aby cała twarz była widoczna. Najlepiej zrobić sobie normalne zdjęcie w zakładzie, bo selfie z komórki może nie przejść 😉

8. Wgraj skan paszportu. Musi być w formacie PDF i nie ważyć więcej niż 300KB. PDF skompresować można on-line, np. tutaj: http://www.ilovepdf.com/compress_pdf

 

 

 

9. W następnych krokach będziesz mógł sprawdzić poprawność wgranego paszportu, oraz wszystkich danych. Sprawdź dokładnie, nie będzie już więcej możliwości edycji wniosku.

 

 

10. Ostatni krok to płatność. Możesz zapłacić za pomocą PayPal lub kart debetowej albo kredytowej. Ceny wizy wyglądają następująco:

 • wiza 30-sto dniowa od kwietnia do czerwca: $10
 • wiza 30-sto dniowa od lipca do marca: $25
 • wiza roczna: $40
 • wiza 5-cio letnia: $80

Do ceny należy doliczyć prowizję pośrednika (2.5%).

Uwaga: czasem status płatności zmienia się dopiero po 2-4 godzinach. Możesz go sprawdzać korzystając z numeru wniosku na stronie głównej (obrazek 1).

 

 

11. Jeśli płatność została zaakceptowana, trzeba tylko czekać na rozpatrzenie wniosku. Trwa to min. 72 godziny. Żeby sprawdzić status, kliknij odpowiedni link na stronie głównej i wpisz nr wniosku.

 

 

12. Powiadomienie o statusie wniosku powinno przyjść mailem, wniosek zaakceptowany ma status GRANTED. Pozostaje tylko wydrukować potwierdzenie (na stronie głównej wchodzisz w Visa Status – patrz pierwszy screen) i po wpisaniu numeru wniosku oraz paszportu zobaczysz opcję wydrukowania potwierdzenia. Tą kartkę należy mieć ze sobą, często prosili nas o nią również przy rezerwacji noclegu.

Tak wygląda dokument, który musisz wydrukować i mieć ze sobą:

 

 

ZOBACZ TEŻ:

Najczęściej zadawane pytania dotyczące e-wizy

6 rzeczy, które warto kupić w Indiach

Wyprawa do Indii – jak się przygotować?

 

 

 

Masz pytania dotyczące wizy, albo Indii? Zadaj je na naszej grupie na fb: Indie – co? gdzie? jak? za ile?

 

634 Responses

 1. Ula

  Czesc! Super wpis! Wkoncu ktos wyjaśnił jak i gdzie zlozyc wniosek 🙂 nurtuje mnie jeszcze jedno pytanie, mianowicie jak wyglada to po przylocie na lotnisko? Gdzie trzeba sie zglosic po wize i ewentualnie czy mogą byc jakies problemy z jej przynaniem juz na lotnisku?

  • Nikogo nie ma w domu

   Przegapiliśmy Twój komentarz (bardzo przepraszamy), więc na pewno jest po sprawie, ale dla innych wyjaśniamy: na lotnisku będzie czytelnie oznaczone gdzie iść (trzeba szukać oznaczeń „tourist e-wisa” lub „eTV”). Każdy pracownik lotniska też na pewno wskaże drogę. Jeśli dane na wizie i w paszporcie się zgadzają ze sobą, to wiza na pewno będzie wbita.

  • Justyna

   Witam, pomożecie jeszcze ? Chodzi mi ze moja visa jest aby odwiedzić znajomych. Lecę tam z kolega który aktualnie przebywa w Polsce ale tam ma rodzine. Jako osobę u której mam się zatrzymać mam wpisać jego ? Czy lepiej jego np. mamę ? Tylko ze ładujemy w delhi zostajemy tam 2 dni a następnie jedziemy busem do jego miejscowości która jest 500 km dalej.

   • Nikogo nie ma w domu

    Cześć, tak na prawdę to wszystko jedno co tam wpiszesz. Nikt na to nie patrzy. My zazwyczaj wpisujemy pierwszy lepszy hotel z przewodnika. Możesz spokojnie wpisać kolegę.

 2. lukasz

  wszystko poszło ok ale zastanawiam się dlaczego na wniosku wyskoczyło mi że wiza ważna na 60 dni i jest double a nie single? może coś wiecie o tym?

  • Nikogo nie ma w domu

   Okazje się, że 1 kwietnia 2017 była zmiana i teraz e-wiza jest ważna 60 dni i jest dwukrotnego wjazdu. Dodatkowo można się o nią ubiegać na 120 dni przed wyjazdem. Już aktualizujemy wpis 😉

 3. Joanna

  Ja sie wybieram do Indii na cały grudzień i styczeń.Łącznie około 60 dni.Ile obecnie kosztuje wiza turystyczna 60 dniowa i czy na lotnisku są jeszcze dodatkowe opłaty dotyczące wizy?

  • Nikogo nie ma w domu

   e-visa kosztuje 50$ i jest ważna przez 60dni, więc nie możesz przekroczyć tej długości pobytu. Nie ma żadnych dodatkowych opłat po przylocie.

 4. MARGO

  witam, rozumiem, ze jak otrzymam wizę w Delhi, to potem mogę latać przez 60 dni po całych Indiach?

  • Nikogo nie ma w domu

   Zgadza się 🙂 Nawet raz możesz polecieć z Indii za granicę i wrócić – bo to wiza dwukrotnego wjazdu

   • p

    czy drugi wjazd do Indii musi być również przez lotnisko, czy może być przez granicę lądową?

    • Max

     Podłączam się do pytania 🙂 Czy można np. drogą lądową dotrzeć do Bangladeszu i wrócić z powrotem do Indii w oparciu o tę e-wizę?

     • Nikogo nie ma w domu

      Nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na to pytanie. Z jednej strony, skoro wiza jest już wbita, to powinno się móc dostać każdym przejściem. Ale z drugiej strony jak byk widnieje „e-Visa is valid for entry through 24 designated Airports and 3 designated seaports”.

 5. Kasia

  Witam,
  super stronka, łatwo z nią przejść samemu i zrobić wizę on-line:)
  mam pytanie odnośnie wgrania paszportu, zrobiłam skan paszportu ze swoimi danymi wraz ze stroną sąsiadująco. Proszę o informację czy może tak być, czy jednak powinna być wgrana tylko strona z danymi.

  • Nikogo nie ma w domu

   Cześć, strona sąsiadująca nie przeszkadza 🙂

 6. MARGO

  Dziękuję, mam jeszcze pytanie odnośnie Ladskh, Kashmir czy tam jest teraz bezpiecznie?

  • Nikogo nie ma w domu

   Ladakh bezpieczny jak najbardziej. I piękny. Kaszmir podobno też dla turystów jest bezpieczny, ale nie byliśmy, więc musisz to zweryfikować 🙂

 7. Asia

  Witam, lecę do indii za rowne 3 tygodnie i obawiam się, ze nie zdążę z wyrobieniem wizy normalnie w ambasadzie. Czy e-visa bedzie dobrym rozwiazaniem? I czy evisa jest dostepna we wszystkich lotniskach w podanych powyzej miastach?

  • Nikogo nie ma w domu

   e-visa na pewno jest dobrym i wygodnym rozwiązaniem. Jest dostępna ka każdym z wymienionych lotnisk, ale zgodnie z artykułem, musisz najpierw aplikować o nią on-line.

 8. Asia

  I jeszcze jedno pytanie, czy wymagane zdjecie paszportowe musi byc identyczne jak w paszporcie czy moge wyrobic nowe i takie przeslac?

  • Nikogo nie ma w domu

   Nie musi to być to samo zdjęcie co w paszporcie (jeśli dobrze pamiętam, powinno być z ostatnich 6 miesięcy, choć oczywiście nikt daty nie sprawdza, tylko chodzi o podobieństwo do aktualnego wyglądu)

 9. Marcin

  Namaste.
  Czy wiza turystyczna do Indii załatwiana w Ambasadzie w Warszawie nadal jest wydawana na 6 miesięcy?
  Czy jest droższa niż evisa?
  Bardzo dziękuję za informacje.

  • Nikogo nie ma w domu

   Tak, nadal można wyrobić wizę na pół roku w Warszawie. Z tego co widzę, trochę się pozmieniało i można teraz aplikować w ambasadzie nawet o wizę pięcioletnią, ale i ceny są sporo wyższe (ponad 500zł za wizę półroczną).

 10. Laura

  Cześć, czy do wydrukowanego wniosku o e-visę muszę przykleić jeszcze dodatkowe zdjęcie?

  • Nikogo nie ma w domu

   Cześć, żadnego zdjęcia nie trzeba naklejać, zdjęcie wgrywasz podczas składania wniosku i ono będzie już na potwierdzeniu otrzymania wizy.

   • Kinga

    Cześć, mam pytanie czy w ogóle konieczne jest drukowanie wniosku, czy cały proces odbywa się online?

    • Nikogo nie ma w domu

     Konieczne jest wydrukowanie „statusu” = potwierdzenia przyznania wizy. Bez tego nie wpuszczą Cię w Polsce do samolotu.

 11. Lucyna

  Czesc, lecimy do Mumbaju z Kopenhagi z przesiadka w Delhi. Czy dobrze rozumiem, ze o wize wlasciwa mamy sie starac dopiero po przybyciu do Mumbaju? W Delhi nie bedziemy opuszczac lotniska, bo sa ok 2 godziny na przesiadke. Pozdrawiam

  • Nikogo nie ma w domu

   Cześć, to zależy, czy lecicie „na jednym bilecie”, czyli czy wychodzicie ze strefy tranzytowej, czy nie. Jeśli odbieracie bagaż i nadajecie go ponownie na lot wewnętrzny, to będziecie przechodzić przez kontrolę paszportową i wtedy wizę muszą wam wbić w Delhi. Jeśli natomiast bagaż leci do razu do Mumbaju, a wy nie będziecie przechodzić przez kontrolę paszportową, to wtedy w porcie docelowym na wniosku musicie wybrać Mumbaj.

 12. Dasza

  Hej, bardzo proszę o pomoc jeśli chodzi o format zdjęcia. W poniedziałek jadę składać wniosek do Warszawy, więc zależy mi, żeby wszystko było ok. Na stronie BLS jest napisane, ze ma być to zdjęcie 3,5×4,5 cm, natomiast na stronie rządu Indii oraz z tego, co mówią moi znajomi, wymagane jest zdjęcie 5×5 cm. Ponadto na formularzu gotowym do wydruku także jest miejsce na zdjęcie 5x5cm. Mam mętlik w głowie i nie wiem jakie zdjęcia przygotować do wniosku. Będę wdzięczna za szybką i konkretną odpowiedź.

  • Nikogo nie ma w domu

   Hej,

   Ja aplikowałem w ambasadzie w lutym i zaniosłem normalne zdjęcie paszportowe (3,5×4,5 cm). Nie było żadnych zastrzeżeń.

 13. Angelika

  Hej, jestem ‚marynarzem’. W styczniu tego roku wchodził na statek w Indiach i miałam wizę tranzytowa. Teraz wybieram się turystycznie do Indii. Czy w pytaniu o to czy byliśmy w Indiach muszę napisać tak i podać numer tej wizy? Dzięki za odp

  • Nikogo nie ma w domu

   Jest tam pytanie o poprzednią wizę, więc ja bym wpisał, jeśli miałaś wcześniej.

 14. Martyna

  Witam, czy do e-wizy wystarczy skan paszportu, czy konieczne jest także osobno zdjęcie? Pozdrawiam

 15. Ania

  Cześć, jadę do Indii Goa za miesiąc i czy jak wyrobie e-vise to wbijać do paszportu ją muszę w Indiach jak dolecę ?

  • Nikogo nie ma w domu

   Cześć Ania, wiza będzie wbita do paszportu na lotnisku, tak jak to opisaliśmy: „Wypełniając wniosek on-line oszczędzamy sobie wizyty w ambasadzie. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to otrzymamy „promesę” wizową, czyli dokument na podstawie którego właściwa wiza zostanie nam wbita na lotnisku w Indiach.”

 16. Asia

  Witam, a jak wyglada sytuacja z opuszczeniem Indii? Tez bedzie musiala byc wbita informacja w paszporcie przez pracownika lotniska, ze wylatuje czy jednak bede mogla sobie darowac stania ponownie w kolejce?

  • Nikogo nie ma w domu

   Cześć Asiu, przy wylocie nie trzeba stać w żadnej specjalnej kolejce.

 17. Maria

  Witam, dziękuję za ten przydatny przewodnik 😀 . Czy macie może jakieś informacje na temat wizy 5 -tniej ? A dokładniej nurtuje mnie to jak jest w praktyce, czy uzyskanie takiej wizy to czysta formalność , opłacę, składam wniosek i dostaje ? Chcemy jechać całą rodziną 2 plus 2 na dłużej niż jeden rok , w naszym przypadku opłaty za same wizy to jest spora suma więc obawiam się czy jest ryzyko ,że moga nie przyznać tak długiej wizy ?

  • Nikogo nie ma w domu

   Witaj,
   uzyskanie takiej wizy nie powinno być trudniejsze od krótkiej wizy turystycznej. Oczywiście trzeba o nią aplikować w ambasadzie. On-line się nie da. No i co jest kluczowe – w przypadku wszystkich wiz turystycznych jednorazowy pobyt w Indiach nie może przekroczyć 90 dni. Czyli, jeśli chcecie dłużej, to co półtora miesiąca musicie choć na chwilę opuszczać Indie.

   • Maria

    Dzień dobry, dziękuję za informacje. A jeszcze mam takie pytanko . Czy orientujecie się jakich pytań na rozmowie w ambasadzie można się spodziewać ?Chciałabym się jakoś przygotować do rozmowy 🙂

    • Nikogo nie ma w domu

     Zanim wprowadzono te długie wizy, wizyta w ambasadzie nie wiązała się z żadną rozmową. Składało się w okienku dokumenty i tyle. Nie wiem, czy coś się zmieniło, ale raczej nie – wizami nie zajmuje się bezpośrednio ambasada, tylko firma zewnętrzna, BLS International Visa Services Poland, która świadczy usługi na rzecz ambasady. Sami na swojej stronie piszą: „W związku z tym, że nasza praca ma charakter administracyjny, nie możemy zagwarantować przyznania wizy przez Ambasadę Indii. Decyzja o przyznaniu wizy jest wydawana wyłącznie przez Ambasadę Indii.”

    • p

     Pani Marto, czy zdecydowała się Pani na wize 5-letnią lub roczną? Fajnie gdyby Pani podzieliłaby się z nami swoimi doświadczeniami? A szczególnie:
     1. Czy przy wizie rocznej lub 5-letniej ambasada wzywa na dodatkową rozmowę?
     2. Czy potrzebne są dodadtkowe dokumenty?
     3. Jak długo trwa procedura.

     Pozdrawiam serdecznie!

     • p

      (znak zapytania w drugim zdania wpisałem przez pomyłkę – naprawdę fajnie byłoby przeczytać Pani doświadczenia.
      Pozdrawiam ciepło!

     • Nikogo nie ma w domu

      Z tego co słyszeliśmy, przy wizie półrocznej i rocznej nie ma rozmowy (można zrobić nawet przez pośrednika), ale przy pięcioletniej już jest. Termin wydania wizy w ambasadzie to min 10 dni roboczych, wg ich strony.

 18. Anja

  Cześć, czy to możliwe, że wyświetliło mi się, że opłata za wizę wynosi 127$?
  Dziękuje

  • Ela

   Hej. Miałam tę sama sytuację i w końcu zorientowałam się, że robię to na bliźniaczo podobnej stronie, tylko z rozszerzeniem .org zamiast .gov Na końcu wyskoczyło 127$ a do tego dostawałam maile z „pogróżkami” że jak nie dokończę aplikacji w 24h, to zablokują mi dostęp do wniosku na 2 tygodnie. (WTF?)

   Potem przeniosłam się na .gov, wypełniłam, zapłaciłam 50$ i następnego dnia dostałam info o przyznaniu wizy.

   Przy okazji: WIELKIE DZIEKI Nikogo nie ma w domu. Myślałam, że nie będę do niczego potrzebować tego wpisu, a nie dość, że ostrzegliście przed tą machlojką, to ze 3 razy uratowaliście mnie przed niezrozumieniem hinduskiego angielskiego.

   • Nikogo nie ma w domu

    Dzięki Ela za ten komentarz, dodamy informację we wpisie, żeby nikt nie dał się nabrać. No i cieszymy się, że pomogliśmy 🙂 Udanego wyjazdu! 🙂

   • Tomasz

    Czesc Ela
    Którym sposobem płaciłas ? Próbowałem juz kilka razy, dwie karty, ciągle mi odrzuca.
    Dzieki

 19. Marta

  Cześć,

  Złapał kogoś problem konnection timeout w momencie przekierowania na strone do opłat?:)
  pliz help

 20. Ola

  Mam kłopot ze zdjęciem paszportowym…. nijak nie mieści mi się w ramki. Skan zrobiony ze zdjęcia paszportowego. Obcina mi czubek głowy i brodę. Co z tym mogę zrobić? Wgrać mimo to?

  • Nikogo nie ma w domu

   ja generalnie na wizie mam obcięty czubek i brodę, ale we wniosku było ok. Nie da się zmniejszyć zdjęcia? Albo w programie graficznym dorobić białe boki może?

  • Ola

   Z rozmiarem zdjęcia kombinujemy w różne strony i nie gra. Daliśmy do przerobienia zdjęcia chłopakom z biura podróży… i też nie wyszło. Dam pomysł z tymi białymi bokami 🙂

 21. mihau

  Hej, planujemy z dziewczyna kupic bilety do Delhi i spowrotem, wylot 6 stycznia powrot 6 maja.
  zastanawiamy sie czy wziac wize polroczna czy ta e vise?
  nie mamy jeszcze konkretnego planu czy w samych indiach siedziec czy skoczyc jeszcze do Birmy i dalej.

  jak jest liczona 60dniowa wiza dwukrotnego wjazdu?
  dla przykladu: przylatujemy, siedzimy 40dni, wyjezdzamy do birmy i dalej na powiedzmy 40 dni i potem mozemy znowu wjechac na pozostale 20 dni? czy 60 dni jest liczone od daty pierwszego wjazdu?

  czy jesli wezmiemy wize polroczna z wielokrotnym wjazdem to mozemy siedziec caly czas w indiach czy po 90 dniach musimy opuscic indie i wjechac ponownie?

  pozdrowienia

  • Nikogo nie ma w domu

   Cześć,
   ważność wizy liczona jest od momentu wydania i nie jest „przedłużana” o czas waszej nieobecności. Czyli przykład z Birmą jest niemożliwy. Przy wizie półrocznej jednorazowy pobyt w Indiach nie może być dłuższy niż 90 dni, czyli po 3 miesiącach musicie opuścić Indie choć na chwilę.

   Udanej podróży 🙂

 22. Pawel

  Hej, Dzięki za opracowany przez Was poradnik….dobra robota:) Mam jednocześnie dwa pytania:
  1.Czy przed złożeniem wniosku on-line o wizę, należy mieć zarezerwowany lot do Indii lub też hotele?
  2.Orientujesz się może, jakie są statystyki odrzuceń wniosków o wizę?

  • Nikogo nie ma w domu

   Hej, nie trzeba mieć lotu, ani hoteli. Co do odrzuceń, to nie wiem, ale jeśli wniosek jest poprawnie wypełniony, to nie powinien zostać odrzucony, to nie USA ;). Znam kilkadziesiąt osób, które ubiegały się o wizę i nikt nie miał problemu z przyznaniem.

 23. Karolina

  Cześć

  Mam pytanie – wiem, że był wymóg posiadania biletów lotniczych do i z Indii do ubiegania się o wizę. Powyżej nie widzę o tym żadnej wzmianki, ale dla absolutnej pewności wole dopytać – czy ten wymóg został zniesiony i teraz bilet powrotny trzeba mieć dopiero na lotnisku przy wlocie?
  I drugie pytanie – jako, że wiza jest dwukrotnego wjazdu chcielibyśmy wykorzystać to aby wyskoczyć po drodze do Nepalu z tym, że jeszcze nie wiemy, czy będziemy się tam wybierać droga lotniczą czy lądową – czy w przypadku przekraczania granicy drogą lądową mogą być jakiekolwiek problemy z powrotem, czy nie musimy się martwić?

  • Nikogo nie ma w domu

   Cześć,
   bilet lotniczy nie jest wymagany do ubiegania się o wizę. Co do granicy lądowej, to jak już będziesz miała wizę wbitą, to powinnaś bez problemu móc się dostać każdym przejściem granicznym, również lądowym.

   • p

    Zgadzam się, że powinno być ok (drugi wjazd drogą lądową), ale czy rzeczywiście tak jest? To jest biurokracja indyjska i różnie bywa z logiką. Czy ktoś to sprawdził?

    Pozdrawiam serdecznie!

    • Nikogo nie ma w domu

     My nie korzystaliśmy jeszcze z opcji wjazdu dwukrotnego, więc nie możemy potwierdzić na 100%. Może ktoś z czytających wie? Możesz też napisać do helpdesku indiatvoa@gov.in

 24. Łukasz

  Cześć. Mam pytanko. Nie wiem czy zdubluje jakieś wcześniejsze zapytanie, ale wolę mieć odpowiedź pod siebie. Wybieram się do Indii (Delhi) od 16 listopada do 25 listopada. W między czasie chcę polecieć do Nepalu (Kathmandu) 20-23.11 i teraz moje pytanie: jaki ma okres ważności „promesa” (nie wiem czy dobrze napisałem to słowo)? Czy nie będzie za szybko jeżeli wypełnie wniosek online 50 dni przed? i czy faktycznie teraz jest wydawana standardowa wiza na dwukrotny wjazd (żeby nie było problemu z powrotem z Nepalu)? Poza tym mam zdjęcie zrobione cyfrowo u fotografa 5x5cm (134Kb format JPG) chyba też nie będzie problemu z tym rozmiarem? Dziekuję i pozdrawiam!!!

  • Łukasz

   Dodam jeszcze że zdjęcie nie jest wykonane od brody do czubka głowy oraz od krawędzi ucha do drugiej krawędzi. „Odrobinę” poza szyję w dół oraz „odrobinę” nad głowę…

   • Nikogo nie ma w domu

    Cześć, o e-wizę możesz się ubiegać najwcześniej 120 dni przed przylotem. I na pewno jest to wiza dwukrotnego wjazdu.
    Jak masz zdjęcie od fotografa, to nie powinno być z nim problemu, oni już wiedzą, jaki format 😉

 25. Adam

  Witam, super przewodni, ale mam problem z ołatnością 🙁 przez kartę płatniczą VISA, scan zdjęcia i paszportu OK, ale po wprowadzeniu płatności kartą, (próbowałem kilka razy) i zawsze pokazuje się ten błąd: Invalid Digital Order
  E5009-09280038
  Please contact our support staff on SOME CONTACT DETAILS and quote the above error condition and error code.
  Czy ktoś wie co to za błąd ???
  – oczywiście wysłałem maila do pomocy technicznej, ale cisza, żadnej pomocy ani wyjaśnienia 🙁 . Czy ktoś pomoże ??? – wielkie dzięki

 26. Adam

  A może powinienem aplikować raz jeszcze ? ale po wpisaniu numeru aplikacji ( w zakładce kontynuuj/ dokończ rozpoczętą aplikacje – jest informacja,że plikacja została złożona popranie i pozostaje tylko płatność a tu pokazuje się w/w błąd. Może powinienem zacząć zupełnie nową aplikację ? nie chcę narobić zamieszania 🙁
  Jeszcze jedno pytanie czy płatność musi być kartą ??? nie można wpłacić określonej kwoty w banku na konto ?? a czy przy składaniu wniosku o wizę w ambasadzie też płatność tylko kartą czy można inaczej ?

  Bardzo czekam na jakieś podpowiedzi – dziękuje

  • Nikogo nie ma w domu

   W czasie pisania poradnika nie było innej formy płatności niż karta. Nioby była opcja PayPal, ale nie działała. Nie wiem, czy coś się nie zmieniło.

 27. Adam

  Czy jest inna forma płatności niż kartą ? wpłata na odpowiednie konto w banku ? aprzy składaniu wniosku o wizę w Warszawie też płatność tylko kartą ??

  • Nikogo nie ma w domu

   przy e-wizie trzeba zapłacić karta, natomiast wizy wydawanie z ambasadzie muszą być opłacone gotówką, podczas składania wniosku.

 28. Łukasz

  Witam. Mam Pytanie odnośnie wyrobienia wizy. Chciałbym ominąć pośrednika jakim jest BLS i złożyć samodzielnie online. Jednak chciałbym mieć 100% pewność, że jeżeli zrobie to sam to będę miał możliwość wyboru 2-krotnego wjazdu do Indii. Proszę o opinię…

 29. joanna

  Cześć Pojawił mi się komunikat Payment failed i kwota nie zeszła z karty :/ Zaczekam jeszcze 2-4 h jeśli płatnośc nie będzie success to co w tym przypadku zrobić?

 30. kasia

  mam pytanko, czy ktokolwiek po załadowaniu pdf z skanem paszportu miał tak , że pojawia się komunikat uploaded ale nie można podejrzeć tego paszportu, po prostu go nie widać :((((( teraz nie wiem czy coś jest nie tak

  • Nikogo nie ma w domu

   Dziwne. Spróbuj ponownie, a jeśli dalej się tak będzie działo, to możesz wysłać wniosek. U mnie raz był problem ze skanem i poprosili od dosłanie (nie trzeba było ponownie wypełniać, ani płacić).

   • Piotr

    To wina przeglądarki IE, korzystając z niej nie można wygenerować podglądu, pomimo że paszport został wczytany prawidłowo. Chrome i Firefox nie sprawiają takich problemów.

 31. Ryszard

  Czy ten numer ostatniej wizy to trzeba wpisywać? ja byłem ostatnio w 2009 r. i gdzieś zgubiłem stary paszport!

  • Nikogo nie ma w domu

   Trudno mi powiedzieć, ja zawsze wpisywałem. Ale pewnie jak nie wpiszesz, to się nic nie stanie.

 32. Anna

  Ja mam jeszcze ciekawiej – chyba już z 10 razy pierwszą stronę uzupełniam mega uważnie. I za każdym razem długo ją mieli, po czym pojawia się info Please do not press back button or Refresh. Return to Home Page

  Czy to naturalne? Zastanawiam się co będzie dalej jeśli w końcu uda mi się w końcu przejść pierwszą stronę 🙂
  Czy Wam się udało za 1 razem?

  • Nikogo nie ma w domu

   Nam przechodziło zazwyczaj za pierwszym razem, ale dzisiaj widzę, że strona jakoś wolno chodzi. Jeśli masz rezerwę czasową, to odczekaj jeden dzień i spróbuj ponownie.

 33. Asia

  Czy odbiór e-wizy na lotniskach w Indiach jest dostępny 24h i nie czeka się na niego godzinami? Mam zagwozdkę i nie jestem w stanie podjąć decyzji bez Waszej podpowiedzi…
  Bilety kupione są przez internet na jednej rezerwacji ale różne linie Lufthanza i Air India.Lece Monachium-Bombaj-Ahmadabad i nie wiem czy odebrać e-wize w Bombaju czy Ahmadabadzie??
  Lufthanza przylatuje na lotnisko w Bombaju 23.55 i rano o 5.50 Air India mam lot do Ahmadabadu.
  I stąd moje pytanie czy sa jakieś godziny pracy wyznaczone na odbiór e-wizy czy po prostu po przylocie przy kontroli „wlotowej” celnicy przybijają pieczątkę i spokojnie punkt odbioru mogę wybrać Bombaj w środku nocy???
  Bo jak punkt otwierają rano w Bombaju to będzie bieda:(
  Gdzie wybrać miejsce odbioru e-wizy???
  Z góry dziękuję!!!!

  • Nikogo nie ma w domu

   Cześć, odbiór e-wizy jest 24h, więc nie ma obaw. Co do miejsca odbioru, to zależy, czy masz lot na „jednym bilecie”. Jeśli nie opuszczasz strefy tranzytowej i nie przechodzisz przez kontrolę paszportową, to wizę dostaniesz dopiero w Ahmadabadzie. Jeśli natomiast masz to na dwóch rezerwacjach, czyli odbierasz bagaż w Bombaju i nadajesz ponownie, to na pewno musisz ją mieć wbitą w Bombaju. Ale bez obaw, na pewno Cię pokierują we właściwe miejsce.

 34. Gocha

  Hej, hej 🙂

  Czy płacąc kartą debetową 50$ muszę mieć konto walutowe? Czy z konta złotówkowego system sobie przeliczy złotówki na dolary?

  Pozdrawiam i dziękuję.

  • Nikogo nie ma w domu

   Cześć Gocha, nie musisz mieć konta walutowego. Bank przeliczy to na złotówki.

 35. Kuba

  Siemka,
  Wiesz może czy mogę dostać się do Indii innym lotniskiem z listy niż tym, którym podałem w aplikacji wizowej ?

 36. Maciej

  Witam, czy jak wbiją mi evise np w Delhi to mogę spokojnie przemieszczać się samolotami na terenie Indii przez lotniska których nie ma na wykazie 24 lotnisk?

  • Nikogo nie ma w domu

   Cześć, jak już będziesz miał wizę wbitą, to możesz spokojnie latać po wszystkich lotniskach w Indiach

 37. Aga

  Witam,
  Czy lecac do Indii na evisie musze miec rowniez bilet powrotny tak jak to jest przy wizie polrocznej z ambasady czy mozna kupic tylko w jedna strone, a powrotny zarezerwowac pozniej w trakcie pobytu?

  • Nikogo nie ma w domu

   Cześć, nie trzeba mieć biletu powrotnego. We wniosku jest pole przewidywany port wylotu, więc z tego wynika, że powrót nie musi być ustalony wcześniej.

 38. Witek

  Hejka, wniosek wysłałem i opłaciłem we wtorek 10 października około 20. Dostałem potwierdzenie, że wszystko dotarło, ale nie mam jeszcze żadnej decyzji (kończy się 5. doba). Po wejściu na „Visa Status Enquire” żadnych nowych informacji. Czy tak się zdarza?
  Pozdrówka

  • Nikogo nie ma w domu

   Hej, jeśli dostałeś potwierdzenie, że otrzymali płatność, to pozostaje czekać. Termin wydania ewizy to 4 dni, ale być może liczą tylko robocze, a teraz mamy weekend.

 39. Ewelina

  Witam 🙂 Mam pytanie. Od kiedy liczone sa 60 dni waznosci wizy? Od czasu wydania promesy, wbicia wizy na lotnisku w Indiach czy od przewidywanej daty wylotu, ktora wpisuje sie na wniosku?

  Pozdrawiam

 40. Tomasz

  Witajcie
  Mam planowany wylot do Pune oraz Jaipur. Uparłem sie na eVISA i chyba juz żałuję. Powiedzcie, jaką kartą płacicie ? Czy tez korzystacie z Pay Pall ? Próbowałem dwóch różnych kart, ciągle mi odrzuca płatność a czas leci.
  Serdeczne dzieki i pozdrowienia

  • Nikogo nie ma w domu

   Cześć,
   nam PayPal nie działał, ale karta płatnicza przeszła. Nie bez problemów. Pierwsza nie działała (Master Card) ale druga (Visa) poszła.

 41. Bożena

  Mam pytanie – podobno od 1.10.2017 znowu zmieniły się jakieś przepisy i podobno teraz można tylko załatwiać e-wizę. Lecę do Indii na początku stycznia 2018 i z Indii lecę na kilka dni do Nepalu i powrót znowu do Indii – czyli potrzebuje wizy dwukrotnej -tak?
  Będziemy zwiedzać Indie Północne – czy są tam regiony gdzie e-wiza mieć problemy?

 42. Ela

  Cześć, mam taką sytuacje: o wizę aplikowały 3 osoby. Po 2 dniach przyszło potwierdzenie na maila, ze wiza została przyznana status Granted i numer ETA. Dwie osoby bez problemu ją wydrukowały, a w moim przypadku na stronie
  jest invalid detailas, a zakładce zaawansowane widnieje stare poświadczenie złożenia wniosku. Kasa z karty pobrana. Wysłałam do nich maile, ale pozostaja bez odpowiedzi. Wyjazd w przyszłym tygodniu. Jakieś rady?? pomysły??

 43. Anka

  Co zrobić, jak mnie wyrzuciło z płatności – po prostu strona nie otworzyła się.
  Próbowałam na nowo wpisać numer wniosku – nie chce się otworzyć, numer ostateczny jest za krótki (to komunikaty ze strony).
  Wypełnić wniosek od początku?

  • Nikogo nie ma w domu

   nie wiemy :(. a do kiedy jest ważny? Jeśli min. 6 miesięcy od daty wylotu, to powinno być ok. Możesz się skontaktować z ambasadą.

 44. Sergiej Półlitrov

  Byłem w Indiach w marcu tego roku wraz z 5 miesięcną córką, która dostała e-vise na podstawie paszportu tymczasowego. Za pierwszym razem wiza nie została przyznana. Po wplaceniu kolejnych 50$ i złożeniu tak samo wypełnionego wniosku wiza została przyznana.

 45. Monia

  Dziękujemy za informację o bliźniaczych stronach! Rzeczywiście, na początku zaczęłam wypełniać formularz na innej stronie (www.indiavisa.org.in), która wyglądała dobrze i oficjalnie i zdziwiłam się, że opłata od osoby za wizę turystyczną to 134 $, a znajomi mówili o kwocie zdecydowanie niższej. Chwila szperania i Internecie i trafiłam na Waszą stronę. Dziękuję za ocalenie całkiem pokaźnej kwoty 🙂

  • Nikogo nie ma w domu

   Super, że nie dałaś się zwieść i cieszymy się, że nasza strona pomogła 🙂 udanego wyjazdu!

 46. Augusta

  Witam serdecznie, mam pdf e-wiza czy na lotnisku nie będzie problemów z uzyskaniem wizy, czy ludzie korzystają często, bo Bsl nie ma rozeznania? Czy z tą wizą mogę spokojnie planować podróż na Malediwy w czasie 3 tyg. pobytu w Trivandrum? Czy macie jakieś rekomendacje co do wyskoku na Malediwy, gdzie, jak , itp? Dziekuje za odpowiedź, pozdrawiam

  • Nikogo nie ma w domu

   Cześć, jeśli wiza ma status „GRANTED”, to na lotnisku nic złego się nie wydarzy. No chyba, że coś nakłamałaś i masz np. rodziców z Pakistanu ;). E-visa to w tej chwili chyba podstawowy sposób na uzyskanie wizy, wiec bez obaw, możesz planować Malediwy. My tam nie byliśmy, wiec nie pomożemy.

 47. Dan

  Witam,
  mam problem z oplaceniem evisy,podaje komunikat cos o 2h czasie-czyzby przerwa do kolejnej proby oplacenia?

  • Dan

   Technical reason/network delays.Juz wiem,chodzi o odstep pomiedzy kolejna proba oplaty.Najgorsze,ze nie wchodzi ani karta visa,ani paypallem:(

    • Nikogo nie ma w domu

     No to super. Jak widzisz w Indiach emocje od samego początku 🙂 Udanego wyjazdu! Jasiek

     • Dan

      Dziekuje:)
      teraz mam inny problem,nie moge sie wbic i sprawdzic czy mam juz status granted

     • Nikogo nie ma w domu

      Powinieneś dostać taką informację w mailu. A czemu nie możesz się wbić?

     • Nikogo nie ma w domu

      Pamiętaj, że musisz to potwierdzenie wydrukować i mieć ze sobą.

     • Dan

      Tak,dostalem w mailu,ze wniosek ma status granted i tak wiem,ze musze ten wniosek wydrukowac i zabrac.
      Sek w tym,ze nie moge wejsc na swoje konto wbijajac passport id i application id.Podaje mi invalid details:( Napisalem do nich i czekam na odpowiedz

     • Dan

      Udalo sie!przepraszam za zawracanie glowy,ale to moja pierwsza wiza i to do kraju po ktorym chyba wszystkiego mozna sie spodziewac:)bardzo dziekuje za tego tipa,swietna robota!

     • Nikogo nie ma w domu

      bardzo się cieszymy, że się udało! Życzymy udanego pobytu w Indiach 🙂

 48. Darek

  Z lekką dozą nieśmiałości 🙂 zacząłem wypełniać zgodnie z Twoją instrukcją . Pierwsza osoba 40 min druga 20 trzecia 10 . Płatność kartą mastercard potwierdzona praktycznie od razu, potwierdzenie wizy mniej niż 48 godzin ( potwierdzenie to ten papierek wielokolorowy ze zdjęciem ?) No i właśnie pytanie : w części NOTE ( czerwonej)jest napisane: Potwierdź, że Twój status ETA jest wyświetlany jako „GRANTED” na naszej oficjalnej stronie . Jak to rozumieć ? i jak to zrobić ? ( chyba sami wiedza skoro przyznali)

  • Nikogo nie ma w domu

   hej, potwierdzenie to jest to co przychodzi mailem. W tym mailu musi być napisane „granted”. Jak ja ostatnio leciałem, to mail nie był kolorowy 🙂 Ale była adnotacja „-Please confirm that your ETA status is shown as GRANTED on our official website (https://indianvisaonline.gov.in/visa/tvoa.html) prior to commencement of your journey.” – czyli wchodzisz na podaną stronę, wpisujesz dane i masz potwierdzenie, które należy wydrukować

   • Darek

    Tak się złożyło że nie dostałem żadnego maila ale może dlatego że gdy wszedłem na stronie w visa status i się zalogowałem były już potwierdzenia z wpisem GRANTED

 49. Artur

  Hej, pytanie z innej beczki. Czy po otrzymaniu potwierdzenia o przyznaniu e-visy jest już przyznany numer wizy? Potrzebuję złożyć wniosek o Protected Area Permit przed wyjazdem do Indii i ten numer jest niezbędny przy składaniu wniosku 🙂

  • Nikogo nie ma w domu

   tak, jest podany numer wizy. Dostaniesz mniej więcej takiego maila z wszystkimi informacjami:
   Dear XYZ,
   Your application for e-Tourist Visa (eTV) has been processed with following result.
   Application ID :- IZ000000000
   Passport No :-EZ000000000
   Application Status :-Granted
   Visa No :- 000000000
   Nationality :-POLAND

 50. Tadeusz

  witam, mam pytanie – czy jeżeli mam dwukrotną e-wizę (biznes) ważną do 18 stycznia 2018, ale pierwszy raz wjechałem do Indii 25 września i w paszporcie ważność wizy skończyła się 23 listopada – to czy mogę teraz jeszcze raz wjechać do Indii korzystając z tej samej e-wizy czy powinienem aplikować jeszcze raz??
  Pozdrawiam

  • Nikogo nie ma w domu

   Wypełniając wniosek wizowy należy podać numer paszportu. W związku z czym jeśli numer paszportu uległ zmianie wiza niestety straciła ważność. Trzeba wypełnić nowy wniosek podając nowy numer paszportu.

   • Tadeusz

    Ważność paszportu jest ok – chodziło mi o ETA, na podstawie którego otrzymałem stempel (wizę) w paszporcie. Nie jest dla mnie jasne czy to stempel ważny 60 dni upoważnia do dwukrotnego wjazdu, czy ETA (e-wiza) upoważnia do dwukrotnego otrzymania stempla w paszporcie

    • Nikogo nie ma w domu

     ah, przepraszam najmocniej, źle przeczytałam. 🙂 Wiza jest ważna przez 60 dni w czasie których można przekroczyć granice dwukrotnie. W związku z czym wiza się przeterminowała i należy aplikować o kolejną.

 51. Katarzyna

  Witam,
  mam problem i nie ukrywam, że jestem trochę przerażona (wizja ponownego uzupełniania przyprawia mnie o zawrót głowy). Wypełniłam cały formularz i chciałam przejść do płatnośći jednak pojawił się bodajże następujący komunikat: error, home page itd. Zatem wróciłam ponownie do głównej strony, do trzeciej zakładki tj. verify payment/pay visa fee, wpisałam wszystkie dane i nie mogę się zalogować.. wyskakuje następujący komunikat: Filenumber or birthdate not found. Co zatem mam robić? Wątpliwa jest dla mnie kwestia złego wpisania day urodzenia :/ ech… ktoś? coś? cokolwiek?

 52. Katarzyna

  Tak, bardzo Panu dziękuję! Co prawda korzystałam z tej storny i problem leżał w zupełnie innym miejscu, ale zainspirował mnie Pan do sprawdzenia czegoś jeszcze. Dziękuję raz jeszcze. 🙂

  Pozdrawiam

  • Nikogo nie ma w domu

   Cieszę się w takim razie, że się udało 🙂 Powodzenia i samych miłych wspomnień z Indii! 🙂 Pozdrawiam Kasia

 53. Maria

  Nawet nie wie Pan jak bardzo jestem wdzięczna. Dzięki Pana instrukcjom krok po kroku mozolnie wypełniłam wniosek (miałam też problemy, kilkakrotnie wracałam do początku, też był error, bałam się, że zdjęcie źle wymierzyłam i w rezultacie złożyłam ponowną aplikację i wtedy udało mi się opłacić). Jestem bardzo dumna z siebie, bo wczoraj wysłałam a dzisiaj już dostałam „granted”. Dziękuję bardzo, nie wspomnę już o tym, że zaoszczędziłam prowizję pośrednika. Przyda się w Indiach. pozdrawiam serdecznie

  • Nikogo nie ma w domu

   Pośrednicy nas nienawidzą 😀 Bardzo się cieszymy, że udało się uzyskać wizę. Udanego pobytu w Indiach! 🙂

 54. Katarzyna

  Mam jeszcze jedno pytanie 🙂 Czy po otrzymaniu mejla potwierdzającego otrzymanie wizy turystycznej należy jeszcze coś gdzieś przesłać, kliknąć, potwierdzić? Czy moim zadaniem jest tylko wydrukować dokument i na tym koniec?

  • Nikogo nie ma w domu

   nic więcej nie trzeba robić. 🙂 Wystarczy wydrukować plik dołączony do maila na którym widnieje przyznanie wizy tj słowo GRANTED. Pozdrawiam Kasia

 55. Darek

  Jeszcze raz poruszę ten wątek żeby mieć pewność. Po wypełnieniu i opłaceniu nie dostałem żadnego meila ale po 2 dniach wszedłem na stronę zalogowałem się i mogłem ściągnąć pdf z nr wniosku ale końcówką _ETA (widnieje GRANTETD) Do tej pory nie dostałęm meila, októrym ciagle się pisze. Czy ściągnięcie w/w pliku automatycznie powoduje że meil już nie będzie wysłany?

  • Nikogo nie ma w domu

   Darku, być może mail trafił do foldera spam, lub popełniłeś błąd przy jego wpisywaniu. Tak czy inaczej, skoro masz pdf potwierdzający przyznanie wizy, maila już nie potrzebujesz 🙂 Pozdrawiam Kasia

 56. Josefine

  Trochę niepokoi mnie wypisywanie wszystkich odwiedzanych krajów od 10 lat. Co roku gdzieś wyjeżdżam za granicę, czy aby kraje afrykańskie sa lubiane w Azji? Czy wpisywać wszystkie? Mam nowiutki paszport bez pieczatek, pozdrawiam i czekam na odpowiedź

  • Nikogo nie ma w domu

   Nie sposób jest zapamiętać wszystkie odwiedzone kraje w tak długim czasie zwłaszcza jeśli dużo się podróżuje. My wpisujemy tylko te, które pamiętamy. Obecnie Indie mają konflikt z Chinami oraz Pakistanem. Pozdrawiam Kasia

 57. Anita

  Właśnie wypełniam wizę, mam mały problem. Czy w rubryce Present Occupation, powinnam dać zawód w jakim pracuje czy zawód jaki ukończyłam na studiach? Ukończyłam dziennikarstwo, jednak nie pracuje w zawodzie. Zajmuję się organizacją imprez, czy mogę dać zawód business person?

  Pozdrawiam,
  Anita

  • Nikogo nie ma w domu

   W tej rubryce należy wpisać wykonywany zawód. Tj. nazwę zajmowanego stanowiska przetłumaczyć na język angielski. Pozdrawiam Kasia

 58. Monika

  Witam,

  dzisiaj chcialam zlozyc wniosek o E-wize, ale nie chcial mi przyjac zdjecia czy ktos mial taki przypadek prosze o pomoc ( zdjecie w JPGu 95KB).

  • Nikogo nie ma w domu

   to jest bardzo częsty problem, niestety jego rozwiązanie często wymaga dużo kombinowania. Czy zdjęcie robione było u fotografa? Jest to zdjęcie tzw. paszportowe? Pozdrawiam Kasia

 59. Beata

  Bardzo dziękuję za szczegółowy opis! Chciałam się jeszcze tylko poradzić, jaki powinnam wpisać port docelowy. Lecę do Kalkuty z przesiadką w Delhi. Bilet jest kupiony u jednego sprzedawcy, ale nie mam pewności, że nasze bagaże zostaną nadane aż do Kalkuty i że aby przesiąść się w Delhi na samolot do Kalkuty nie będziemy potrzebować wizy. Mamy też dużo czasu na przesiadkę (około 6 godzin), wydaje mi się że nawet jeśli moglibyśmy się przesiąść do Kalkuty bez wizy, to możemy odebrać ją w Delhi, i że bezpieczniej będzie wpisać Delhi jako miejsce odbioru. Czy moje rozumowanie jest mylne? Pozdrawiam serdecznie Beata

  • Nikogo nie ma w domu

   To zależy, czy zamierzasz zostać na tranzycie, czy wyjść z jego strefy. Jeśli zostajesz, to przez kontrolę paszportową przejdziesz w Kalkucie, gdzie wbiją Ci wizę do paszportu, jeśli natomiast masz zamiar trochę pospacerować po lotnisku w Delhi i jego okolicach to lepiej jest podać Delhi jako port docelowy. Pozdrawiam Kasia

 60. Gabriela

  witam, Czy ktos miał problem ze po uplode skanu paszportu nie było widac podglądu, wielkosc ponizej 300 kb niby ok, hasło jest ze uploded a ja nie widze czy wlasciwie

   • Nikogo nie ma w domu

    Odgrzebałam, że ktoś miał podobny problem! Sprawdź format pliku i jego rozmiar. Jeśli wszystko się zgadza, spróbuj ponownie załadować plik. Jeśli nadal nie będzie podglądu wyślij wniosek. Mieliśmy raz problem ze skanem i poprosili o dosłanie pliku mailem (nie trzeba było ponownie wypełniać wniosku, ani płacić).

 61. Gabriela

  Problem się rozwiązał, bo się okazało, ze prawdopodobnie na słuzbowym komputerze miałam takie zabezpieczenia ze nie widziałam podglądu, ale na innym i innej przeglądarce, wszystko było ok, zreszta e wiza przyszła po 24 godzinach

  • Nikogo nie ma w domu

   No to świetnie! Bardzo się cieszymy! Życzymy miłego pobytu w Indiach! Pozdrawiam Kasia

 62. Aneta

  Witam,
  czy skan paszportu tj. ta strona ze zdjęciem czy cały paszport ma zostać zeskanowany?
  Pozdrawiam

  • Nikogo nie ma w domu

   Cześć, potrzebny jest tylko skan strony ze zdjęciem

 63. Ilona

  Hej, wiecie coś na temat ważności e-visy w „resticted areas”? wypełniając wniosek podaje się, w których miejscach będzie się przebywać, więc jeśli podajesz miejsca z tego obszaru pewnie teoretycznie powinni odrzucić. Macie może doświadczenie w tym temacie? Zawsze wyrabiałam wizę w ambasadzie i zaczynam mieć wątpliwości, bo aplikacja on-line jest już złożona

  • Nikogo nie ma w domu

   Tak jak napisaliśmy – posiadający e-wizę może mieć problem z wjazdem do niektórych obszarów. Tutaj informacja z oficjalnej strony: „e-Visa is non-extendable, non-convertible & not valid for visiting Protected/Restricted and Cantonment Areas. If you intend to visit Protected/Restricted/Cantonment areas, you would require prior permission from the Civil Authority please visit here.” Oraz adres strony, gdzie znajdziesz więcej informacji na temat dostępu do tych obszarów: http://www.mdoner.gov.in/content/rappap-restrictedprotected-area-permit Pozdrawiam Kasia

  • Artur

   Nie powinno być problemów, pytałem w agencjach turystycznych i mówią, że na miejscu e-visa i wiza regularna są traktowane tak samo. Poza tym żadna wiza turystyczna do Indii nie uprawnia na wjazd do Protected/Restricted Areas, od tego są właśnie permity.

 64. Adam

  Nie widzę w Twoim kroku po kroku nic o przesłaniu kopii biletów lotniczych lub rezerwacji biletu?A jest to chyba wymagane?Co mam zrobić jeżeli zamierzam wyjechać turystycznie na cztery miesiące?Czy sprzedawcy biletów lotniczych wystawią mi dokument rezerwacji biletu lotniczego?

  • Nikogo nie ma w domu

   W przypadku e-wizy bilety nie są wymagane. Natomiast jeśli chcesz jechać na 4 miesiące, to musisz mieć normalną wizę, uzyskaną w ambasadzie, bo e-wiza jest ważna tylko 60 dni. Co do biletu, to możesz kupić z dodatkową opcją, pozwalającą na zmianę daty lub anulowanie, jeśli daty podróży mogą ulec zmianie.

 65. Katarzyna

  Witajcie,

  na początku stycznia 2018 wybieramy się po raz pierwszy do Indii.
  Przedstawiony powyżej wniosek wizowy to dla mnie super sprawa, z góry dziękuję.
  Chciałam zapytać nim przystąpię do wypełniania:
  1. Dane rodziców – rodzice nie żyją, przejdzie jak nic tu nie wpiszę
  2. Nie pracuję toteż nie mogę wpisać pracodawcy
  3. Zdjęcia jakie dokładnie powinny być? Czy dzieci mogą mieć zdjęcie z legitymacji? Czy też ma być to zdjęcie na wprost jak w paszporcie? Czy możemy np. wkleić te same zdjęcia,które mamy w paszportach? Jakie powinny być jego wymiary i rozmiar?

  Pozdrawiam serdecznie
  Katarzyna

  • Nikogo nie ma w domu

   Cześć,

   1. Szczerze to nie wiemy. Myślę, że jeśli to pole nie jest obowiązkowe, to możesz zostawić puste, ale nic się nie stanie, jeśli je wypełnisz.
   2. to zostaw puste, lub wpisz NA (not available)
   3. Zdjęcia powinny być „paszportowe”. Czy legitymacyjne wystarczą, nie wiem, nie próbowałem.

   Pozdrawiam, Jasiek

  • Rafał

   Hej, ale właściwie jakie to ma znaczenie, że rodzice nie żyją? Trzeba wpisać ich imiona, miejsce urodzenia i inne takie. Tak samo, jak w niektórych polskich dokumentach. Im chyba chodzi o to, czy przypadkiem nie masz przodków w Pakistanie. Pytają też o dziadków przecież. Ja wiem, że w Polsce to prawie niemożliwe, ale oni o tym nie wiedzą. Wpisz imiona rodziców, że byli Polakami, a nawet jak nie byli, to pewnie nie Pakistańczykami, i na tym sprawa zakończona. Nie wiem co będzie, jak nic nie wpiszesz albo jak skłamiesz, ale ja bym nie próbował.
   Zdjęcie: ja wykorzystałem takie, jak do wizy USA. Fotografowie wiedzą, jak takie zrobić. Oczywiście w postaci cyfrowej. Zrobiłem też odbitkę papierową na wszelki wypadek, ale okazała się niepotrzebna.

 66. Katarzyna

  Cześć Ilona,

  gorąca prośba o info czy dostałaś e-vize?

  My wybieramy się na Andamany, które też należą do Protected/Restricted Areas. Choć najpierw lecimy do Delhi, gdzie e-viza jest obsługiwana.
  Nie wiem czy składać wnioski…?

  Pozdrawiam jeszcze raz
  Katarzyna

  • Nikogo nie ma w domu

   e-wiza jest traktowana jak normalna wiza. Nie ma w związku z nią kłopotów z uzyskaniem zezwolenia na wjazd do Protected/Restricted Areas.

 67. Jacek

  Cześć (ponownie, nie wiem czy moje wcześniejsze pytanie gdzieś się zawieruszyło czy niechcący nie wysłałem…)
  Kiedyś była chyba taka reguła, że jak się opuściło Indie to można było wrócić dopiero po 2 miesiącach, być może to obowiązywało tylko jak się wyjechało do krajów sąsiadujących (Nepal, Bangladesz). Czy dalej coś takiego jest czy może można wyjechać na parę dni i wjechać ponownie z nową wizą?
  Pozdrawiam

 68. Ania

  Cześć, super stronka i bardzo pomocna. Mam tylko pytanko, bo wybieramy sie spora grupka – w sumie chyba bedzie ok 20 os, czy grupowe jakies e-wizy sa? czy kazdy musi to osobno robic?
  z gory dzieki za pomoc. Pozdrawiam,
  Ania

  • Nikogo nie ma w domu

   Cześć, z tego co mi wiadomo nie ma wiz grupowych. Jak jeszcze się chodziło do ambasady po wizę, to organizatorzy wycieczek stali w kolejce z plikiem wniosków i paszportami, żeby dla każdego uczestnika wyrobić wizę indywidualnie.

 69. Ania

  Cześć, mam jeszcze jedno pytanie – czy w przepadku e-wizy – po przylocie na lotnisko – trzeba stać w dużej kolejce po pieczątkę? (takie info otrzymał znajomy od kolegi z Deli -ze sa długie kolejki i, ze lepiej zwykła wizę wyrobić?????). I jeszcze jedno – jedzie nas większa grupka – i ja będę robić wszystkim wizę- czy możemy podawać tego samego maila w wypoelnianych wnioskach?
  Z gory wielkie dzieki za pomoc! Pozdrawiam.
  Ania

  • Nikogo nie ma w domu

   Cóż, kolejki mogą być, choć w Bombaju i Kochi szło to błyskawicznie. Pytanie tylko, czy chcesz stać zamiast tego w kolejce w ambasadzie i zapłacić o 350zł więcej 🙂
   Co do adresu e-mail, to myślę, że możesz podać ten sam.

 70. Rafał

  Witajcie, właśnie miesiąc temu byłem w Indiach na konferencji i bardzo Wam dziękuję, bo ta strona bardzo mi pomogła w wypełnieniu wniosku o wizę. Chciałbym się podzielić swoimi doświadczeniami, bo może komuś się przydadzą.

  1. Przede wszystkim: jaką wizę wybrać, jeśli się jedzie na konferencję? Długo debatowaliśmy z kolegami, ja myślałem o biznesowej, w końcu jeden z nas poradził, że turystyczną, bo gdzieś tam wyczytał, że ona obejmuje też „casual business”, cokolwiek to znaczy. Przeszedłem wszystkie kroki, na końcu wyszedł napis, że operacja zakończona pomyślnie i że wiza turystyczna nie uprawnia do podejmowania pracy, czegoś tam jeszcze, i udziału w konferencjach. No to teraz o tym piszą? Kolega (nie z Polski) dotarł do tego samego miejsca, wspólnie ustaliliśmy, że nie jedziemy na żadną konferencję, tylko spotkać się z przyjaciółmi, z którymi mamy wspólne zainteresowania, i porozmawiać o nurtujących nas problemach. W pewnym sensie to prawda. Z wizą biznesową jest bardziej skomplikowana historia, wymagają kopii „business card”, co oznacza wizytówkę, ale z kontekstu wynika, że chodzi o formularz delegacji, z podpisem przełożonego i pieczątką firmy. Naprawdę w Indiach nie znają innego rodzaju podróży służbowej, niż delegowanie pracownika przez szefa? A co jeśli ktoś jest zaproszony na konferencję? Procedura wizy do USA opisuje oddzielnie taki przypadek, a zresztą tam wiza biznesowa i turystyczna praktycznie zlały się w jedną kategorię.
  2. Wśród wszystkich papierów, które zabrałem w podróż, zabrakło mi potwierdzenia przyznania e-wizy. Nie potwierdzenia przyjęcia wniosku, ani zapłacenia za niego, tylko potwierdzenia przyznania wizy, z napisem „Granted”. Z tego powodu nie chcieli mnie wpuścić do samolotu do Indii. Na szczęście odgrzebałem kopię w ostatnim miejscu, w którym mogłem znaleźć, czyli w skrzynce pocztowej na Gmailu, i ta kopia wystarczyła. A gdyby mi tak padła bateria w smartfonie, zgubiłbym go, nie było wi-fi na lotnisku, a roaming przestał współpracować, albo gdybym zwyczajnie nie wysłał sobie tej kopii na Gmaila? Byłbym uziemiony.
  3. E-wiza to oczywiście nie wiza, tylko jej promesa. Właściwą wizę dostaje się na lotnisku, czyli na granicy. Patrzcie co Wam wpisują do paszportu. Mnie wpisali, że wiza jest ważna od listopada 2017 do… stycznia 2017, co zauważyłem dopiero po przejściu przez wszystkie kontrole. No dobra, jestem w środku, tzn. w Indiach, nie ma co wracać do celników i chwalić się, że mam nieważną wizę, bo jeszcze mnie cofną. Tylko się modlić, żeby policja czy ktoś taki nie chciał jej obejrzeć.
  4. Jedyna komplikacja, jaka mnie spotkała, to taka, że w kolejce do odprawy stałem 1,5 godziny, mimo że było to w środku nocy. Weźcie to pod uwagę, gdybyście mieli przesiadkę na kolejny samolot albo inny środek transportu. Pracownicy linii lotniczej nie mogą pomóc, ludzie, którzy byli w takiej sytuacji mogli jedynie uprosić kolejkę, żeby ich przepuściła. Sama odprawa paszportowa przeszła gładko: oficer obejrzał papiery, przybił, podpisał (z błędem, jak wyżej) i puścił.
  5. Przy wyjeździe trzeba oczywiście dostać pieczątkę, że się wyjechało z Indii zgodnie z planem i prawem. Oficer celny trzy razy obejrzał moją nieważną wizę, ręcznie przerobił termin ważności z 2017 na 2018 i oddał paszport.

  A tak poza tym było fajnie, wszystkim polecam i życzę miłego pobytu w Indiach!

  • Nikogo nie ma w domu

   Cześć, wielkie dzięki za Twój komentarz. Uwagi odnośnie konferencji są bardzo cenne, na pewno się wielu przydadzą!

 71. Piotr Złoty Lewandowski

  Hej. Dla upewnienia się bardzo proszę o odpowiedź. Czy po wyrobieniu e-wizy będę mógł wjechać na Andamany i otrzymać permit, czy jednak muszę wyrobić tradycyjną wizę w konsulacie (jedno lub dwukrotną)??
  Z góry dzięki za info. Swoją droga świetna strona.

  • Nikogo nie ma w domu

   wg. naszej wiedzy e-wiza nie jest żadną przeszkodą w uzyskaniu permitu na Andamany

   • Karola

    E-wiza to permit za który płacimy 50$ czy jak już jesteśmy w kraju i staramy się o normalną wizę to do tego dochodzi jakiś dodatkowy koszt czy ogólnie koszt całkowity wizy do Indii to 50$?

    • Nikogo nie ma w domu

     50$ to już jest koszt całkowity, w Indiach nic nie płacisz.

  • Karola

   @Piotr Złoty Lewandowski jak ceny na Andamany? Ps. bez problemu z e-wiza?

 72. Wojciech

  czy zdarzyła wam sie sytuacja kiedy jednym z wymaganych pol jest nr poprzedniej wizy a nie mieliście juz gdzie sprawdzic tego numeru? ja swoj stary paszport przerobilem na male kwadraciki. natomiast gdy zaznaczam nieprawdę jako ze jade pierwszy raz system nie puszcza mnie dalej.
  cos ktos?
  pozdrawiam

 73. Wojciech

  witam ponownie. problem z brakiem danych o poprzedniej wizie zostal rozwiazany. ponizej zamieszczam odpowiedz jaka otrzymalem z Indii.

  Kindly choose No instead of Yes for ever visited India before.if you don’t have your previous visa details

  proste:)

  • Karolina

   Hej Wojtek, czy mógłbyś po wpisaniu „no”, chociaż miałeś już wcześniej wizę (jestem w podobnej sytuacji, z tym ,że mój paszport skradziono w BKK) nie miałes żadnych problemów? Normalnie wydali wizę i na lotnisku tez ok?

  • Karolina

   Hej Wojtek. Czy nie miałeś żadnych problemów z uzyskaniem evisy ani na lotnisku? Jestem w podobnej sytuacji (3 wcześniejsze wizy, paszport skradziony i brak wszystkich numerów). Będe wdzięczna za słowa otuchy, bo trochę się martwię, że muszę skłamac we wniosku:)

 74. Wojciech

  i jeszcze jedno. nie moglem dokonczyc wczesniej aplikacji prawdopodobnie dla tego ze wpisalem Goa jako jedno z miejsc ktore planuje odwiedzic. po usunieciu tego zapisu system wygenerowal kolejna strone.
  czy o pobyt na Goa moge sie starac na miejscu w indiach czy jeszcze przed wyjazdem? jak to zrobic?

  • Nikogo nie ma w domu

   Na Goa wjeżdża się normalnie, nie trzeba żadnych pozwoleń. A to co wpiszesz w miejscach, które planujesz odwiedzić, tak na prawdę nie ma znaczenia 🙂

 75. Katarz

  Cześć,
  Dzięki Waszej stronie udało się nam wypełnić wnioski i otrzymać e-visy bez problemów. Czas oczekiwania 7 godzin.
  Miałam kłopot przy wnioskach dla dzieci. Najmłodszy do wyboru był „student” i takiego wybrałam dla 12 i 8 latka, przeszło.
  Nie dało dokończyć się wniosku z wpisanymi Andamanami jako miejscem odwiedzenia. Musiałam wyrzucić. Zostawiłam same Delhi i przeszło bez problemu.
  Teraz trochę denerwuję się czy dostaniemy permity na Andamany bez problemu.

  Pozdrawiam wszystkich
  Katarzyna

  • Nikogo nie ma w domu

   Cieszę się, że mogliśmy pomóc. Daj znać, jak z tymi Andamanami poszło, ale wątpię, żeby były jakiekolwiek problemy.

 76. Barbara

  Witam.
  Mam pytanie. Czy trzeba zamiescić skan wszystkich stron paszportu, czy tylko pierwszej?

 77. Ania

  Witam serdecznie, staram się o Evize do Indii. W trakcie wypełniania aplikacji w momencie dodania zdjęcia otwiera mi się tylko strona z napisem upload Photograph. Po załączeniu zdjęcia nie mam możliwości dodania skanu paszportu oraz dokonania opłaty bo automatycznie po zapisaniu zdjęcia, otwiera się strona główna z opisem OVERVIEW. Wszystko dokonuje na stronie internetowej https://indianvisaonline.gov.in/evisa/tvoa.html Proszę o pomoc.

  • Nikogo nie ma w domu

   może mają jakieś chwilowe kłopoty techniczne? Trzeba spróbować za jakiś czas, albo może napisać do nich maila.

  • Aneta

   wypełniam wniosek i mam tak samo , cały czas taka informacja ” OVERVIEW”, nie mam możliwości załadować skanu paszportu, tylko zdjęcie….Proszę o pomoc

 78. ANIA

  Dzieki. Probuje juz od ponad tygodnia ale bezskutecznie. Nie trace nadziei i bede probowac dalej.

  • Nikogo nie ma w domu

   No to albo się spróbuj z nimi skontaktować, albo może zmień rozmiar zdjęcia (może zbyt dużo waży?). Dostałaś jakieś potwierdzenie złożenia wniosku?

 79. Aneta

  Witam

  dziękuję za porady – dzięki temu wypełnianie wniosków poszło sprawnie i bezboleśnie 🙂
  Wiza jest, biletu są – jutro wylot.
  Mam jednak pytanie z innej beczki – czy wymagają gdzie, sprawdzają „żółte książeczki” ze szczepieniami? Bo nie wiem czy mam je mieć przy sobie.
  Pozdrawiam

  Aneta

  • Nikogo nie ma w domu

   Udanej podróży! Żółta książeczka nie jest wymagana w Indiach. Ale może się przydać, jak traficie do szpitala, bo wtedy będzie wiadomo co macie zaszczepione, a co nie. A jak się nie pamięta nazw łacińskich, to trudno im będzie wytłumaczyć.

 80. Aneta

  Witam. Mam pytanie odnośnie pracodawcy i zameldowania . Paszport mam z polskim adresem ,jednak pracuje a Anglii . Czy mam podać adres z paszportu a dane pracodawcy z uk ?

  • Nikogo nie ma w domu

   Cześć, adres podaj z paszportu (adres zameldowania). Adres pracodawcy podaj z UK

 81. Ewa

  Witam, wybieram się do Indii z 2 dzieci. Słyszałam, ze składając wniosek o e-vise należy napisać jakieś oświadczenie o tym, ze się bierze za nie całkowita odpowiedzialność. Czy ktoś coś wie? Może jest jakiś wzór tego oświadczenia?

  • Katarzyna

   Ewo,
   kilka dni temu składałam wnioski dla nas / 2 dorosłych / i 2 dzieci.
   Nie wypełniałam żadnych oświadczeń, a e-wizy dzieci przyszły przed naszymi.
   Czekaliśmy na ostateczny finał 7 godzin.
   Pozdrawiam
   Katarzyna

 82. Marzena

  Taki problem z e-wizą. Złożyłam wniosek, opłaciłam, dostałam maila potwierdzającego. Niestety, gdy dziś sprawdziłam status okazało się, że jest REJECTED – odrzucony. Przyczyna „załadowany dokument nie jest zdjęciem”. Wszystkie wymiary itd się zgadzały. Myślę, ze chodzi o minimalne przycięcie czubka głowy, żeby dopasować do wymaganych wymiarów.
  Jest też informacja, ze ” mogę być uprawniona do otrzymania zwykłej wizy”… Napisałam maile z zapytaniem co teraz, ale nie mam odpowiedzi.
  Czy mogę złożyć jeszcze jeden wniosek o e-wizę? Pewnie będę musiała ponieść kolejną opłatę:-( Czy próbować dosłać lepszy skan zdjęcia? Bo nie bardzo uśmiecha mi się załatwianie zwykłej wizy (opłaty też znacznie wyższe)

  Super ta wasza strona, podziwiam – pełen profesjonalizm i kopalnia informacji

  • Nikogo nie ma w domu

   Cześć, jeśli nie odpisują, to pewnie trzeba będzie ponownie złożyć wniosek. No i zapłacić jeszcze raz 🙁 Mój znajomy miał taką sytuację, że wgrał paszport w zbyt małej rozdzielczości, to poprosili mailem o poprawienie wniosku (nie odrzucili go). Ale widocznie nie zawsze są tacy mili. Upewnij się, że zdjęcie jest w odpowiednim formacie, odpowiednio duże i wykonane porządnie.

 83. agnieszka

  Witam ,
  proszę o podpowiedź jakie dokumenty dołączyć do wniosku wizowego dla 17-latka, który w dniu przybycia do Indii będzie już pełnoletni? Wczoraj aplikowaliśmy o wizy, wszyscy je dostali poza dzieckiem. Może dlatego że nie załączyłam scanu paszportów rodziców i oświadczenia ….???

  • Nikogo nie ma w domu

   A ta wiza dziecka została odrzucona? Jaki jest jej status?

   • agnieszka

    Nie, jeszcze nie została odrzucona, widzę komentarz, że trwa przetwarzanie, Tylko mój niepokój budzi fakt przyznania wiz innym uczestnikom wyprawy – na 5 wniosków mamy już 4 wizy, nie mamy tylko wizy dziecka.

    • Nikogo nie ma w domu

     To to chyba pozostaje czekać. Nie ma tam nigdzie opcji przesłania dodatkowych dokumentów, więc nawet nie wiem jak by to trzeba było zrobić.

     • agnieszka

      No cóż, czekamy. Dziwi mnie też fakt, że system „przepuścił” ten wniosek bez żadnych zastrzeżeń … hmmm.

 84. Marta

  Witam, wniosek został wypelniony ale pojawia się problem przy płatności. Do wyboru sa dwa banki indyjskie. Jak oplacic wize z Polski?

  • Nikogo nie ma w domu

   Nie ma opcji PayPal? Za pomocą PayPal można płacić dowolną kartą.

  • Elżbieta

   Powyżej znalazłam Waszą odpowiedź na pytanie Marty (z 8.01) o płatność, tez miała 2 opcje. Poradziliście, zeby wybrała PayPal, ale jak wcześniej pisałam, u mnie było tylko Payment Gateway, 2 opcje: 1.Sbi epay i 2.Axis Bank. Nie było PayPal. Jak kliknęłam continue, bez wybrania żadnej z tych opcji wyrzuciło mnie zupełnie i dane nie są saved. Wpisywałam pózniej ID i nr paszportu, ale nie zapamiętało, lub wkradł sie błąd i cała robota na marne. Nie chcę ponownie aplikowac (mnóstwo wypełniania) dopóki nie będę wiedziała, którą opcję wybrac, lub jak to ominąć. Pomóżcie, please 🙂

   • Nikogo nie ma w domu

    Inni piszą, że jest opcja PayPal, my też taką mieliśmy. Nie możemy sprawdzić, bo musielibyśmy cały wniosek wypełniać. Może za pomocą któregoś z tych banków da się zapłacić?

    • Elżbieta

     Próbowałam ponownie, używając opcji: Pay visa fee i okazało się, że aplikacja nie przepadła, uff, to już dobrze. Pojawiła się jednak ta sama strona (2 Payment Gateways), więc kliknęłam I-ą opcję, czyli Sbi epay i potem były już 3 możliwości: paypal, debit i credit (tak było u Was?). Pytanko, tuż przed tranzakcją pojawił się komunikat „Amount 50 USD + Convenience Fee if aplicable will be charged to you” Zastanawia mnie to convenience fee, wiecie coś o tym? Będę próbowała jutro, bo mieli jakąs przerwę, zasugerowali powrót za 2 hrs, słowem moc atrakcji 😉

     • Nikogo nie ma w domu

      Cyli jest PayPal, tylko trochę ukryty 🙂
      Convenience Fee to oplata za obsługę. Chyba 2.5%.

     • Elżbieta

      Płatność przeszła, teraz oczekiwanie, 72 hrs… zerknęlam, że na Waszej instruktażowej stronie payment wybraliście opcję Sbi epay, z tych dwóch, o których wcześniej pisałam, być może Was jakoś automatycznie na to skierowało. Tak, czy owak, info dla przyszłych aplikantów, w zasadzie chyba nie ma znaczenia które Gateways (z 2-ch możliwych) klikniemy, ważne, że otwiera to kolejną opcję 3-ch sposobów płatniczych: paypal, debit i credit. Potem już wybieramy swoją formę płatności, ja użyłam Visę debit, dodatkowe fee wyniosło 1,25 $, czyli całość 51,25$.
      Dzięki wielkie, Wasza strona to kapitalna, super pomocna sprawa i fajnie też, że sporo osób dodaje swoje uwagi i wskazówki, bo to może innym bardzo ułatwić łagodniejsze przejście przez cały proces 😉

     • Elżbieta

      Mam status GRANTED, hurra, udało się 🙂 czyli czas oczekiwania – 1 dzień!
      Trzymam kciuki za innych 😉

 85. robert

  Witam wypełniłem wniosek wizę mi przyznano mi przyznano po paru dniach i myślałem że wszystko będzie ok . Kupiłem lot do Mombaju w Opodo z przesiadką w Paryżu i tutaj pani przy okienku powiedziała że mnie nie wpuści na pokład bo na wydrukowanym potwierdzeniu e vizy brakowało @ liter serii paszportu a nr parszportu był poprawny w Polsce mnie przepuszczono bez problemu wiec tłumaczenie nie pomogło i jestem od 2 dni uwięziony w Paryżu .Nie wiem dlaczego ale wypełniając wniosek nie mogłem wpisać tych dwóch liter serii paszportu i myślałem ze tak być powinno . Teraz nie wiem co robić i jak wyjść z sytuacji . Zadzwoniłem pod nr podany na stronie i powiedziałem pani że na mojej e wizie nie ma 2 liter serii paszportu z prośbą aby to skorygowali lecz do tej pory a jestem 2 dzień w paryżu . Dostałem tylko taka odpowiedz The passport number of the Applicant ROBERT ROMANOWSKI with application ID ………….. is mistakenly mentioned by applicant in the application as 5457240.
  It may be correctly read as AJ5457240

  Visa Number : ……………..
  Please see the correct ETA attached with this mail.
  You can enter the country as per the mentioned period in your confirmation/ETA. Nie podaje tu na forum nr aplikacji ani numeru wizy lecz pytanie co dalej. ponieważ ambasada Indii w Polsce się wypieła i odesłała mnie pod nr serwisu +91-11-24300666 . Po tej odpowiedzi napisałem już 4 maile z prośbą o szybka korektę ponieważ jestem uwieziony na lotnisku i nikt nie za bardzo chce mi pomóc co mam dalej zrobić gdzie zadzwonić co robić proszę odpiszcie ponieważ gdy wchodzę na stronę i wpis
  uję status mojej wizy to wychodzi że przyznana natomiast muszę w rubryce wpisywać sam nr paszportu bez 2 liter serii bo tylko wtedy aplikacja mi pokazuje status mojego wniosku. Mój mail djtrebor@o2.pl wszelkie sugestie jak rozwiązać problem miło widziane. Czy zasadnie pani nie wpuściła mnie na pokład czy ktoś miał taka sytuację lub podobną . Powiedziała mi że jak bym przyleciał do Indi i dał dowód do przeciagniecia przez tak zwany skan to by mi odrzucili i nie wpuścili . Dziwne przecież w wniosku przesyłamy im skan naszego paszportu nie wiem co mam dalej robić jak dochodzić swoich praw z niewpuszczeniem do samolotu czy jej decyzja była zasadna. Jestem w obcym kraju skazany na samego siebie dobrze że mam komputer i internet dlatego mogę opisać moją pechowa sytuację. Pozdrawiam Robert.

  • Nikogo nie ma w domu

   Kurcze Robert, strasznie smutna historia. My nie wiemy jak Ci pomóc. Nigdy się z podobną sytuacją nie spotkaliśmy, u nas bez problemu przechodził numer z serią. Może skontaktuj się z konsulatem polskim w Paryżu. Inna opcja to wystąpienie o wizę ponownie, ale to będą kolejne dni stracone. Oni też Ci napisali „Please see the correct ETA attached with this mail” – nie załączyli czegoś? Daj znać, jak się sytuacja rozwinie. Trzymamy strasznie mocno kciuki!

 86. Spektrum

  Po wypełnieniu wniosku doszedłem do końca, ale tam znalazłem tylko wyślij plik ze zdjęciem ; nie ma żadnej ramki do dopasowania zdjęcia.
  Gdzie mogę wysłać skan paszportu?
  Zapisałem tymczasowy aplikator 46111541AP_____ ( ma 15 znaków) jak chce dokonać płatności jest informacja:
  Uwaga:-
  Identyfikator aplikacji to 12 znaków Zarejestrowany numer aplikacji online.
  i nie przepuszcza mnie dalej; co robić???

  • Nikogo nie ma w domu

   Dziwne. Po wgraniu zdjęcia powinna się pojawić opcja „dopasowania”. A w następnym kroku opcja wgrania paszportu. Sprawdź, czy przypadkiem nie wypełniasz wniosku o „zwykłą” wizę.

 87. martyna

  witam. lece z warszawy 29.01, w londynie jestem o 21 i wylatuje do mumbaju, w ktorym jestem na nastepny dzien. czy jesil zlozylam wniosek o wize i podalam date wyjazdu 30.01 to powinnam go zmienic? z gory dziekuje za pomoc.

 88. m.

  Jeszcze jedno pytanie 🙂 wpisalam zle dane paszportu. numer dobry ale daty zle. zamiast 5.06.12-5.06.22, dałam 22.06.12-22.06.22. wize juz oplacilam. dzwonie, nie moge sie polaczyc, napisalam maila i nie odpisuja. czy moge zrobic cos jeszcze ?

  • Nikogo nie ma w domu

   ze złymi datami mogą Cię nie wpuścić. Jeśli nie odpiszą, to trzeba będzie wniosek jeszcze raz składać chyba.

 89. m.

  dodzwoniłam się właśnie i powiedzieli , że ton ie problem. chyba dlatego ze na wizie i tak nie ma tych dat..

 90. M

  Tak. Pod ten numer: 00 91 11-24300666
  Dzwoniłam tez do ambasady i pani potwierdziła ze na tej wizie która oni wydają tez nie ma tych dat

 91. Justyna

  Witam Was
  Mam ogromny problem
  Wypełniłam wniosek poprawnie i wsyztko przeszło poprawnie i w momencie płatności stronę tak jakby zablokowali i moja sesjia wygasła. Moj numer wniosku jest invalid i cała aplikacjia znikła. Niewiem co mam zrobic. Czy poczekać te przysłowiowe 2-4 h i ponownie wypełnić wniosek ?
  Prosze o podpowiedz bo odchodzę od zmysłów czy oby nie pobrali mi pieniążków 2 razy

  Czy zdażyło sie komuś takie cos ?

  • Nikogo nie ma w domu

   cześć, sprawdź na koncie w banku czy nie ma blokady na karcie (jeśli płaciłaś kartą), albo czy nie zeszło z konta PayPal. Wtedy będziesz miała pewność, że nie pobierze pieniędzy dwa razy.

   • Justyna

    Witam Was
    Bardzo dziekuje za szybka odpowiedz
    Wlasnie sprawdziłam konto i nie ma żadnego poboru i nawet w zablokowanej kwocie wychodzącej. Wyglada na to, ze wypełniłam wniosek i poprostu sie to nie udało. Dodam tez, ze moj numer wniosku jest juz unvalid i nie ma zapisanych zadnych moich danych. Czy zdarzało sie komuś takiE Cos i czy ktoś zaczynał 2razy?:)
    Dzis ponownie wypełnię wniosek … trzymajcie kciuki 🙂
    Pozdrawiam

    • Nikogo nie ma w domu

     No to trzeba ponownie. W komentarzach chyba ktoś pisał, że jemu też nie zapisało wniosku i musiał od nowa.

     • Elżbieta

      Miałam podobnie, wydawalo się, że dane nie zostaly zapisane, ale one są w systemie, sprobuj kliknąć na verify payment/ pay visa fee. Uzyj ostatnio nadanego numeru (chyba 12 characters) i proszą o datę urodzenia.

 92. Elżbieta

  Nie aplikuj jeszcze ponownie dopóki nie sprawdzisz tego verify payment/pay visa fee. Tam proszą o to ostatnio nadane 12-składnikowe ID (kombinacja liter i cyfr). Ja wczesniej też klikałam reupload data, albo complete partially filled form i wpisywane dane były niby niewłaściwe (either passport nr or ID nr is not correct – coś w tym stylu), dopiero ta opcja zadziałała, nawet chyba pojawił się komunikat, że moje dane już są w systemie Jeśli każdą stronę robiłaś save, to te dane powinny się zachować, nie przepadły, musisz tylko do nich dotrzeć. U mnie też wszystko wskazywało na to, że „wyczyściło”. Spróbuj jeszcze tego, powodzenia 🙂 Początkowo myślałam, ze podałam zły nr paszportu, czy źle zapisałam ID nr, ale po prostu coś źle czyta te numery, dopiero przy tej opcji payment, gdzie nie trzeba wpisywać numeru paszportu, tylko datę urodzenia, zaskoczyło, pozdrawiam

  • Justyna

   BARDZO dziekuje za wszystkie informacje. Napewno zanim przystąpię do wypełnienia wniosku… sparwdze i zrobie tak jak Pani pisze. Jestem w pracy i siedzę jak na szpilkach 🙂 gdyż nie moge przestać o tym myślec
   Bede aktualizować wpis …. dziekuje jeszcze RAZ!!!
   Pozdrawiam serdecznie

 93. Marcin

  hej
  Starałem się o wizę biznesową -(spotkanie firmowe) Podczas aplikacji wymagane było załączenie biznes card. I załączyłem oficialne imienne zaproszenie ze strony indyjskiej. Jednakże po złożeniu wniosku dostałem komunikat jak poniżej
  „The scanned pdf Copy of Business Card , uploaded in our system appears to be blurred/wrong. To enable us to process your application, please upload the scanned pdf Copy of Business Card again within 48 hours of the receipt of this email. You can upload the scanned documents pdf by clicking on this link”

  Co to może uznaczać? Zły dokument czy nieczytelny? Boje się że jak załacze ten sam myslać, że byc może był nieczytelny a powodem będzie nieodpowiedni dokument? I wiza przepadnie. A jakby sie tak stało czy moge ponownie wystawić wniosek ale o turystyczną? czy nie bedzie problemów bo byc może bedą widziec juz moje dane w systemie i ponownie odrzucą?
  Prosze o pomoc

  • Nikogo nie ma w domu

   Cześć, pierwsze pytanie to jest, czym jest business card. Wg. ich strony to jest „Business Card giving information of the receiving organization”. Druga sprawa, o czy plik, który wysyłasz, jest faktycznie nieczytelny (albo na tle w złej jakości, że wygląda podejrzanie – nieczytelnie pieczątki itp). Na pewno nie wysyłaj tego samego. Możesz też zapytać się tutaj na grupie: https://www.facebook.com/groups/360901457700820/ – może ktoś już z tym się mierzył.

   • Marcin

    własnie zapytałem ich w mejlu w czym jest problem? Niczytelny dokument czy niewłąsciwy dokument
    Dostałem w sumie wymijajaca odpowedz

    Please use the „Reupload Data” option in the website and try to upload the document .
    Use the Website link – http://indianvisaonline.gov.in/evisa/ReuploadData
    If the document is already uploaded , please wait for the confirmation.
    If you face any problem to make the document as per the requirement of the website , please call us at +91 11 24300666

    Nie wgrywałem tego samego pliku. Więc zamiast wczęsniejszego oficialnego zaproszenia wgrałem scan swojej firmowej wizytówki. teraz pytanie czy to powinna byc moja firmowa wizytówka czy wizytówka osoby z firmy Indyjskiej, która mi wysłała zaproszenie.

    Ciekawie mnie czy jak nadal będzie coś nie tak i odrzuca ponownie czy moge wystawić ponownie wniosek o wizę. Tym razem turystyczną? Może mogłem o taka wystapic Nie było by tyle problemów.
    Tylko obawiam się że jak wychwycą, że ponownie aplikuje po wizę (innego rodzaju) to od razu odrzucą )-;

     • Marcin

      hej
      Udało się Dostałem mejla z statusem GRANTED. Nauczka wiec dla wszytkich starających sie o wize biznesową by załaczać scan zwyklej swojej firmowej wizytówki. Choć dla mnie ta wygląda mniej wiarygodnie(zawsze mozna sobie taką samemu zrobić) niż oficilane biznesowe zaproszenie ze strony Indyjskiej z wszytkimi moim danymi, pieczatkami itd.
      Pozdrawiam i dzieki za porady

     • Marcin

      jednakże dodam ze o wize aplikowałem z tzrema moimi kolegami i na poczatku załaczylismy ten sam dokument tzn jako Bussines card załaczylismy zaproszenie ze strony indyjskiej. O dziwo im od razu przyznano ststus jako Granted. Dziwne
      Wychodzi na to że jako bussines card rozumiane moga być rozne dokumenty. W naszym przypadku przeszły wizytówwki firmowe ale i oficialne zaproszenia. Widac nie ma reguły. Moze zależy kto rozpatruje wniosek

 94. Edyta

  Bardzo, bardzo pryzdatne informacje, które umożliwiły nam z mężem w szybkim wypełnieniu wniosku! W sumie wszystkie przeszkody, na które natrafiliśmy były wyjaśnione na Waszej stronie! Evise dostaliśmy dla naszej rozdziały w ciągu kilku godzin! Jeszcze raz wielkie podziękowania 🙂

 95. Dorota

  cześć, czy jeśli aplikując o e-vise wpiszę lotnisko docelowe Delhi, a polecę ostatecznie na inne z 24lotnisk dostępnych w e-visa np do Bengalore – będzie problem?

 96. Artur J.

  Gratuluję i bardzo dziękuję. Formularz do Indii, to naprawdę pole minowe, a o miejsce urodzenia rodziców, to chyba nawet mnie w bankach nie pytali. Dziękuję za pokazanie łopatologiczne wypełniania. Chcę wylecieć do Indii za 3 tygodnie i podchodziłem do tego formularza jak pies do jeża. Dzięki Wam w końcu poszło. Nurtuje mnie myśl, jak wypełniać, jeśli ktoś mieszka na stałe lub czasowo za granicą? Czy Indie robią jakieś problemy? Tak samo, jak Indie traktują bezrobotnych. Tak czy inaczej, wypełniłem. Teraz mam kolejny problem, może wiecie?:

  1.
  Podobno można kupić wizę na Sri Lankę na granicy? Czy coś wiecie?
  2.
  Czy uda mi się otrzymać drugą wizę do Indii będąc na Tajwanie? Pytam bo mam zamiar mieć taką podróż:
  8/2 Europa – Delhi
  20/2 Delhi – Sri Lanka
  28/2 Sri Lanka – Delhi
  1/3 Delhi – Taiwan
  14/3 Taiwan – Delhi
  25/3 Delhi – Europa
  Wynika mi z tego, że trzy razy będę wjeżdżał, więc jak wyjadę po drugim razie, to będę musiał zaaplikować z Taiwanu.
  Dziękuję, pozdrowienia, Artur

  • Nikogo nie ma w domu

   Dzięki za miłe słowo, cieszymy się, że pomogliśmy. Na Sri Lance nie byliśmy, ale piszą w internetach, że można kupić wizę na lotnisku, po przylocie.
   Z Tajwanu możesz aplikować ponownie o e-wizę (można wda razy do roku)

 97. Irena

  Witam. Dziękuję za pomysł dzielenia się doświadczeniami – bardzo pomogliście mi przejść procedurę złożenia wniosku. Miałam problemy z płatnością, ale domyślam się, że pojawiały się, gdy przerywałam składanie wniosku. Gdy złożyłam go po raz n-ty, bez przerywania, system zaakceptował kartę maestro, którą wcześniej odrzucał. Mam jednak pytanie – czy evisę muszę wydrukować w kolorze? I drugie pytanie – ląduję w Delhi, mam tam przesiadkę na lot krajowy do Jaipuru (z tego samego terminala). Czy właściwą wizę muszę załatwić w Delhi, czy będzie można już w Jaipurze?

  • Nikogo nie ma w domu

   Cześć,
   myślę, że dla spokoju lepiej wydrukować w kolorze. Odnośnie zaś przesiadki, to chyba zależy ode tego, czy wychodzisz ze strefy tranzytowej. Jeśli będziesz przechodzić w Delhi kontrolę paszportową, to na pewno trzeba wbić wizę. Najlepiej się kogoś zapytać na miejscu.

 98. Irena

  A! I ktoś mi mówił o konieczności wypełniania jakichś dokumentów imigracyjnych zanim dostanę wizę. Czy wiecie może o co chodzi? A może to dotyczy wniosku o evisę?

  • Nikogo nie ma w domu

   W samolocie, przed lądowaniem rozdają małe karteczki, które trzeba wypełnić. Podstawowe dane, nr lotu, adres hotel (można wpisać pierwszy lepszy z przewodnika)

 99. Dorota

  dzięki wielkie za super stronę, bardzo mi pomogliście:) mam już e-wize ze statusem GRANTED – wydrukowałam to i zabieram ze sobą, ale orientujecie się, czy należy mieć jeszcze przy sobie ‚e-visa application form’, czyli wniosek który generuje się po wypełnieniu formularza? na końcu tego wniosku jest miejsce na podpis i nie wiem czy chodzi o to, żeby to podpisać i zabrać ze sobą?

  • Nikogo nie ma w domu

   My braliśmy chyba tylko status wizy (było to już jakiś czas temu).

 100. Ania

  Witam. Jeżeli mam obywatelstwo ukraińskie ale już 5 lat mieszkam i studiuję w Polsce, nie wiem jak powinnam odpowiedzieć na pytanie „czy mieszkasz już 2 lata w ktaju z którego aplikujesz” ?

 101. Dorota

  Witam 🙂

  Bardzo pomocna strona szybko, jasno i bezproblemowo :).
  Chciala zapytac czy jezeli wjade na terytorium Indii w Delhi to czy moge swobodnie poruszac sie po kraju droga powietrzna ? Planujemy wylot na Andamany i Nikobary i jeszcze jedno lotinsko. Czy nie bede miec problemu ? Wiem ze wiza jest jednokrotna wiec chyba liczy sie pieczatka wjazdu i wyjazdu??
  Z gory dziekuje za wszelkie informacje.

  • Nikogo nie ma w domu

   Po przylocie po Indiach możesz latać do woli, poza rejonami do których potrzebujesz dodatkowego zezwolenia (np. na Andamany właśnie). Jak z nimi jest nie wiadomo. Na oficjalnej stronie nie ma żadnych zastrzeżeń, ale w internecie znaleźliśmy info, że się nie da (na stronie pośrednika wizowego).
   „You are not allowed to visit following Restricted/Protected Areas of India: Ladakh, Sikkim, Arunachal Pradesh, Manipur, Mizoram, Nagaland, Port Blair, Andaman und Nicobar Islands. If you plan to visit these areas you have to apply for a special visa.” – https://www.indianvisa-online.org/faqs

  • Nikogo nie ma w domu

   Katarzyna niżej napisała, że nie ma problemu z Andamanami na e-wizie, tylko nie trzeba o tym nikomu mówić podczas wbijania wizy.

 102. Kasia

  Witam,
  Dziś rano otrzymałam evise , dodam iż na początku aplikowalam przez stronę rządu indyjskiego, natomiast okazało się, że przekierowanie mnie na stronę indianvisaonline.org. tam też zapłaciła 119usd! Wypelnlilam aplikacje i już dziś dostałam evise.Sprawdzalam tez w statusie na stronie rządowej czy aby na pewno tam widnieje i faktycznie wszystko się zgadza mam numer id itd. Evisa granted.Wiec ta firma pomimo ,że pobiera dużą prowizję jednak działa.Mam pytanie odnośnie tego gdz na stronie rządowej mogę potwierdzić,ze evisa jest GRANTED. Wymagają takiego potwierdzenia , byłam na stronie rządowej http://indianvisaonline.gov.in/visa/tvoa.html ale kompletnie nie mam pojęcia gdzie to potwierdzić! Proszę o pomoc:)

 103. Katarzyna

  Witajcie,

  właśnie wróciliśmy z wyprawy do Indii, choć naszym celem były głównie Andamany.

  Aplikowaliśmy o e-wizę wpisując jako cel podróży Delhi. Do wniosku nie należy wpisywać żadnego regionu, który wymaga dodatkowych zezwoleń.

  Na lotnisku otrzymaliśmy wizę do paszportu i tu także nie ujawnialiśmy się z naszymi planami podróżnymi.

  Wylatując z Delhi na Andamany nikt już nas nie pytał o nic. Wiza w paszporcie w 100% wystarczyła wszędzie, aż do Port Blaire, gdzie gratis otrzymaliśmy dodatkowe zezwolenie. Trzeba go bardzo pilnować, bo w każdym hotelu czy przy zakupie biletów na prom trzeba się nim okazywać.

  Pozdrawiam serdzecznie
  Katarzyna

  • Nikogo nie ma w domu

   Cześć Kasia, dzięki że napisałaś! To rozwiewa w końcu obawy dotyczące Andamanów i innych „specjalnych” rejonów. Fajnie, że się da bez problemu. Mam nadzieję, że wyjazd się udał! 🙂

 104. Krzysztof

  Aplikowałem e-wizę i wszystko poszło OK do momentu płatności,próbowałem róznymi kartami i kicha… ktoś,coś

  • Nikogo nie ma w domu

   Sporo osób ma z tym problem. Wybierz płatność PayPal (można tam też kartą), najczęściej się udaje.

 105. Radek

  Cześć Mam pytani czy zdjęcie które zamieszczam do wnisku wizowego musi byc biometryczne czy wystarczy zdjęcie twarzy

  • Nikogo nie ma w domu

   Musi to być zdjęcie „paszportowe”. Czyli spełniać pewne wymagania.

 106. Asia

  Cześć, mam pytanie, wypełniam wniosek wizowy, jestem przy punkcie „numer paszportu”, który składa sie z dwóch liter i siedmiu cyfr a obok na czerwono wyświetla sie wiadomosc: Enter Alphabets or numbers only. To oznacza, że mam pominać litery bądź cyfry?

  • Nikogo nie ma w domu

   Cześć, niczego nie pomijaj, usuń tylko spację pomiędzy literami i cyframi.

 107. joanna

  hej mam pytanie w płci zamiast female wpisalam male co powinnam zrobic teraz? wniosek poszedl i jest zaplacony

 108. joanna

  dzownilam ale nikt nie odbiera, napisalam, czy sessownym jest pisac wniosek jeszcze raz?

   • joanna

    Witam,
    Opiszę moją sytuację, bo może komuś się przyda takie info. W pośpiechu pomyliłam się podczas wypełniania wniosku o evise w dwóch miejscach: 1. wpisałam z rozpędu złą płeć 2. citizenship- napisałam Poland zamiast nr pesel. Zorientowałam się oczywiście po opłaceniu i przesłaniu wniosku. Po kilku telefonach na podany nr do Indii- na 16 połączeń, odebrano raz, gdzie po wyjaśnieniu sytuacji ktoś trzasnął słuchawką. W strachu wysłałam maila na podany na na stronie adres email- otrzymałam odpowiedź:
    Dear Sir/Madam,
    Once the application updated ,cannot be edited.
    Please try to fill the application or if paid then wait for the confirmation .
    Regards
    e-Visa support Team

    Przeczytałam w miedzy czasie niemal wszystkie polskie i anglojęzyczne fora na temat pomyłek w czasie aplikowania o wizę. Wniosek płynie z nich taki: lepiej mieć wszystko prawidłowo wypełnione nawet tzw błahostki bo można zostać niewpuszczonym do Indii mimo uzyskanej promesy-eTA. Promesę po niecałych 12h od aplikowania dostałam. Po jeszcze jednej konsultacji tym razem z przedstawicielem eccotravel który aplikuje o wizy jako pośrednik dowiedziałam się, że jednak lepiej aplikować o wizę jeszcze raz „bo za 170 zł warto mieć zapewniony święty spokój” warto tu zaznaczyć że ewiza może być przyznana tylko 2 razy w roku!!!
    tak więc też zrobiłam.
    Apeluje więc o ostrożność w wpisywanych danych. jeli chodzi o zdjęcie to też jest z mojej wiedzy częstą przyczyną odmów, mogę dodać, że mój mąż dostał ewize mimo lekko uciętego wierzchołka głowy.

    • Nikogo nie ma w domu

     Cześć, dzięki ze podzieliłaś się swoją historią, na pewno wielu osobom się przyda. No i mimo trudnego początku, mam nadzieję że wyjazd będzie udany 🙂

 109. Asiaa

  Cześć, nie wiem co robić, wypełniłam wniosek wizowy, chciałam zapłacić, przekierowano mnie na stronę mojego banku, niby wszystko okej, ale kliknęłam „akctepuj” (przy przelaniu konkretnej kwoty i nagle cała strona się zamknęła). Na początku pokazywał się komunikat , który mówił, żeby poczekać 2 godz ze względu na utrudnienia techniczne związane z przelewem międzynarodowym, status sprawdziłam dzisiaj i nadal widnieje taka wiadomość „Visa processing fee for Application xxxxx has not been received.Please pay fee again if not paid.Contact payment gateway if amount deducted.” co robić. …

  • Nikogo nie ma w domu

   Cześć, jeśli nie zeszło z konta i nie ma blokady na karcie, to zapłać ponownie

 110. Paweł

  Cześć,
  W miejscu PLACE OF ISSUE chciałbym wpisać Wojewoda Wielkopolski. Niestety strona nie przyjmuje tak długiej formuły i pokazuje WOJEWODA WIELKOPOLSK. Znacie może rozwiązanie, jak obejść taką sytuacje?
  Strona tez nie przyjmuje polskich znaków, zatem wszystkie dane zapisywać bez nich?

  Pozdrawiam,
  Paweł

  • Karol

   Też mam problem z tym PLACE OF ISSUE. Jest napisane wszędzie, że wpisać WOJEWODA MAZOWIECKI. Ja jestem z kujawsko – pomorskiego i to już się nie mieści. Paszporty niby wystawia się w Warszawie a u nas w województwie jest siedziba UW w Bydgoszczy, odbieram w delegaturze w Toruniu 😉 To dopiero zagadka… Wpisać pewnie można i POLAND i tak jak napisałaś przejdzie… tylko czy na lotnisku nie będzie problemu?

 111. Asiaa

  wypełniłam wniosek wizowy nie mając jeszcze biletów, we wniosku wpisałam datę przylotu do Indii 25 luty, natomiast data uległa zmianie i wylatuję 20 lutego (w Indiach będę 21 lutego), czy muszę wypełniać wniosek jeszcze raz? czy nie ma to znaczenia? dodam jeszcze , że wniosek wizowy nie jest opłacony, nie zostaly pobrane pieniądze z mojego konta, a przy statusie wizy widnieje Visa processing fee for Application Id xxxxx has not been received. Please pay fee again if not paid. Contact payment gateway if amount deducted. błagam proszę o pomoc, boję się, że nie wyrobię się z wnioskiem wizowym:(

  • Nikogo nie ma w domu

   Cześć, data przylotu we wniosku jest opisana „Przewidywana data przylotu”. Więc to nie powinien być problem. Ważność wizy liczy się i tak od dnia wbicia w paszport. A do 20 lutego spokojnie zdążysz wniosek jeszcze raz, jeśli będziesz chcieć – przyznanie wizy tra max kilka dni.

 112. Asiaa

  cześć to znowu ja 😛 mam pytanie, na lotnisko powinnam zabrać tylko tą „promesę”? dostałam emaila, że mój status jest „granted”, ale swoją promesę mam wydrukować ze strony: indianvisaonline.gov.in/visa/tvoa.html, w zakładce print application?

  • Nikogo nie ma w domu

   Hej, musisz wydrukować potwierdzenie (na stronie głównej wchodzisz w Visa Status – patrz pierwszy screen)

 113. Piotr

  Cześć,
  Lecę do Leh w Ladakhu, cała trasa na jednym bilecie ale czeka mnie 4 godzinna przesiadka w Delhi. Bagaże lecą prosto do Leh, ale co ze mną? Doczytałem się, że lotniska w Leh nie ma na liście miejsc gdzie można przekroczyć granice z e-wizą. Czy to oznacza że w Dehli muszę opuścić strefę tranzytową po to by otrzymać wizę? A potem powrócić znowu na odloty? Zdążę wyjść z samolotu, uzyskać wizę, przejść przez kontrolę bezpieczeństwa i wrócić na odloty? Czy może jednak aplikować o wizę tradycyjną?

  • Nikogo nie ma w domu

   Cześć, znajomy miał niedawno podobną sytuację, tylko leciał do Katmandu przez Delhi. Potem chciał wracać do Indii drogą lądową, więc w Delhi wyszedł ze strefy tranzytowej, aby mu wbili e-wizę. Jak chciał wrócić to nie chcieli go wpuścić, musiał trochę podyskutować, ale ostatecznie się udało.

 114. Asiaa

  Cześć, podczas szperania w internecie doczytalam się takiego czegoś: „niektóre kraje nie wymagają wizy tranzytowej, ale oczekują przebywania na lotnisku krócej niż dobę, i posiadania biletu z nazwą portu docelowego(np. Rosja). Z kolei inne np. Indie bardzo restrykcyjnie podchodzą do kwestii posiadania wizy na swoim terytorium”. Lecę na jednym bilecie. Wylatuje z Warszawy, do Amsterdamu, potem do Mumbaju, a nastepnie do miasta docelowego , Ahmedabadu. To znaczy , że już w Mumbaju będą musieli mi wbić wize? Czy dopiero w Ahmedabadzie? Wylatuje 20 lutego, proszę o pomoc :-/

  • Nikogo nie ma w domu

   Cześć,
   jeśli lecisz na jednym bilecie, czyli nie wychodzisz ze strefy tranzytowej, to wizę wbijasz dopiero w Ahmedabadzie. Nie stresuj się, będzie dobrze 🙂

 115. Jacek

  Raz działa raz nie… od 2 dni nie mogę dokonać płatności.
  Wypełniłem poprawnie wniosek. Mam numer ID i chcę opłacić wizę.
  Wchodzę na przycisk – Verify Payment/Pay Visa Fee, następnie poda ID i datę urodzenia.
  Wybieram kółko – Yes, kółko – Sbi e-pay

  Otrzymuję komunikat w ramce na środku strony:

  The Visa fee payment status updation may take up to 2 hours due to technical reasons/network delays. Applicants are advised to wait for 2 hours before payment of Visa fee again. In cases, where Visa fee has been deducted but status is not updated, the applicants are advised to verify their payment status by clicking on „Verify Payment/Pay Visa Fee” tab on Home page.

  i zamiast płatności pokazuje mi się okno z napisem:

  Dear IMIĘ I NAZWISKO,
  Your payment has not been received.
  You can try again through e-Visa Payment page.Please press Exit to exit the application.

  Próbowałem z 20 razy i nic. Pomóżcie.

  • Nikogo nie ma w domu

   Nie jesteśmy w stanie CI pomóc, trzeba spróbować później, ew. napisz im maila.

 116. Asiaa

  Cześć mam pytanie odnośnie e-wizy. Oczywiscie „number of entries : double”. 22 lutego tego roku wjechalam pierwszy raz na swoejej e wizie do Indii, wyjechałam 25 lutego. W informacjach przy wizie napisane jest, że mój pierwszy przyjazd do Indii powinien się odbyć między 9 lutego (indyjski oficer zmienił przy wydawaniu wizy na 21 luty) a 9 czerwca. Czy to oznacza , że mój drugi wjazd do Indii na tej samej wizie mógłby odbyć sie w sierpniu tego roku?

  • Nikogo nie ma w domu

   Cześć, e-viza jest ważna 60 dni od daty wbicia. Czyli w sierpniu na pewno będzie już nieważna i musisz wyrabiać nową.

   • Asiaa

    Czyli to oznacza, że w ciągu tych 60 dni mogę 2 razy wjechać na teren Indii tak? Hmm mam jeszcze jedno pytanie, w sierpniu będę mogła się starać jeszcze raz o e-wize? Czy już będę musiała starać się o tą zwykłą?

    • Nikogo nie ma w domu

     tak, oba wyjazdy muszą sie zmieścić w tych 60 dniach. O e-wizę można się ubiegać dwa razy do roku.

 117. Jacek

  Witam,

  Chciałbym się zapytać co ze sobą zabieramy na lotnisko lecę do Delhi przez Dubaj.
  Wygenerowałem dwa dokumenty:

  1. Indian e-Visa Elektronic Travel Authorization (ETA) ze statusem GRANTED
  2. Delhi Airport e-Visa ENABLED BY ETA e-Visa Application Form (chyba jest to wniosek z moim zdjęciem po lewej stronie p prawej jest ramka jakby na zdjęcie i podpis pod nim i na dole jeszcze na podpis)

  Czy te dwa dokumenty mam zabrać czy tylko ten pierwszy ?

  • Nikogo nie ma w domu

   Hej, wchodzisz tutaj https://indianvisaonline.gov.in/evisa/tvoa.html klikasz „Visa Status” i Print Visa Status. Ten dokument, co się pojawi (Electronic Travel Authorization (ETA)) ze zdjęciem, kodem kresowym i informacją Application Status : GRANTED to jest to co trzeba wydrukować i mieć ze sobą.

  • Nikogo nie ma w domu

   Nikłe, ale zdarzało nam się dostać wizę w 48h.

 118. Ania

  Pomoc ogromna, nie tylko poprzez ten artykuł, ale także poprzez odpowiedzi jakich udzielacie! Dzięki wielkie! 🙂

 119. Dominika

  Hej aplikowałam o wizę i zamiast podać numer pesel wpisałam numer dowodu…
  mogę coś z tym jeszcze zrobić?
  Od razu się zorientowałam i napisałam do nich maila.
  Wiem też, że jutro mogę do nich zadzwonić pod numer: 00 91 11-24300666.
  Czy dogadam się z nimi po Angielsku?

  • Nikogo nie ma w domu

   Hej,
   Proponuję zadzwonić, bo na maile nie odpowiadają za często. Jeśli masz dużo czasu, to możesz też poczekać – powinni taki wniosek odrzucić z powodu błędnych danych.

 120. Konrey

  Witam mam zagwostke ze zdjęciem, podczas ładowania skanowanego zdjęcia okazało się ze na zdjęciu jest przycięty czubek głowy Z dołu tez kończy się przy samej brodzie i cholera wie dlaczego nie było możliwości ani wycofania ani zmienienia zdjęcia, wyjazd 18.04. Czy to może być przyczyna odmowy przyznania wizy czytałem ze różnie z tym bywa.

  • Nikogo nie ma w domu

   U nas też się zdarzały przycięte czubki i nie było problemu, więc myślę, że będzie ok.

   • Konrey

    Sprawdziłem status i jest grandet chociaż e-maila nie dostałem, jak czytałem wcześniej wystarczy mi wydrukowany status ?

 121. Konrey

  Dokopałem się dzięki za szybka odpowiedz, wyglada na to ze mogę się pakować !

 122. Gabriela

  Nie mam pojęcia co zrobić…wybrałam zawód: STUDENT, a do wyboru mam tylko małżonka lub ojca. Jako, że mój ojciec jest bezrobotny co powinnam zrobić? wpisać pracę matki? Bardzo bym prosiła o pomoc.

  • Nikogo nie ma w domu

   Nie wiemy, bo już nie jesteśmy studentami ;( Ale myślę, że zawód matki może być, nikt tego nie sprawdza

 123. Szymon

  Hej,
  Na początku jest informacja, że z eVisa mogą być problemy przy wjazdach do „restricted areas”. O jakie rejony dokładnie chodzi?
  pozdrawiam serdecznie, Szymon

 124. Adam

  Świetny poradnik 🙂
  przeczytałem poprzednie komentarze i wynika z nich ze
  1. aktualna cena wizy turystycznej tej podstawowej ( 60 dni double) przy składaniu wniosku przez E-Vise jak w poradniku wynosi 50Usd +1,25 fee. i jest to całkowity koszt wizy? na lotnisku juz nic się nie płaci?

  2. Wiza jest wazna 60 dni od jej zatwierdzenia online?
  Czyli jeżeli przylatuje np. 1 lipca na 30 dni to najlepiej aplikować ok 15 czerwca aby cały pobyt 30dni załapał sie w tych 60 dni ważnosci wizy, zgadza się?

  z góry dziękuje za odpowiedz 😉

  • Nikogo nie ma w domu

   Cześć,

   1. To jest całkowita kwota, na lotnisku nic nie płacisz.
   2. Ważność wizy jest liczona od momentu wbicia na lotnisku.

 125. Kasia

  Hej, dziekuje za super poradnik! Chcialabym sie tylko upewnic, ze nie bedzie zadnego problemu z E-visa na lotnisku w Chennaiu. Dzieki 🙂

 126. Ana

  Witam,staram sie od wczoraj złożyć wniosek o ewize i … W trakcie wypełniania aplikacji w momencie dodania zdjęcia otwiera mi się tylko strona z napisem upload Photograph. Po załączeniu zdjęcia nie mam możliwości dodania skanu paszportu oraz dokonania opłaty bo automatycznie po zapisaniu zdjęcia, otwiera się strona główna z opisem OVERVIEW. Wszystko dokonuje na stronie internetowej https://indianvisaonline.gov.in/evisa/tvoa.html Proszę o pomoc. Nie mam możliwości dołączyć skany paszportu, nic o zapłacie……. Z czym jest problem? I jeszcze pytanie ,czy do Jammu z taka wizą dostanę się ?

  • Nikogo nie ma w domu

   Cześć,
   spróbuj inną przeglądarkę, jak nie pomoże to odczekaj dzień (jeśli masz czas), może mają problemy techniczne.
   E-wiza nie jest przeszkodą przy wjeździe do Jammu.

   • Ana

    Dziękuję za odpowiedz. Próbowałam z inną przegladarką właśnie i to samo , czyli odczekac dzień? mam 2 tyg do wylotu tylko…
    cały czas informacja „OVERVIEW”… w momencie wrzucania skanu zdjecia nie było mozliwości załadować 2 skanów(zdjecie i paszport)…proszę o pomoc. wysłałam juz maila do nich z pytaniem …bo przecież nie ma chyba zaczenia że wypełniam podczas weekendu prawda?

 127. Karolina

  Hej, mam mały problem przy aplikowaniu, ponieważ, kiedy wpisuje nazwisko wyskakuje mi „Enter Alphabets or spaces Only”, lecz kiedy nie używam polskich znaków, wtedy wszystko jest w porządku. Zastanawia mnie jednak czy nie będzie żadnych problemów ze względu na to, że w paszporcie są już polskie znaki. Co o tym sądzicie?

  • Nikogo nie ma w domu

   Wpisz bez polskich znaków, nie będzie żadnego problemu, sprawdzone empirycznie 🙂

 128. Tomasz

  No to już nie 50, tylko 80 usd. A kiedyś była za darmo…

 129. Tomasz

  Tak, korzystałem z waszej strony, dziękuję za nią. Na stronie ambasady też gdzieś znalazłem informacje na temat jej ceny, co wcale nie było łatwe. Niemal cały świat już płaci 80 usd.

 130. Mateusz

  Witam.

  Mam pytanie do wpisywanego zawodu. Wpisałem mojego pracodawcę prawidłowo ale w wybieranych zawodach wybrałem przez pomyłkę buisnessman. A jestem pracownikiem banku. Promesę już dostałem. Czy przejmować się tym jakoś? Pisać maila do nich? Jeszcze raz składać wniosek? Powinienem wybrać others i wpisać swój zawód np ale tak nie zrobiłem. Będę wdzięczny za informację.

  • Nikogo nie ma w domu

   Nikt na to nie zwraca uwagi, więc nie przejmuj się tym. To raczej tylko do celów statystycznych jest.

 131. Karolina

  Hej,
  U mnie pojawił się już inny problem. Przy dokonywaniu ostatecznej płatności zawsze wyskakuje mi error, czy to axis bank, czy też sbi e-pay. Przy tej informacji widnieje że karta wygasła, to samo przy dokonanych próbach płatności. Próbowałam już płacić trzy razy składałam także drugą aplikację, wszystkie dane były poprawne, więc skontaktowałam się z bankiem, więc czekam na informacje. Macie jakiś pomysł czego to może być przyczyną?

  • Nikogo nie ma w domu

   Nie wiem czemu tak się dzieje. Ja płacę za pomocą PayPal (tam też można kartą) i nie mam problemów.

 132. Adrian

  Cześć, mam ten sam problem co ANA, zdjęcie wgrane a przy wgrywaniu paszportu w PDF nic sie nie dzieje.
  Miał też ktoś taki problem?

 133. Adam

  hej, mam problem bo się doczytałem że paszport musi mieć ważność 12-mcy przy przylocie do Indii?? Mój się kończy w marcu 2019 a kupiłem już bilet na ten paszport. Wylot mam 27 lipca i nie wiem co robić??

  • Nikogo nie ma w domu

   Zawsze to było 6 miesięcy. Gdzie znalazłeś informacje, że 12?

 134. Joanna

  Hejka, może orientujecie się, czy potrzebuję wizę, jeśli w Indiach tylko się przesiadam? Czekam tam kilka godzin na lot do Nepalu. Pozdrowienia:)

 135. Adam

  Jaka jest wymagana ważność paszportu przy wjeździe do Indii?? Na internecie mnóstwo jest informacji o 12 miesiącach?? Mój się kończy za 9-mcy…

  • Basia

   Ponawiam pytanie rok później 🙂 Obecnie wizę dostaje się na 365 dni, czy w związku z tym paszport również musi być ważny rok, czy dalej może być ważny 6 miesięcy i wiza utraci ważność wraz z paszportem?

 136. Ida

  Hej, czy w polu ‚ reference’ mogę wpisać adres osoby, u której się zatrzymam w Indiach i jej nr tel czy lepiej wpisać jakiś hotel?
  Pozdrawiam.

 137. Tomek

  Cześć, nie zapisałem ID wniosku (mam tylko tymczasowy ID) czy jest możliwość uzyskania ID czy muszę odczekać i ponownie złożyć wniosek e-wiza. wyjazd mam w październiku Pozdrawiam

  • Jasiek Skwara

   cześć, jeśli dokończyłeś wniosek i opłaciłeś, to wystarczy czekać na maila z potwierdzeniem – przyznaniem wizy. Będzie tam też numer wniosku. Jeśli nie dokończyłeś wniosku, to powinieś móc go dokończyć za pomocą tymczasowego ID.

 138. Tomek

  Dzięki Jasiek, nie płaciłem jeszcze ale wpisałem ID tymczasowe w zakładce complete partially i pokazało ID wizy. Jeszcze raz dzięki

 139. Krzysiek K.

  Dziękuję wam bardzo za wspaniały poradnik. Udało nam się z żoną dostać Granted po 20 h. Komentarze i Wasze odpowiedzi to kopalnia wiedzy i doświadczeń.

 140. Rafał

  Witajcie,
  Próbował ktoś z Was ostatnio aplikować?
  Ja mam problem od niedzieli.
  Po przejściu strony „Visa details form”, wyświetla się napis „The specified URL is inaccesible at this time. Please try after sometime”.
  I tak od niedzieli.
  Może ktoś może jakoś pomóc?

 141. Hania

  Hej! czy ktoś z Was wie jaka jest aktualna cena wizy do Indii? Czy jest to nadal 50 $?

 142. Julia

  Hej, chciałam tylko ostrzec żebyście sprawdzali czy aplikujecie o wizę bezpośrednio ze strony rządowej. Mnie przekierowało na stronę pośrednika i zapłaciłam dodatkowo za ich pośrednictwo. W Internecie czytałam że to działa tak samo i też przyznają wizy, no ale pieniądze lepiej zaoszczędzić i wydać w Indiach. 🙂 Czekam na wizę, mam nadzieję że wszystko będzie ok.
  Pozdrawiam

 143. Ilona

  Witam,

  swietny wpis, wypelnienie wniosku zajelo doslownie 10 minut – prowadzicie jak za reke. Ale mam maly problem, nie miesci mi sie miejsce wydania paszportu, paszport wydany przez ‚konsul w manchesterze’ i tutaj nie wchodzi ostatnia litera. Moge wpisac Manchester lub zostawic bez ‚e’ – wtedy jednak moga uznac, ze dane niezgodne z tym co w paszportem. No i utknelam …. nie wiem co wpisac. Macie rade?
  BTW.. osoby z paszportem wydanym przez np wojewoda swietokrzyski tez beda miec taki problem. Jak do tego podejsc?

  • Nikogo nie ma w domu

   my wpisujemy w skrócie, np. woj. świetokrzyski. Nie było nigdy z tym problemów. U Ciebie możesz wpisać „konsul w Manchester”

 144. Ewa

  Hej,
  Dołączam się do podziękowań za wspaniały poradnik! I mam pytanie – może ktoś w tak zwanym „międzyczasie” już to przećwiczył. Chodzi mi o wizę na dwa wjazdy do Indii – jak działa ten drugi wjazd. Z Indii wybieramy się do Nepalu, a potem do Sikkimu. Czy ten drugi wjazd może już być w dowolnym miejscu, skoro na lotnisku przy pierwszym wjeździe wbijają do paszportu wizę. W ambasadzie Indii w Warszawie nie da się niczego dowiedzieć…
  Pozdrawiam

 145. Adam

  Cześć, wlatujemy do Indii 03 marca 2019 jesteśmy ok 2 tyg i wylatujemy dalej ale lot powrotny do Polski mamy znów z Indii 02 kwietnia 2019. Wiec potrzebujemy wizy na 31 dni oraz na 2 przyloty. Wiza z poradnika jest typu Single. Jak wybrać wizę na 2 przyloty ( multi ) i jaka jest jej cena?

  • Nikogo nie ma w domu

   e-visa, opisywana w tym poradniku, jest ważna 60 dni i jest to wiza dwukrotnego wjazdu, więc jest tym, czego szukacie. Kosztuje $80.

 146. Adam

  Dziekuje za szybką odpowiedz. Odwiedziłem Sri Lankę w ciagu ostatnich 3 lat, nalezy ona do SAARC countries. Czy nie bedzie to problem podczas przyznawania wizy?

  • Nikogo nie ma w domu

   Byłem z ludźmi co odwiedzali wcześniej Sri Lankę i nie mieli problemów

   • Adam

    A jeszcze inne kraje w ciągu ostatnich 10 lat? Takie jak Malediwy, Emiraty Arabskie, Tanzania, Wietnam, Tajlandia, Turcja, Indonezja, czy one nie stoją na przeszkodzie w uzyskaniu wizy?

 147. Adam

  A jeszcze inne kraje w ciągu ostatnich 10 lat? Takie jak Malediwy, Emiraty Arabskie, Tanzania, Wietnam, Tajlandia, Turcja, Indonezja, czy one nie stoją na przeszkodzie w uzyskaniu wizy?

 148. Mateusz

  Witam,

  mam pytanie, czy po otrzymaniu e-wizy biznesowej i nie odbyciu pierwszego przylotu w zadeklarowanym we wniosku terminie wiza przepada, czy nadal utrzymuje swoją ważność przez 60 dni? Czy nadal mam ważne dwa wloty, czy może ten termin planowanego pierwszego przylotu mi się kasuje i pozostaje tylko jeden?

  • Nikogo nie ma w domu

   wiza „uzyskuje ważność” w momencie przylotu do Indii. Przy zwykłej e-wizie podany termin podróży nie jest wiążący, trzeba się tylko zmieścić w widełkach „minimum 4 days in advance of the date of arrival with a window of 120 days.” Ale jak to jest w przypadku wizy biznesowej, to nie wiem.

 149. Emka

  Kochani bardzo proszę o radę. Czy mogę ubiegać się o e-wizę gdy lecę do Delhi, gdzie mam 6h oczekiwania na przesiadkę do Bhopalu. Tego drugiego lotniska nie ma na liście. Zastanawiam się, czy wiza po załatwieniu formalności w Delhi jest taka sama jak załatwiana w ambasadzie, czy to obostrzenie co to wybranych lotnisk wciąż obowiązuję? Moja pierwsza myśl to było, że po prostu na wybranych lotniskach można „wymienić” e-wizę na właściwą wizę w paszporcie a potem już nie ma znaczenia gdzie w Indiach mam kolejne lądowanie.. Co Wy o tym myślicie?

  • Nikogo nie ma w domu

   Jeśli w Delhi masz jedynie transfer, czyli nie wychodzisz ze strefy przesiadkowej, to nie będziesz przy okienku wizowym, więc Ci wizy nie wbiją. Jeśli natomiast odbierasz w Delhi bagaże i „wychodzisz” z lotniska, to wtedy dostaniesz wizę do paszportu i potem lecisz gdzie chcesz.

   • Emka

    Dziękuję za odpowiedź! Czy to oznacza, że lecąc na jednym bilecie jestem uwięziona 6h na lotnisku i nie mogę wyjść?

  • Asiaa

   W lutym tego roku leciałam na jednym bilecie z Warszawy do Ahmedabadu, miałam przesiadkę w Amsterdamie i Mumbaju. Też myślam,że wizę wbiją mi dopiero w Ahmedabadzie skoro Mumbaj był tylko moim transferem, ale okazało się , że z momentem przekroczenia ich lotniska , indyjski oficer stwierdził, że wiza zostanie mi wbita teraz , także do Ahmedabadu leciałam już z wbitą wizą. Więc to nie zawsze jest regułą , że wbiją wizę na końcowym etapie

 150. Wojtek

  Chciałbym bardzo podziękować za ten przewodnik. Był bardzo bardzo pomocny. Tak na marginesie wspomnę, że wiza kosztuje 80$, ale jak płaciłem kartą to mi pokazało, że mam zapłacić 82.5$, nie wiem czy to prowizja mojego banku czy tam w Indiach.

 151. Greg

  Nazwisko mam z literą Ł to wpisuję L i będzie ok czy muszę wpisać Ł ? Innymi słowy czy polskie litery akceptują ?
  Jest info – Surname (exactly as in your Passport)
  Wpisałem z Ł – to mam podpowiedź – Enter Alphabets or spaces Only
  Z kolei jak wpisałem L – to mam info – Visa may not be granted if name in passport and application do not match.

 152. Katja

  Witam, mam pytanie. Przyznano mi E Wize i w mailu jest polecenie potwierdzenia na oficjalnej stronie. Czy robie to drukujac moja E Wize czy tez musze gdzies potwierdzic dodatkowo? (Please confirm that your ETA status is shown as GRANTED on our official website (https://indianvisaonline.gov.in/visa/tvoa.html) prior to commencement of your journey.)

  • Nikogo nie ma w domu

   Chodzi o to, że możesz się upewnić, że wiza jest „granted” pod linkiem „Visa Status. Ale to nie jest, który, który trzeba wykonać i potwierdzenie w mailu oznacza przyznanie wizy.

 153. Ania

  czy do tej e-vizy potrzebne jest jeszcze fizycznie zdjęcie? czy wystarczy tylko to, które jest załączone do wniosku?

 154. Katja

  Dziekuje serdecznie za odpowiedz i mam jeszcze jedno pytanie. W czasie wypelniania formularza w rubryce Citizen chip/ national ID podalam niemiecki nr dowodu osobistego ( Polacy wpisywali tam Pesel). Po zakonczeniu aplikacji , jeszcze zanim przyznano mi wize wydrukowalam formularz potwierdzajacy zlozenie aplikacji( ten ze zdjeciem , u gory podana jest nazwa lotniska na ktory sie przylatuje) i rozumiem , ze trzeba go wziac ze soba? Moje pytanie: w tym wlasnie formularzu w miejscu gdzie wpisalam ten numer dowodu nic nie ma… U gory widnieje nr NIEMIECKIEGO paszportu, data wydania i konca waznosci a pod spodem tylko potwierdzenie ( YES), ze posiadam inny NIEMIECKI dokument, data wystawienia , ale nie ma tego numeru.. Czy tak jest ze wzgledu , ze to drugi dokument z tego samego kraju i pominieto wyswietlenie numeru poniewaz i tak nie moge go brac ze soba ? Czy ktos moglby sprawdzic czy w jego formularzu tez PESEL zniknal?

  • Anka

   Nie wpisywałam numeru pesel w ogóle w żadnym wniosku o wizę czy e-wizę – składałam trzy do tej pory – wszystkie Granted 🙂

 155. Anna

  Ania
  proszę bardzo o pomoc. Strona BLS umywa ręce, bo ponoć się wnioskami e-wiza nie zajmują. Odsyłają do Ambasady.
  Mam problemy z zakończeniem aplikowania o e-wizę: nie chce przyjąć skanu odpow. strony paszportu, która jest w pdf-ie (potwierdzenie we właściwościach). Wyskakuje,że nie wgrałam, bo skan ma być w pdf-ie? I co ja mogę zrobić, by wreszcie, po kilku dniach podejść, z zamykaniem się stron podczas wypleniania, wreszcie to skończyć?

 156. Asiaa

  cześć, w lutym tego roku odwiedziłam Indie, przy wypełnianiu wniosku muszę wpisać numer poprzedniej wizy, niestety… pan miał bardzo nieczytelne pismo (jak typowy polski lekarz), i nie mogę rozczytać tego numeru w moim paszporcie, proszę o pomoc, mogłabym nawet przesłac zdj numeru tej wizy na jakiś indywidualny email.. proszę o pomoc

 157. Anka

  Dzięki za ten poradnik. Rok temu obudziłam się na tydzień przed wyjazdem, że nie mam wizy i skorzystałam z waszych cennych porad. Wtedy nie udało mi się zapłacić (nie mogłam nawet wejść do systemu płatności – było to pod koniec października i chyba ich system był przeciążony) i ostatecznie skorzystałam z firmy pośredniczącej i dostałam e-wizę na dzień przed wyjazdem!
  Ale w tym roku pobiłam rekord – jedno podejście przy wypełnieniu wniosku, szybka zapłata i rekordowo szybko przyznana e-wiza: wniosek został złożony wczoraj rano o 9:45 – wizę dostałam dzisiaj w nocy o3:30!!!
  Mniej niż 18 godzin:)
  Da się.

 158. Asiaa

  hej, to ja jeszcze raz.. została mi przyznana wiza, tylko, ze jak w lutym dostałam promesę wizową , była to jedna strona, teraz wyskoczyły mi dwie, muszę tam wkleić zdjęcie i podpisać to, czy kazdy otrzymał taką promesę wizową? bo nie jestem pewna … proszę o odpowiedz

 159. Karolina

  Hej, mam lot z Polski do Delhi ariv. 7:20 i o 12:10 lot do Katmandu (nie są łączone). Rozumiem, że w tym wypadku muszę wbić wizę w okienku visa on arrival i odebrać bagaż aby przejść procedurę do Katmandu i nadać bagaż ponownie. Check in do Katmandu zamyka się 90min przed odlotem ok 10:40. Czy jest szansa, że się wyrobię? i co robić jeśli nie :(?

 160. Karolina

  Hej, mam lot z Krakowa do Del z UIA ariv. 7:20 i o 12:10 lot do Katmandu (nie są łączone). Rozumiem, że w tym wypadku muszę wbić wizę w okienku visa on arrival i odebrać bagaż aby przejść procedurę do Katmandu i nadać bagaż ponownie. Check in do Katmandu zamyka się 90min przed odlotem ok 10:40. Czy jest szansa, że się wyrobię? i co robić jeśli nie :(?

  • Nikogo nie ma w domu

   Tak właśnie musisz zrobić. Jeśli lot nie będzie opóźniony, to spokojnie dasz radę

 161. Teo

  Cześć. Dobrze że jesteście 🙂 . Oczywiście piszę w potrzebie.
  Lecę w połowie grudnia do Delhi i zostaję w Indiach na 2,5 miesiąca. Przymierzam się do zmierzenia z przygodą otrzymania wizy, i zastanawiam się nad terminem rozpoczęcia tego procesu.
  Z tego co rozumiem potrzebuję wizę 6 miesięczną (e-wiza nie jest dla mnie, bo jest za krótka) a występując po 6 miesięczną, dwu wjazdową, muszę pojawić się w ambasadzie osobiście (z wypełnionym wnioskiem on line i potwierdzeniem umówienia spotkanie). Ta wiza jest na 6 miesięcy i czas jej zaczyna upływać od daty wydania. Na jej podstawie, mogę przebywać na terenie Indii tylko 3 miesiące bez przerwy (bez dodatkowego opuszczania Indii). Gdybym uzyskał ją z ambasady początkiem listopada to rozumiem że, te 3 miesiące liczone są od momentu przyjazdu, który potwierdzony jest jakąś pieczątką w paszporcie? Czy rozszyfrowałem to dobrze?

 162. Daria

  Po wgraniu wzdjęcia zostało ono źle wykadrowane. Nie mogę go usunąć ani wgrać nowego. Nie mogę też od nowa wypełnić wniosku. Co zrobić ?

 163. Jacek

  Witam. Wypełniłem formularz wizowy do Indii przeszedłem do płatności wybrałem opcję ZAPŁAC PÓŹNIEJ zatwierdziłem i teraz nie moge kontynuowac zapłaty. Jad zapłacić?

 164. Katarzyna

  Dzień dobry
  Płynę promem do Indii i wysiadam w Malgamore oraz Mumbaju. Jak mam podać miejsce przylotu oraz kontakt na miejscu. Schodzę na ląd w okresie 3 dni. Jaką wizę potrzebuję?
  Z góry dziękuję za odpowiedź.
  Pozdrawiam
  katarzyna

 165. Katja

  Witam,
  mam juz e -vize i podalam adres pierwszego hotelu. Teraz jednak znalazlam lepszy i chcialabym zmienic. Czy moge to zrobic? czy musze zostac przy tym pierwszym?

  • Nikogo nie ma w domu

   Cześć,
   możesz spokojnie zmienić hotel. Informacja, gdzie się zatrzymasz faktycznie, nie będzie w żaden sposób weryfikowana.

 166. Katja

  Dzieki serdeczne . Jeszcze jedno pytanie : Polacy wpisuja w pewnym miejscu Pesel, ja ,wpisalam nr dowodu osobistego niemieckiego. W wydruku ( tym pierwszym, u gory Delhi airport enabled by e visa) mimo wpisania tego numeru, widnieje czyste pole. Juz sie o to pytalam , ale nie dostalam odpowiedzi. Czy mam sie bac, ze beda klopoty ? 🙂

 167. Katja

  🙁 no to moze ktos mi powie czy u niego zostal w tym formularzu pesel czy tez zniknal… z gory dziekuje

 168. Michal

  evisa nie dziala, wyskakuje blad „some error occurred”. Probowalem roznych przegladarek i nic nie pomaga

 169. Michal

  zrobilem test z dokladnie tymi samymi danymi w calym formularzu tylko zaznaczylem ze passport jest UK i przeszlo dalej ale jak wpisuje ze passport jest polski to nie dziala.

  • Nikogo nie ma w domu

   Na górze masz zakładkę Visa Status. Wpisz tam nr paszportu i nr wniosku, żeby wyświetlić potwierdzenie do wydrukowania.

 170. Ola

  Cześć!
  może będziecie wiedzieć, jeśli na bilecie lotniczym mam podane tylko jedno imię a we wniosku o e-wizę wpisałam dwa imiona (tak jak mam w paszporcie) to mogę mieć problem już w Indiach na lotnisku przy nadaniu mi wizy właściwej?
  pozdrawiam!

  • Nikogo nie ma w domu

   Hej! Nie będziesz miała żadnych problemów z tego powodu.

 171. Michal

  Czesc,
  Mam problem z wypelnieniem wniosku wizowego (E-Visa)
  Jako place of issue powinienem wpisac”Wojewoda Zachodniopomorski”, niestety nie pozwala mi wpisac calosci.
  Moze ktos doradzic co zrobic w takiej sytuacji?
  Pozdrawiam
  Michal

  • Ilona

   Michal,
   Mialam dokladnie taki sam problem z miejscem wydania paszportu. Konsul w Mancherze nie miescilo sie i wpisalam Manchester. Nie bylo problemu, wrocilam z Indii w zeszlym tygodniu 🙂
   Pozdrawiam

  • Nikogo nie ma w domu

   wpisz „zachodniopomorski” albo tyle ile się zmieści. Ja zawsze wpisuję „mazowiecki”

 172. Iw

  Nie jestem pewna kiedy dokładnie pojadę do Indii. Plan jest taki że wyjazd może być pomiędzy końcówką stycznia a początkiem marca. Kiedy najwcześniej, a kiedy najpoźniej mogę złoży wniosek?

  • Nikogo nie ma w domu

   Applicants of the eligible countries/territories may apply online minimum 4 days in advance of the date of arrival with a window of 120 days. Example: If you are applying on 1st Sept then applicant can select arrival date from 5th Sept to 2nd Jan – https://indianvisaonline.gov.in/evisa/tvoa.html

 173. Paweł

  Wybieram się w styczniu na rejs Costa Criuses (Malediwy, Sri-Lanka, Goa, Mumbaj) Czy ktoś przekraczał granicę w Porcie morskim Marmugao – zakładam że nazwa ta oznacza Port Goa który jest podany jako możliwy do wjazdu na teren Indii. Armator sugeruje tradycyjną wizę ze względu na mozliwe problemy z zejściem na ląd no. długi okres oczekiwania związany z formalnościami lub wręcz odmową (?? taka informacja jest podana przez armatora)..
  Czy ktoś może doświadczenia w tym temacie?
  Pozdrawiam

 174. ofca

  Hej,

  Dodali stronke z pytaniami na e-wiza:
  1Have you ever been arrested/ prosecuted/ convicted by Court of Law of any country?Yes No
  2Have you ever been refused entry / deported by any country including India?Yes No
  3Have you ever been engaged in Human trafficking/ Drug trafficking/ Child abuse/ Crime against women/ Economic offense / Financial fraud?Yes No
  4Have you ever been engaged in Cyber crime/ Terrorist activities/ Sabotage/ Espionage/ Genocide/ Political killing/ other act of violence?Yes No
  5Have you ever by any means or medium, expressed views that justify or glorify terrorist violence or that may encourage others to terrorist acts or other serious criminal acts?Yes No
  6Have you sought asylum (political or otherwise)in any country?Yes No

  • Nikogo nie ma w domu

   W przypadku e-wizy nie musisz mieć zabierać ze sobą zdjęcia (jedynie skan wgrywasz podczas składania wniosku)

 175. Ola

  Ahoi!
  Czy wiecie cos na temat procesu wizowego na pobyt dluzszy niz 60dni?
  Bardzo zalezy mi na szybkiej odpowiedzi.
  I przy okazji czy przy takiej wizie nalezy miec kupione bilety w obie strony czy wystarczy w jedna?
  Goraco potdrawiam =)

 176. Filip

  Cześć,

  Jakie rozmiary (w cm.) powinno mieć zdjęcie które trzeba wgrać w przypadku e-wizy?
  Lecę do Indii 8 lutego. Czy już teraz mogę złożyć wniosek online? (cały czas w necie krążą informacje że nie wcześniej niż 30 dni przed wylotem)
  Czy ktoś z Szanownych ma jakieś doświadczenie jeśli chodzi o Delhi? ile staliście w kolejce do wbicia wizy w paszport?

  Wielkie dzięki!

  Filip

 177. Pawel

  hey, mieszkam w Manchester,mam paszport tymczasowy wydany w polskim konsulacie w Manczesterze ktory wazny rok czasu tj do 24 grudnia 2019 r,, na pierwszej stronie evisy wpisalem rodzaj paszportu ,,ordinary passport,, oplacilem wzniosek wszystko poszlo …… niestety w emailu zwrotnym przyszlo REJECTED,i passport/document uploaded other than ordinary passport,, i sam juz nie wiem czy aplikowac jeszcze raz i liczyc na moje szczescie ze jednak dostane;). Paszport 10 letni jest w drodze jednak obawiam sie ze jednak nie dostane go na czas dlatego wyrobilem tymczasowy, czy juz sam nie wiem co robic, bilety wykupione,jesli ktos mial podobnie i moglby sie podzielic uwagami , bardzo prosze, pozdrawiam

 178. Aleksandra

  Witam 🙂 Bardzo proszę o pomoc. Planuję podróż do Indii w połowie kwietnia 2019. Mieszkam obecnie w UK i stąd też chciałabym polecieć. Czy mogę ubiegać się o e-wizę w standardowy sposób planując lot z Londynu? Dodam również, że nie mam obywatelstwa brytyjskiego ani karty rezydenta. Będę bardzo bardzo wdzięczna za odpowiedź.

 179. Kata

  Witam,
  Od ponad roku mieszkam i pracuję we Francji. 19.01.2019 wylatuję do Indii z Polski i wracam po 2 tyg. do Francji. We wniosku mam podać jako kraj pobytu Polskę czy Francję? Tam pytają czy ostatnie 2 lata spędziłam w tym kraju.
  Z góry dziękuję za odpowiedź.

 180. Tomek

  cześć, a jakie sa te ograniczenia terytorialne jeśli chodzi o e0wizę?

 181. Cezary

  Dzień dobry,
  aplikując o e-Visę wpisaliśmy jako miejsce przylotu Dehli i automatycznie jako przewidywane miejsce wylotu, także Dehli. Promesy już otrzymaliśmy.
  Kończąc układanie planu podróży po Indiach chcielibyśmy wracać z Bombaju.
  Z informacji zamieszczonych na dedykowanej stronie dot. e-Visy – wg mnie tak, z dowolnego autoryzowanego przejścia granicznego.
  Proszę o podpowiedź, będzie problem czy śmiało można?
  Pozdrawiam

  • Nikogo nie ma w domu

   We wniosku jest „Expected Port of Exit from India”, czyli przewidywany, a więc nie musi być tym, z którego ostatecznie wylecicie.

 182. michal

  witam, a o co chodzi z paltnoscia bo nie moge tego przejsc. pojawia sie tylko sbi e-pay i axis bank. jak zaplacic karta?

 183. joanna

  witam, bardzo proszę o pomoc 🙂 wniosek wizowy wypełniłam i zapłaciłam i wtedy się kapnęłam że jako miejsce wydania paszportu wpisałam POLAND. Czy to przejdzie? czy muszę składać drugi wniosek wizowy i znów za to zapłacić?

 184. Monika

  Ponad 2 lata temu byliśmy na malediwach, będą jakies problemy z tego tytułu? Musze to wpisać w wniosek.

 185. Małgorzata

  Hej. Mam problem , zamierzam kupić bilet z Dubaju na Male. Znalazłam lot na http://www.kiwi.com z przesiadka w Indiach (Thiruvananthapuram TRV ) czekamy na nastepny lot około 2 h na Male. Wylot mamy 23 lutego a powrót 3 marzec. Czy potrzebujemy wizy ??

 186. Michał

  Cześć w emailu potwierdzającym otrzymanie ewizy jest zdanie „Please carry a copy of the ETA in this email at the time of your first arrival in India”. Nie do końca wiem co ono oznacza oraz czy coś jeszcze muszę im odesłać . Proszę pomóżcie

  • Jasiek Skwara

   Musisz wejść w „Vista Status” i wydrukować potwierdzenie przyznania wizy (będzie to kartka aA4 z twoimi danymi, zdjęciem i kodem kreskowym). To potwierdzenie musisz mieć ze sobą.

   • Michał

    Dzięki. Nie za dobrze znam angielski, a po wrzuceniu w tłumacza wyszło że coś muszę jeszcze odesłać

    • Jasiek Skwara

     Nie, to oznacza, ze musisz mieć ze sobą kopię ETA, czyli tego potwierdzenia, o którym napisałem

 187. Adam

  Pytanie o zdjęcia paszportowe. Mamy standardowe zdjecia w formacie 3,5cm na 4,5 cm. W informacjach co do dokumentów wyczytaliśmy ze zdjecia musza być kwadratowe ( taka sama szerokość i wysokość)
  1. Mamy nasze zdjęcia przyciąć nożyczkami do 3,5 na 3,5 cm i zeskanować?
  2. Czy zeskanowane zdjęcie musi zajmować cały plik który wysyłamy( min 350 pikseli na 350 pikseli )? Czy mogą zostać duże białe ramki z każdej strony a mniejsze zdjecię na środku ( inaczej zdjecie jest w średniej jakości)?

  • Nikogo nie ma w domu

   Możesz wgrać prostokątne i z ramkami. Po wgraniu pojawi się narzędzie do kadrowania. Zdjęcie właściwe (bez marginesów) musi mieć min 350x350px.

   • Adam

    Dziękuje za odpowiedz. Czy zdjęcie musi byc w idealnej jakości? Nasze są od fotografa 3,5 na 4,5 ale po zeskanowaniu widać ze nie jest super ostre. Gdy jest zmniejszone na komputerze to wygląda dobrze a przy powiększeniu jest juz średnio ostre.

    • Nikogo nie ma w domu

     Trudno mi powiedzieć, ja zawsze biorę od fotografa zdjęcie w wersji cyfrowej.

 188. Maciek

  Cześć 🙂 Mam pytanie (niestety chyba retoryczne). W 5 osób lecimy w terminie 16-30 marca do Nepalu przez Delhi. Bilet był zakupywany poprzez pośrednika i okazało się że jako że lecimy 2 różnymi liniami to w Delhi by odebrać i nadać bagaż potrzebujemy wizy. Czy jest jakakolwiek możliwość obejścia zakupu wizy ?(oprócz dogadania się z pracownikami lotniska by odebrali nasz bagaż). A jeżeli nie da się tego obejść to ile wynosi najtańsza opcja ? (wspomniane przez Was wcześniej 80 $ + 2,5% prowizji?). Pozdrawiam

  • Nikogo nie ma w domu

   Cześć Maciek. Bez wizy prawdopodobnie nie wpuszczą Was nawet w Polsce do samolotu. Najtańsza opcja to e-wiza opisana w tym artykule (80 $).

   • Maciek

    Dziękuję za odpowiedź 🙂 Czy prowizja to dalej 2,5 % jak pisaliście wcześniej czy coś się zmieniło ? Pozdrawiam

 189. Alicja

  Cześć! Mam pytanie. Przez gapiostwo złożyłam najpierw regularny wniosek o wizę (ten wolniejszy) i wspomniałam tam, że jadę na kurs Nauczyciela Yogi, wpisałam adres szkoły itd (to kurs 21-dniowy, więc jak najbardziej turystyczne 60 dni by mi pasowało)… A później dopiero doczytałam, że to wolniejszy i bardziej złożony proces… Czy mogę teraz ubiegać się o e-wizę? Czy już przepadło i muszę kontynuować w żmudnym trybie? Proszę o pomoc 🙂

  • Nikogo nie ma w domu

   Cześć! Wniosek o zwykłą wizę musisz złożyć w ambasadzie, więc jeśli tego nie zrobiłaś, to wydaje mi się, że możesz aplikować o e-wizę.

  • Małgorzata

   Hej, możesz składać nowy wniosek o e-wizę. Przerabiałam to tydzień temu i normalnie dostałam promese e-wizy.

 190. Justyna

  Hej!
  Pomocy!
  Przez gapiostwo wpisalismy w miejscu name-nazwisko/surname-imiona (wszystkie pozostałe dane się zgadzają).
  Visa jest zatwierdzona.Oczywscie próba kontaktu mailowego i odpowiedzi czy będzie problem spełzła na niczym.
  Czy myślicie żeby składać nowy wniosek?
  Wylot za 13 dni

 191. Marek

  Drodzy,
  Po „załadowaniu” (uploaded) pdf-a paszportu (strona z danymi i zdjęciem) na podglądzie nic się nie pokazuje (białe). O co chodzi? Mieliście tak samo?

  • Nikogo nie ma w domu

   może spróbuj otworzyć wniosek ponownie korzystając z tymczasowego numeru i wgrać jeszcze raz.

 192. Ula

  Witam 🙂
  Mam parę pytań,
  Ponieważ pod od koniec marca wybieram się do Indii, pierwsza taka daleka podróż(kupowanie wizy) i po prostu troszkę się boje tych formalności.

  Proszę powiedz mi, czy to co opisujesz to strona rządowa tak? A ta: https://www.aina.pl, to jest po prostu strona która jest pośrednikiem między nami a rządem Indii?
  Tak czy siak, wiza byłaby ta sama ?(e-visa, turystyczna, 2 wjazdowa itd, najzwyklejsza, na 60 dni).

  Drugie pytanko, jeśli mam lot na lotnisko: Nowe Delhi, Indira Gandhi (DEL), bo czasem przyznam jest to mylne jak czytam że e-viza obejmuje lotnisko Delhi, a wszędzie występuje pełna nazwa New Delhi.
  Jak wygląda sam proces otrzymania jej?
  Po lądowaniu trzeba kierować do specjalnych punktów? Jest to dla mnie troszkę czarna magia przyznaje 😀 Czy będę musiała komuś podać paszport, a on w systemie wyszuka sobie mojego wniosku i wbije mi wizę?
  Może nie doczytałam, ale czy oprócz paszportu (w celu wbicia zakupionej e-wizy) mam mieć przy sobie dokument wpłaty za zakupu e-wizy?
  I to samo tyczy się powrotu.

  Dziękuję bardzo z góry
  Pozdrawiam 🙂

  • Nikogo nie ma w domu

   Cześć Ula
   Strona,która podaję w instrukcji jest stroną „rządową”, oficjalną. Aina to pośrednik, który kasuje kupę kasy, za coś, co możesz zrobić sama. Ale wizę otrzymasz od nich taką samą.
   Lotnisko Delhi i New Delhi to to samo lotnisko (DEL). Nie miej więc żadnych obaw.
   Po wylądowaniu podczas kontroli paszportowej kierujesz się do okienek, na których jest informacja „e-visa”, albo „eTV”. Nie ma problemu, żeby trafić, idziesz po prostu ze wszystkimi białymi. W razie czego obsługa Cię pokieruje.
   Nie musisz mieć dokumentu wpłaty, ale musisz mieć wydrukowane potwierdzenie przyznania wizy (ETA). bez tego nie wpuszczą Cię nawet w Polsce do samolotu. Jest to karta z Twoim zdjęciem, kodem kreskowym i podstawowymi informacjami. N stronie głównej wchodzisz w Visa Status(patrz pierwszy screen) i po wpisaniu numeru wniosku oraz paszportu zobaczysz opcję wydrukowania potwierdzenia. Tą kartkę należy mieć ze sobą, często prosili nas o nią również przy rezerwacji noclegu.

 193. Kaśka

  hej
  Powiedzcie mi czy we wniosku wpisujecie jedno imię czy dwa?
  W paszporcie co prawda są dwa podane, ale na bilecie lotniczym mam tylko jedno. Jak zrobić najlepiej?

  Po drugie jak wygląda procedura przy wylocie, będę już miała wbitą wizę- po przylocie. Czy jak będę chciała opuścić Indie muszę iść do specjalnych okienek? czy wystarczy mi to co już mam w paszporcie plus bilet powrotny?

  Pozdrawiam

  • Nikogo nie ma w domu

   Hej. Ja wpisuję dwa imiona.
   Przy wylocie nie musisz nic specjalnego robić.

 194. Maryla

  Mam dwa pytania. Pierwsze dotyczące wizyt w krajach SAARC. W żadnym z tych krajów nie byłam, zatem w momencie wypełniania wniosku wizowego zgodnie z prawdą zakreślę „no”. Tylko, że do Indii będę wjeżdżała ze Sri Lanki, które jest krajem SAARC. Czy się do tego nie przyczepią?
  Drugie pytanie dotyczy krajów odwiedzonych w czasie ostatnich 10 lat. Na ile szczegółowa powinna być ta informacja? Bo tak się składa, że w tym czasie odwiedziłam prawie 40 krajów. Wpisywać wszystkie? Czy może tylko te, w których byłam z aktualnym paszportem.

  • Nikogo nie ma w domu

   Ja bym wpisał Sri Lankę. A co do krajów, to i tak jest limit znaków, więc wpiszesz max kilka 🙂

 195. Janusz

  Witam, mam pytanko dotyczące e-Vizy. Wiem, że muszę mieć ze sobą wydrukowane potwierdzenie przyznania wizy (ETA) i paszport. W dokumencie ETA widnieje taki wpis „Prosimy o przesłanie kopii ETA w tym e-mailu w momencie pierwszego przybycia do Indii”. Czy na ETA również wklepią jakąś pieczęć potwierdzającą moje przybycie, czy tylko w paszporcie. Czy to sprawa obowiązkowa, rodząca jakieś komplikacje. Przypuszczam, że mogą być problemy z wysłaniem e-maila z Delhi. Nie wiem jak się spisze polska sieć komórkowa. To nie UE.

  • Nikogo nie ma w domu

   Cześć Janusz, gdzie masz informację o przesłaniu kopii e-mailem? Jam wnioskowałem o e-wizę kilka dni temu i mam tylko „Please carry a copy of this ETA at the time of your first arrival in India”, co oznacza że musisz mieć przy sobie wydrukowane potwierdzenie.

 196. Janusz

  Cześć, czy serwisy pogodowe dobrze sprawdzają się na terenie Indii? Jutro wylatuję do Indii (Delhi, Agra, Jaipur) prognozy pokazują 28 stopni i bardzo słonecznie. Czy warto taszczyć parasol ???

 197. Michal

  Cześć Janusz,

  Wróciłem z Indii kilka dni temu.

  Prognozy krótkoterminowe często sie sprawdzaja.

  Parasol (jeśli nie za duży)warto mieć. Nie zajmuje dużo miejsca a z pewnością ochroni przed promieniami słonecznymi.

  Poranki i wieczory są dość chłodne w Delhi więc warto zabrać ciepłe rzeczy (Z umiarem).

  Jeśli masz jakieś pytania to śmiało pisz.

  Pozdrawiam,

  Michal

 198. Janusz

  No ale u nas w Polsce też się czasem pomylą i jest 28 stopni, do wytrzymania przypuszczam. Zresztą celowałem w temperatury dostępne w naszym kraju. Do monsunów daleko.

 199. Sebastian

  Mam pytanie jak się ma sytuacja kiedy nie ma się pracy w danym momencie, a składam wniosek o wizę do Indii? Czy praca musi być ?

  • Nikogo nie ma w domu

   nie musisz mieć pracy, tam jest opcja „unemployed” chyba.

 200. Sebastian

  Witam, mam pytanie wypisując wniosek o wize jest pole gdzie sie pracuje, co w przypadku osoby która w tej chwili nie pracuje i zrobiła sobie przerwe aby zwiedzić trochę świata w tym Indie ? na dniach chce kupić bilet lotniczy do Mumbaju. W artykule jest napisane e wiza do 2 miesiecy z tego co pamiętam jednak czy isnieje dłuższa wiza turystyczna którą można wyrobić poprzez internet nie potrzebując jechac do ambasady.

 201. Marek

  Dzień Dobry,
  Na początek dziekuję za wielką pracę.
  Proszę o podpowiedź w kwestii e-wizy dla osób mundurowych. Czy trzeba złożyć jakiś dodatkowy dokument w przypadku zaznaczenia w oknie „profession” military?
  Czy są problemy z uzyskaniem wizy turystycznej?
  Pozdrawiam

 202. Maja

  Mam konkretne pytanie .Aplikowałam o e -vise i dostałam ja doslownie po 2 dniach .Do wyjadu do Indii jest jeszcze podan 60 dni a ja dostałam informacje ,ze ta promesa jest na 60 dni …Prosze mi napisac czy to mozliwie ?
  Czy mam tylko 60 dni na zrealizowanie promesy i by zamienic ja na wlasciwa vize na Lotnsku w Delhi ?
  Prosze o informacje bo powaznie jestesmy tym zaniepokojeni , a lecicm dosc duza grupa.

  • Nikogo nie ma w domu

   hej, wiza jest ważna 60 dni, a ważność jest liczona od momentu wjazdu do Indii i nie musisz się martwić

 203. Basia

  Dzień dobry,

  mam pytanie co w przypadku, kiedy byłam w Indiach 2 lata temu, ale wize miałam papierową (nie w paszporcie). We wniosku należy podać nr poprzedniej wizy. Niestety nie mogę znaleźć poprzedniej wizy. Co zrobić w takim przypadku?

 204. Jacek

  Super pomocny poradnik! Gratuluję i dziękuję. Korzystając z niego procedura zajmuje znacznie mniej czasu 🙂
  PS – można by zaktualizować informacje o wizie – obecnie jest ważna rok i jest wielokrotnego wjazdu (ale jednorazowy pobyt nie może przekraczać 60 dni).
  Pozdrawiam.
  JBr.

  • Nikogo nie ma w domu

   Dzięki! Jak tylko wrócę z Boliwii, to zaktualizuję poradnik. Udanej podróży 🙂

   • Jacek

    Udanych wojaży w Andach!
    Dodam też jeszcze, że system e-visy zaskoczył mnie bardzo miło. Dostaliśmy ETA po ok. 13-14 godzinach od złożenia/opłacenia wniosku. Co prawda w trakcie wypełniania wniosków przy każdym z nich coś się co najmniej raz wywalało, co sporo przedłużało sam proces, ale szybkość przyznania imponująca!

 205. Piotr

  Dzień dobry,

  Dostałem już evisę ze zdjęciem po lewej stronie, ale po prawej jest duża ramka z tekstem Paste your unsigned
  recent color photograph. Size: 2″ X 2″. Czy to oznacza, że muszę zrobić jeszcze jedno zdjęcie i je tam przykleić?

  • Nikogo nie ma w domu

   Nigdy żadnego zdjęcia nie przyklejałem, ale widzę, że ostatnio są u nich jakieś zmiany na stronie, wiec może trzeba? Weź na wszelki wypadek zdjęcie paszportowe ze sobą.

 206. krystyna

  hej mam pytanie, czy skoro mam w paszporcie pieczątkę z Ukrainy, a byłam tylko na lotnisku na przesiadce to mam to wpisywać w tą rubrykę z krajami które odwiedziłam w przeciągu 10 lat? 🙁

 207. Anita

  STRONA BEZKONKONKURENCYJNA!
  Co tam strona! Wasza cierpliwość i życzliwość to mistrzostwo świata, chylę czoła! Przed chwilą aplikowalam o wizę i dzięki Waszej pomocy poszło bezproblemowo (no… prawie :)))))))))))))) ).
  Będę w Arunachal Pradesh, w Ziro u Apatani, potem w Nagalandzie u Konyaków. Na Waszym blogu nie znalazłam info o tych stronach więc pewnie tam nie byliście, ale może macie jakąś wiedzę o choćby Ziro? Co warto itd? Niby wiem, ale każda wskazówka na wagę złota 🙂
  Pozdrawiam
  Anita

 208. Artur

  Cześć. Na ile dni pobytu pozwala E-wiza. Na internecie inaczej podają, 30, 60 a nawet 90 dni. Chcę lecieć na 5 miesięcy to jakiej wizy potrzebuję?

 209. Basia

  Hej, szukam informacji ile powinien być ważny paszport przy składaniu wniosku eVisa? Znalazłam różne wersje – 6 miesięcy albo 1 rok. Teraz zmieniła się długość przyznawania wizy na 365 dni, czy wówczas mogę użyć mojego paszportu, który jest ważny do maja 2020? Czy powinnam mieć paszport ważny dłużej?

 210. Krzysztof

  Czy można 2 razy starać się o wizę turystyczną w tym samym roku e wiza na 30 dni . Pierwszej nie wykorzystałem. Wpisałem wniosek 31.08 I podałem , że będę 12.10 . System to przepuścił . Przyjął opłatę. Dzisiaj 4.09 dostałem wizę z ważnością do 4.10…

 211. Weronika

  Ja mam wiadomość z ostatniej chwili.
  Pisze o tym, bo sama się przestraszyłam, że coś pomyliłam przy wypełnianiu formularza, ale sprawdziłam wszystko literka po literce i było ok, a mimo tego wyskakiwała mi opłata 25$ a nie 80$ (stawka dla EU jest wlaśnie 80$). Ale okazało się, że Indie robią ”promocję” na wizy poza sezonem. Właśnie od tego roku! Wklejam link dla potwierdzenia ^_^
  https://www.indiatoday.in/india/story/india-to-offer-30-day-e-tourist-visa-for-25-during-peak-season-1582611-2019-08-20

 212. Krzysztof

  Cześć. W lutym płynę statkiem rejsowym z Malediwy do Sri Lanki a potem do Indii.
  Pierwszy port To Marmugao (Goa) schodzimy na ląd na kilka godzin i z powrotem na statek, płyniemy noc i następny port to Bombay, gdize kolejny raz schodzimy na ląd do wieczora. Noc w statku. Kolejny dzień znowu wychodzimy na Bombay, noc na statku i kolejny dzień w Bombaju (razem 3 dni), potem odpływamy i płyniem noc i dzień i noc i na kolejny dzien będziemy wychodzić na brzeg w New Mangalore a wieczorem z powrotem na statek. Następny dzień to Cochin – wchodzimy rano, wracamy wieczorem. Z powyższych wynika iż ze statku schodzimy 6 razy. Czy wybór ewizy będzie odpowiedni, czy trzeba się starać o inną wizę?

 213. EMIL

  Witam.
  Wypełniłem 4 wnioski wizowe dla siebie i przyjaciół. Po dwóch dniach otrzymałem komplet dokumentów. Wszystko super i szybko. Jednak przez pomyłkę przy dwóch wnioskach wpisałem błędne miejsca urodzenia. Czy mam wystąpić o korekte, czy wypełnić nowy wniosek, a może nie jest to istotne. W paszporcie jest pozycja – miejsce urodzenia, więc mogą sprawdzić i jest niezgodność.

 214. Aga

  Czesc, czy na nowej stronie , e-wizy ktos jeszcze ma problemy zeby zlozyc wniosek, sesja wygasa albo jest napisane ze trwaja prace? W razie niemozliwosci zlozenia online ile zajmuje otrzymanie wizy przez ambasade?

 215. Łukasz

  Hej. Wczoraj pracownicy LOT nie wpuścili mnie na pokład samolotu lecącego z Warszawy do Delhi. Promesę wizowà miałem ważną do 20.X. Lot był 19 wieczorem, w Indiach miałem lądować 20 rano. Tymczasem oni stwierdzili, że wjechać do Indii trzeba DZIEŃ PRZED wygaśnięciem promesy, i że nie puszcza mnie na pokład, bo Hindusi mnie określą i założą na linie karę. Na etapie załatwiania promesy nigdzie nie znalazłem adnotacji o niezbędnym dniu zapasu. Spotkaliscie się kiedyś z podobną sytuacjà?

 216. Miron

  Dzień dobry,
  który z kanałów płatności jest pewniejszy przy debit Master Card, SBI czy AXIS, może ktoś realizował płatność i jest w stanie opisać jak się proces odbywa?

 217. Janusz

  Ja wyrabiałem e-wizę do Indii w zeszłym roku i pamiętam, że udało mi się dokonać płatności przez bank AXIS. Wszystko poszło gładko i szybko, plus jakaś znikoma opłata za transakcję.

 218. Paweł

  Czy mając ważną ETA (30 dniowa z dwukrotnym prawem do wjazdu) mogę wystąpić o kolejną e-wizę w tym samym terminie (prawo wielokrotnego wjazdu)?

 219. Matt

  Hej czy przy ewizie wymagana jest zgoda obojga rodziców (pisemną lub jakąkolwiek)?

 220. Paweł

  Hej, mamy bilet do Indii w jedna stronę, planujemy zostać około miesiąca i dalej lecimy w Azje, natomiast jeszcze nie wiemy dokładnie gdzie i kiedy. Czy na lotnisku jest sprawdzamy bilet powrotny z Indii i czy jest jakieś ryzyko ze jeśli nie mamy bilety powrotnego to mogą nam odmówić wjazdu do Indii? Z góry dziękuje za odpowiedz.

 221. ROBERT

  Witam, mam pytanie co do mojej promesy/wizy eVisa Multiple.
  Bedę leciał do Mumbaju, gdzie wypłynę statkiem w rejs do portu w New Mangalore (indie), Cochin (indie) następnie na Malediwy i Sri Lanke a później powrotem wracam statkiem do Mormugao(indie) i Mumbaju. Z Mumbaju lecę do New Delhi i stamtąd wracam samolotem do Europy.
  Czy eVisa Multiple (wielokrotnego wjazdu, ważna na rok) wystarczy?

   • ROBERT

    Dzięki za odpowiedź. Odpowiedzieli mi to samo z help desk eVisa. Ale mam jeszcze drugie pytanie. We wniosku o elektroniczną wizę podałem że będe w3 miastach a teraz wiem, że będę dodatkowo w 3 innych portach bo będę korzystał z wycieczek brzegowych – Cochin, New Mangalore i Mormugao. Tych miejsc we wniosku nie wymieniłem. Czy to będzie problem, czy moe byc tylko w miejscach wymienionych we wniosku?

 222. Dorota

  Popełniłam błąd w roku urodzenia w formularzu e-wizy. Reszta łącznie z płatnością ok. Czy powinnam wypełniać wniosek i opłacać jeszcze raz? Poprawić nie można.

 223. Lu

  Proboje czytac ze zrozumieniem juz nie jedna strone, lecz nigdzie nie umiem znalesc odpowiedzi :

  Czy z eVisa mozna przekraczac ladowe przejscia graniczne, interesuje mnie wiza wielokrotnego wjadzu z bangladeszu do Indii pozniej z Nepalu do Indii . Jesli tak to elegancko, a jezeli nie to co? tylko i wylacznie ambasada?

  • Nikogo nie ma w domu

   pierwszy wyjazd do Indii (wbicie e-wizy) musi być na jednym z określonych lotnisk lub portów. Żadne przejście lądowe się nie kwalifikuje. Zostaje więc ambasada

 224. Ania

  Zbyt szybko złożyłam wniosek wizowy (lub zbyt szybko dostałam e-wizę, bo w 1 dzień). 14 stycznia wysłałam aplikację a 15 stycznia otrzymałam już wizę 30 dniową ważną w terminie od 15 stycznia do 13 lutego. Problem w tym, że mam wykupiony lot od 4 do 19 lutego. Co mam teraz zrobić? Złożyć raz jeszcze wniosek wizowy?

  • Nikogo nie ma w domu

   termin, który otrzymałaś, to termin ważności „promesy wizowej”, nie wizy. W tym terminie musisz WJECHAĆ do Indii. Wiza będzie ważna 30 dni od dnia przekroczenia granicy

 225. Kriss

  Część Ania idoli się wjechać bez problemu?Moja primera jest ważna do 27,01.2020 bilety mam wykupiony na przełomie 27/28. 01.2020 mogą być problemy czy nie przywiązują wagi do dat?

 226. krzys

  Witam promese mam ważna do 27,01,2020 ale ładuje na lotnisku 28,01.2020 czy na lotnisku me będą robić problemów z wystawienem wizy indyjskiej?

 227. Monika

  Dzieki za super instrukcję 🙂 Próbuje własnie wypełnić wniosek i pierwsze schody juz na początku. Napisaliście, że o e- vize mozna aplikować najwczesniej na 120 dni przed wylotem. Ja dzisiaj próbowałam wypełnić wniosek na pobyt od 05/03/2020. W polu Expected Date of Arrival wpisałam właśnie tę date i wyskoczył bład z komunikatem ( For eTourist visa 30 days your expected Date of Arrival must be with in next 30 Days only ). Wychodzi na to, że zmienili te 120 dni na 30.

 228. Jacek

  Świetny poradnik i kawał dobrej roboty.Komentarze bardzo pomocne. e-Wiza – Na różnych stronach podawane są różniące od siebie kwoty opłaty.Jaki jest aktualnie koszt/opłata wizy turystycznej 30-dniowej ? Wyjazd mamy w marcu,20-dniowy.

  • Jasiek Skwara

   Koszt wizy 30-sto dniowej to 25$. Taniej o kilka dolarów jest w porze deszczowej.

 229. Paweł

  Witam,
  Bardzo pomocny poradnik.
  Jednak mam pytanie (które chyba jeszcze się nie pojawiło), mianowicie:
  Mam przyznaną roczną wizę turystyczną od czerwca.
  W czerwcu byłem w Indiach i przeszedłem cały proces z okienkiem do e-wiza.
  Planuję w marcu wylot do Indii (2 wlot na obecnej wizie). Czy w przypadku przylotu drugi raz na tej wizie do Indii nadal muszę udać się do okienka z e-wiza i odczekać w kolejce, czy udaję się już bezpośrednio do standardowych przejść, okienek z odprawą?
  Z góry dziękuję.

   • Paweł

    Ok. Czekam na dalsze odpowiedzi.
    Do powyższego dopiszę jeszcze zapytania:
    1. Czy na wizie rocznej turystycznej (multiple) jeśli była wydana w czerwcu i w czerwcu byłem w Indiach to teraz jak polecę w marcu nie będzie na lotnisku żadnych problemów i zostanę wpuszczony?
    2. W paszporcie przy wbiciu wizy pod datą ważności wizy widnieje zapis „Entries availed” wraz z kwadracikami 1st 2nd 3rd (w tym 1st oznaczone fajką). Co to oznacza? Czy ta wiza uprawnia tylko do 3 przylotów do Indii mimo, że jest oznaczona Multiple?
    Pozdrawiam

 230. Jacek

  e-Wiza. Próbuję złożyć wniosek o e-wizę (30-dni).Lądujemy w Indiach 10.03 ,kiedy wbijam spodziewaną data przybycia wyskakuje mi komunikat :”For eTourist visa 30 days your expected Date of Arrival must be with in next 30 Days only.” Tj.”W przypadku wizy eTourist 30 dni przewidywana data przyjazdu musi być podana tylko w ciągu następnych 30 dni.” Okno kalendarza marzec 2020 jest możliwe tylko do 08.03,dalej jest nieaktywne.Próby zmiany ręcznie daty kończą się takim samym komunikatem

  Czy ja źle liczę ,czy jednak muszę odczekać jeszcze 2-dni ?

 231. Łukasz

  Musisz odczekać. Kiedy złożenie wniosku będzie już możliwe, dostaniesz odpowiedź ekspresowo, w ciągu kilku dni

 232. Ryszard

  Mam prośbę o info —
  dostałem e-vizę na Goa – nie mogę teraz polecieć –jest roczna —od 13tego
  Czy moę polecieć w innym terminie na ten dokument ?
  czy można wylądować na innym lotnisku ?
  Pozdrawiam
  Ryszard

  • Jasiek Skwara

   Na potwierdzeniu promesy masz informację do kiedy jest ważna ETA. Co do lotniska, to nie wiem.

 233. Ryszard

  Dzięki czyli
  Date of issue of ETA :- February 08th,2020
  Date of expiry of ETA :- February 06th,2021
  więc mogę w tym terminie -do 5 go lutego 21
  ?

 234. Jacek

  Witam.
  Przy składanych i wysłanych już wnioskach mylnie wpisałem jako „Port of Exit” (Lotnisko wylotu) Delhi zamiast Helsinki.Czy mogę to gdzieś jeszcze poprawić ?

  • Nikogo nie ma w domu

   dobrze wpisałeś. Port of exit to miejsce wylotu z Indii (opuszczenia Indii)

 235. Jacek

  Dziękuję za info.Właśnie dostałem maile o przyznaniu e-wizy 🙂 Poszło błyskawicznie,wniosek składałem o 2-giej w nocy. Dzięki za pomocną instrukcję.
  Może komuś się przyda przy składaniu wniosku:
  – Wgrywane pliki musiałem wpisywać bez dodatkowych kropek czyli Jacek.xxx.jpg tylko Jacek.jpg
  – Zdjęcia weszły gładko jako jpg w kwadracie (równe boki)
  – Skan paszportu w formacie pdf pomimo skompresowania do 296kB (300kB max) musiałem jeszcze zmniejszyć by było ok.
  Poza zagwozdką z „Portem wyjścia” wszystko poszło gładko.

 236. Jacek

  W Delhi lądujemy o godz. 6.650 dn.10.03.2020 (wg rozkładu liniii Finnair) a promesę mam ważną do 10.03.2020 czyli w ostatni dzień jej ważności . Nie będzie z tym żadnych kłopotów przy wylocie jak i na miejscu? Gryzie mnie termin,czy nie za szybko wystąpiłem o e-Wizę.

  • Łukasz

   Niestety, mam zupełnie inne doświadczenie. Termin obowiązywania mojej promesy też upływał w dniu, kiedy miałem lądować na lotnisku w Delhi. W WArszawie pracownicy LOT stwierdzili, że muszę mieć dzień zapasu, więc Hindusi z pewnością odeslą mnie z powrotem i obciążą kosztami ich linię. Dlatego nie wpuścili mnie do samolotu… Nie pomogły awantury i próby przekonania, że przeciez promesa jeszcze obowiązuje. Musiałem kupić kolejny bilet, a wcześniej w ekspresowym tempie załatwić papierową wizę w ambasadzie Indii. Dlatego spróbuj się skontaktować z Helpdeskiem, albo ambasadą i przedłużyć termin promesy.

 237. Jacek

  @Nikogo nie ma w domu – Dziękuję
  @ Łukasz .Dzięki za info.My wylatujemy z WAWy do Helsinek,a potem do Delhi i w na każdym z lotnisk może być koniec.

 238. Łukasz

  Nie chcę straszyć, ale sprawdźcie to. Na tym etapie pewnie można to odkręcić, jakby co

 239. Krzys

  Wrocilem właśnie z Indii, podzielę się ważna uwaga dot.terminu ważności promesa wizowej.Wypelnic najlepiej 2 tygodnie przed przewidziany terminem wylotu ważna jest tylko 30 dni .Na każdym lotnisku a w moim przypadku były to 4 (wylot i przesiadki) dokładnie sprawdzają poprawność jej wypełnienia, nie zostawiacie daty wylotu na tzw.styk bo któryś z urzędników uzna że jest za późno i utkniecie w połowie drogi. Przy obecnej pogodzie np.ja 1 dobę dłużej spędziłem w Monachium(odwolane wszystkie loty)Wrazenia z Indii niezapomniane polecam chociaz raz tam pojechać.

 240. Krzys

  Wrocilem właśnie z Indii, podzielę się ważna uwaga .Na każdym lotnisku a w moim przypadku były to 4 (wylot i przesiadki) dokładnie sprawdzają poprawność jej wypełnienia, nie zostawiacie dtzw.styk bo któryś z urzędników uzna że jest za późno i utkniecie w połowie drogi. Przy obecnej pogodzie np.ja 1 dobę dłużej spędziłem w Monachium(odwolane wszystkie loty)Wrazenia z Indii niezapomniane polecam chociaz raz tam pojechać.

 241. Jacek

  @Krzys Dziękuję za info.Gdy miałeś przymusowy „przystanek” w Monachium leciałeś na osobnych biletach,czy to był lot łączony? My lecimy Finnairem z WAW-y do Delhi via Helsinki i lądujemy w ostatnim dniu ważności promesy 🙁 Finnair po kontakcie z nimi nie widzi problemu w odprawieniu nas,ale co będzie dalej w Delhi…

 242. Krzys

  @Jacek Przymusowy przystanek miałem naszczescie w drodze powrotnej był to lot łączony na 3 biletach,ostatni lot przebukowali mi ż Berlina na Poznań. Życzę powodzenia w Delhi dodatkowo przed odprawa dostaniesz kartkę do wypełnienia z podstawowymi danymi to dla ich sluzb granicznych .

 243. Jacek

  @Krzys. Nie dziękuję.Wierzę,że będzie dobrze. Dzisiaj z e-Visa Team dostałem odpowiedź na moje pytanie o ostatnim dniu ważności promesy : „The applicant can arrive on any date till 11:59 PM of expiry date as mentioned in the visa. E-visa will be valid for 30 days from the date of arrival in India.” Niby ok,ale zawsze pozostaje „czynnik ludzki”.

 244. Daniel

  Cześć, świetny poradnik! Mam jedno pytanie. Czy we wniosku trzeba wpisywać informacje o posiadanym drugim paszporcie (niemiecki) czy lepiej nie pisać. Czy to może mieć jakiś wpływ na decyzję o otrzymaniu wizy?

  • Nikogo nie ma w domu

   Dwa paszporty nie powinny mieć żadnego wpływu na przyznanie wizy

 245. Gerard

  Na stronie indyjskiej e-wizy jest informacja o ograniczeniach, w tym trzeba złożyć dodatkowe oświadczenia o swoich danych oraz historii podróży. Ktoś przerabiał już??

 246. Magdalena

  Cześć, mam pytanie, czy jeżeli obecnie nie pracuje, może to mieć wpływ na negatywne rozpatrzenie wniosku o wizę ? Bo widzę, że jest tam pytanie o pracodawcę.

 247. Micham

  Nikt nie sprawdza zatrudnienia wiec wpisz prace ktora wykonywalas wczesniej zeby aplikacja ladnie wygladala

 248. Ryszard

  Dzień dobry, czy jesli nie wpisałem drugiego imienia to czy odrzuca mi na pewno wize?

 249. Zbigniew

  Mamy lot łączony z Warszawy do Delhi niestety na osobne bilety i musimy sie przesiasc na lot do Bangkoku i odebrac bagaz i nadac ponwnie.W zwiazku z tym musimy przekroczyc granice po przylocie,wziąść bagaze i nadac ponownie no i przejsc całą procedure odpraw w zwiazku z tym musimy wyrobic wize.W drodze powrotnej po trzech tygodniach ta sama procedura.Czy e-visa 30 dniowa wystarczy aby przekroczyc granice po rzylocie do Dehi i wylocie po 7 godz i ponowne przekroczenie granicy przy powrocie z Tajlandi zabraniu bagazy i ponownej odprawie paszportowej do Warszawy?

 250. Wojtek

  Cześć,
  mamy pytanie odnośnie e-wizy do Indii. Czy prawdą jest, że osoby pracujące w mediach (np. dziennikarze) muszą ubiegać się o wizę dziennikarską a nie turystyczną, nawet jeśli wyjazd ma charakter prywatny? W rubryce „zawód” wybrałem dziennikarz (pracuje w gazecie), dostałem odmowę, a wszystkie informacje wypełniłem zgodnie z procedurą, zdjęcie i paszport dobrze wgrany, nie jestem karany itd. Na kilku prywatnych stronach internetowych przeczytałem, że o wizę dziennikarską muszą ubiegać się również przedstawiciele mediów podróżujący do Indii w celach wyłącznie turystycznych. Przyznam szczerze, że pierwszy raz z czymś takim się spotkałem, nigdy wcześniej nie miałem takich problemów. Podkreślam, że jadę do Indii prywatnie, tylko na dwa dni, bo jest to moje miejsce przesiadkowe do Wietnamu. Ktoś spotkał się z podobną sytuacją?

  • Nikogo nie ma w domu

   Ja niestety nie mam takiej wiedzy. Możesz teoretycznie wpisać tam cokolwiek, nie słyszałem, żeby to kiedykolwiek weryfikowali. Choć z drugiej strony, jeśli Ci z tego powodu odrzucili, to możesz już mieć adnotację w papierach. No i zawsze możesz próbować zapytać się w ambasadzie

 251. Martyna

  Cześć, mam pytanie odnoście wizy do Indii. Została mi przyznana ale na dokumencie w każdym miejscu w którym powinna być litera „N” mam jakiś inny znaczek-podobny do wykrzyknika. Czy mogę to tak zostawić ?

  • Nikogo nie ma w domu

   Moim zdaniem nie powinno być problemu, chyba że w nr paszportu też to występuje. Spróbuj pobrać potwierdzenie jeszcze raz.

 252. Andrzej

  Witam. Ile potrzeba czasu na wbicie do paszportu wizy na lotnisku w New Delhi?. Mam promesę, ale nie wiem czy zdążę na lot do Kathmandu, bo mam tylko dwie godziny na lotnisku. Pozdrawiam Andrzej

  • Nikogo nie ma w domu

   trudno powiedzieć, generalnie dostajesz pieczątkę przy kontroli paszportowej, więc jak nie ma kolejki, to idzie szybko

 253. Paweł

  Cześć,
  Czy ktoś wie czy wydruk potwierdzenie szczepienia covid z e-pacjenta jest jest honorowany przy wjeździe do Indii? Chodzi o europejski certyfikat ten z dużym QR. Teoretycznie mój już wygasł bo oficjalnie jest ważny 270dni ale z drugiej strony na certyfikacie nie ma daty wygaśnięcia tylko data szczepienia a na stonach indyjskich mowią tylko o pełnym szczepieniu. Nigdzie nie mogę znaleźć tej konkretnej informacji a lecę za dwa tygodnie.

  • Nikogo nie ma w domu

   certyfikat z e-pacjenta (składany na 4) jest ok. W Indiach nie ma daty ważności szczepienia, nie jest też konieczna dawka przypominającą. Jestem właśnie w Indiach więc info potwierdzone 🙂

   • Paweł

    O i takiej informacji potrzebowałem 😀 Dzięki! Nawet w firmie w Polsce która załatwia papierowe wizy nie potrafili mi odpowiedzieć.